Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Mery vo výzve 4. diel: "Viem, ako konečne naštartovať chudnutie!"

8. Feb 2016
Celý mesiac novoročnej výzvy za nami! Veríme, že sa ti darí pomaličky sa približovať k tvojmu cieľu. Tak ako aj Mery, ktorá pochopila, že len cvičení to nepôjde a začala od základov meniť aj svoj jedálniček. Čo jej tento týždeň priniesol? Ako skutočne začať chudnúť? Čítaj ďalší diel jej spovede a inšpiruj sa :-).

Ahojte baby,
neuveriteľné, už máme za sebou celý mesiac. Ja tajne dúfam, že Fitshakerácky tím vymyslí niečo, aby sme mohli plynule pokračovať, lebo keď sa tento vlak po 50-tich dňoch zrazu zastaví a my zostaneme bez pravidelného prísunu videí a Jankiných prednášok – bude to problém...
fitshaker_blog_cvicenie1
Minulý týždeň ma pre zmenu chytila bolesť hrdla, no našťastie, ako prišla, tak aj odišla. Podelím sa s vami o môj jednoduchý recept. Ak aj vy patríte do skupiny nešťastníkov, ktorých skolí angína či vírus horných dýchacích ciest každých pár týždňov, zbystrite pozornosť. V lekárni pod názvom Rhino horn predávajú obyčajnú plastovú kanvičku v tvare nosorožieho rohu. Každý večer tam šupnem za odmerku obyčajnej soli, zalejem vlažnou vodou a prepláchnem jednu aj druhu nosnú dierku. Nie je to nič moc, ale vďaka tomu sa udržiavam fit. Predtým som bola každý druhý mesiac aj týždeň chorá, takže si viete predstaviť, aká veľká pomoc ku mne prišla v podobne plastového nosorožca za pár EUR.
Okrem cvičenia som sa sústredila najmä na stravu. Podarilo sa mi podľa Fitshakera pripraviť rannú praženicu s cottage syrom, odľahčenú bryndzovú nátierku, cheesecake a aj fit perník. Cheesecake som raňajkovala štyri dni a bola som prekvapená, ako ma jeden väčší kus dokonale zasýtil až do obeda. Fit perník vyšiel fantasticky, žiaľ, mužské osadenstvo ho ofrflalo - vraj nebol vôbec sladký, ani krémový :-).
12670022_10154671624393840_247002869_o
A neustále som rozmýšľala, čo zjesť, kedy zjesť a ako. Lebo ručička na váhe sa pohla len o pol kila, čo je nič. Niekde teda robím chybu, len sa neviem dopátrať, kde. Ale príprava zdravších variantov ma začala baviť a postupne sa do nej zažieram. Keď sa mi pred časom podarilo schudnúť, začínala som presne takto. Postupný rozbeh, ktorý prerástol priam do obsesie. Priatelia aj rodina ma už mali plné zuby, lebo som sa bavila len o cvičení, jedle, výžive. Ale ono sa to inak ani nedá.
Keď chcete niečo dokázať, musíte sa na to sústrediť každou bunkou svojho tela. Musíte to chcieť dosiahnuť tak veľmi, že sa s myšlienkou na chudnutie prebúdzate, zaspávate a po celý deň je s vami prítomná. Len vtedy sa totiž vo vás prebudí entuziazmus, zapálite iskru emócie a výsledky sa začnú objavovať. Potom to už pôjde takmer samé – s prvými zhodenými kilami budete chcieť viac a na vlne zotrvačnosti sa doveziete do cieľa. Toto je podľa môjho názoru, jediná cesta. Musíte to chcieť tak veľmi, až sa to proste začne diať. Inak si tiež na Instagrame pozerám profily plné krásnych vyšportovaných ľudí, sledujem Jill Michaels, Zuzku Light, Chrisa Powella, čítam články z prostredia fitness a celkovo, svoju pozornosť smerujem jediným smerom.
podprsenka2
Mimochodom, dnes som si privstala a o siedmej ráno som utekala do LIDL – majú tam Kettlebelly, činky, závesné pásy v štýle TRX a funkčné tričká – všetko som uchmatla a teším sa, ako tieto skvosty zaradím do tréningu.
Pekný piaty týždeň,
Vaša Mery
aca5ac7b2f25e27d7a79fb2a998d362d852f6aea
Fotka autora
Mery
Redaktor vo Fitshaker

"Som novinárka, som milovníčka cappuccina a som aj dlhoročná členka zástupu chudnúcich žien, ktorá by sa tých svojich kíl chcela zbaviť už navždy. Uznávam Editu Sipeky, zbožňujem Igora Bukovského, mám prachom zapadnutý certifikát Zumba inštruktorky a v budúcnosti by som sa rada venovala jóge. Dlho prokrastinujem, ale keď sa do niečoho zahryznem, tak už to nenechám. Som celkom jednoducho - jedna z vás. A, že nás je veľa! Dúfam, že sa vidíme v lete na Zlatých pieskoch v parádnych bikinách, baby!"

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.