Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Najlepšie recepty z cukety. 5 rýchlych a chutných receptov, ktoré zvládne každý

cuketa
Recepty z cukety patria medzi najoblúbenejšie. Okrem toho, že má množstvo pozitívnych účinkov na tvoj organizmus, pomáha aj pri redukcii hmotnosti. Recepty z nej sú rýchle, chutné a výživné. Môžeš ju dusiť, zapekať, vychutnávať si ju na sladko, no proste je veľmi tvárna. Máme tu pre teba 5 lahodných inšpirácií, v ktorých hrá cuketa hlavnú úlohu.
1.  MEGA dobré cuketové lievance za pár minút
Keď sa povedia lievance, väčšinou si predstavíme sladké pokušenie. No prečo ísť vždy s davom? Skús si ukuchtiť tieto parádne cuketové! Sú hotové raz-dva a ideálne napríklad po cvičení. Ver mi, budeš mať skvelú motiváciu. Nie je nič lepšie, ako odvďačiť sa telu za výkon dobrým a výživným jedlom.
fitshaker-blog-cuketove-lievance4
2. Večera po tréningu plná proteínov: Zapekaná cuketa s hubami
Ak si milovníčkou húb, tak tento recept je pre teba ako stvorený. Ideálny scenár je, že si tie huby aj sama nazbieraš v lese :-). V recepte sú samé skvelé ingrediencie a zvládne ho skutočne každý.  Touto večerou sa určite zavďačíš každému. Tak hor sa do toho!
fitshaker-blog-plnene-cukety6
3. Najlepšia zdravá pizza úplne bez múky
Pre niektoré z nás je zaobísť sa bez pizze takmer nemožné. Ak do tejto kategórie patríš aj ty, máš vyhraté! Môžeš si ju vychutnávať naďalej a úplne bez výčitiek. V tejto by si múku hladala len ťažko a ako posýpku môžeš použiť všetko, čo tvoja špajza ponúka. Bon Appetit :-)
fitshaker-blog-pizza-z-cuketoveho-cesta3
4. Mega dobré cuketové tyčinky
Ohlásila sa ti návšteva a ty nevieš čo im ponúkneš? Tieto geniálne cuketové tyčinky si všetci zamilujú. Sú veľmi jednoduché a cuketa v nich zabezpečí vláčnosť a výbornú chuť. Zdravé, slané chrumkanie, ako sa patrí. Čo povieš :-)?
fitshaker-blog-cuketove-tycinky2
5. Šťavnatá cuketová bábovka s ovocím
No a máme tu sladkú bodku na záver. Kľudne ňou ukonči svoje cuketové menu. Táto bábovka chutí presne tak, ako vyzerá. Výborne! Ideálna pre návštevu, po nedeľnom obede alebo len tak pre potešenie po ťažkom dni. Nech sa páči.
babovka4
Každá milovníčka cukety má vždy v komore aspoň dve, tak neváhaj a pusti sa do niektorého zo skvelých, overených a rýchlych receptov. 
Dobrú chuť :-)
Fotka autora
Tatiana Šimončičová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy som inklinovala k športu a zdravej, ľahkej strave. Som milovníčkou behu a pilatesu, ktoré mi prinášajú obrovskú radosť a zároveň čas, kedy sa venujem iba sama sebe. Po tom, ako som sa stalo mamou, je pre mňa zdravé a rýchle varenie alfou a omegou. Fitshaker mi v tom vždy pomáhal a teraz, keď som jeho súčasťou, sa teším, že budem pomáhať aj ja vám, novými receptami a tipmi.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.