Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Najlepší fitness cheesecake bez cukru

Jeden z najobľúbenejších koláčov na celom svete. Existujú rôzne variácie - jahodový, čokoládový, banánový, kokosový...hmm, všetky znejú tak lákavo. Tento sladký tvarohový koláč však ukrýva mnoho cukrov, a hlavne tukov, ktoré pochádzajú z masla doň pridaného. Ja som taktiež veľká milovníčka všetkých druhov cheesecake-u, a tak som sa rozhodla pustiť do prípravy takého, ktorý by najviac vyhovoval mojim chuťovým bunkám, aj môjmu telu. :)Tento „môj“ cheesecake neobsahuje žiaden pridaný cukor, žiadne maslo, ani múku. Pozostáva z tých najjednoduchších surovín, ktoré sú bohaté hlavne na bielkoviny –  z tvarohu a bieleho jogurtu. Tvaroh má okrem iného aj nízky objem sacharidov a množstvo vápniku. Pre ešte lepšiu chuť som pridala jahody, ktoré sú ideálne pri chudnutí – majú nízky obsah kalórií a už rastú aj u nás. Poďme s láskou do toho :)
Čo budeme potrebovať?
Korpus:

  • 100 g ovsených vločiek

  • 50 g orechov

  • 1 vajíčko

  • voda (podľa potreby)

  • 1 lyžica medu


Krém:

  • 500 gramov hladkého tvarohu

  • ½ bieleho jogurtu

  • 1 vajíčko

  • 2 lyžice medu

  • cca 15 jahôd


Ako budeme postupovať?
1. Rozmixujeme orechy a zmiešame ich spolu s ovsenými vločkami. V miske rozšľaháme vidličkou vajíčko, ktoré do nich pridáme a poriadne premiešame, spolu s lyžicou medu. Ak treba, aby cesto poriadne držalo, pridáme trošku vody. Postláčame do hrudky. Rúru dáme rozohriať na 170 stupňov.
2. Cesto dáme na dno korpusu a poriadne poutláčame tak, aby bolo pri krajoch trochu hrubšie.
3. Tvaroh zmiešame s jogurtom, rozšľahaným vajíčkom a medom (ten môžeš pridať podľa chuti).
4. Nanesieme polovicu krému na korpus a poukladáme naň cca polovicu nakrájaných jahôd. Na ne nanesieme zbytok krému. Necháme piecť 20 minút.
5. Po vybratí necháme cheesecake vychladnúť. Následne ozdobíme zvyškom jahôd. :)
fitshaker_blog_cheesecake_bez_cukru1
 
fitshaker_blog_cheesecake_bez_cukru2
 
fitshaker_blog_cheesecake_bez_cukru3
 
fitshaker_blog_cheesecake_bez_cukru4
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.