Krásna fitnesska a vymakaný kulturista: “Aj vo fitness svete chutí láska sladko!”

Ak si niekedy uvažovala o tom, že by si začala cvičiť so svojou polovičkou, ale nikdy si to nezrealizovala, tento rozhovor s Gabi Švorcovou a Frantom Hofmanom ťa určite vyženie makať ako o život :-). Tento úspešný pár, ktorý súťaží v naturálnej kulturistike a dosahuje krásne úspechy sme exkluzívne pre teba vyspovedali! Aby sme zistili, aké je to mať fitness vzťah, či fitness praje láske a prečo je skvelé, keď majú dvaja spoločnú vášeň. Príjemné valentínske čítanie :-).

Ako ste sa stretli a dali dokopy? Bol to najprv taký bežný vzťah, alebo už vo vašich začiatkoch zohrala nejakú úlohu láska k fitness?

Franta: Poprvé jsem Gabiku potkal v roku 2013 na soutěži v Maďarské Tatabanyi. Kromě kulturistiky – kategorie muži, soutěžím i v kategorii páry a na soutěž v Maďarsku mi nepřišla soutěžní partnerka. Šel jsem za naší společnou známou Ivet Hauserovou zjistit, zda nezná někoho, kdo by to se mnou vyzkoušel. Tak bylo první setkání na světe.  A já říkám: “Žádná setkání nejsou náhodná” :-).

Gabi: Bolo to určite osudové, nakoľko som o tejto kategórii snívala už pár týždňov, ale nevedela som nájsť vhodného partnera. Ani na sekundu som nezaváhala a povedala JASNÉ. ÁNO. IDEM! Behom dňa sme nacvičili  spolu voľnú zostavu a nakoniec si odniesli striebornú medailu. Vtedy sme ešte netušili, že o pár týždňov preskočí povestná „iskra“ a my sa dáme dokopy.

Cvičíte aj spoločne? Ak áno, čo vás k tomu inšpirovalo a ako sa cvičí vo dvojici?

Gabi: Pokiaľ nám to čas dovolí tak, samozrejme, chodíme spolu do fitka. Tým, že už predtým sme obaja aktívne cvičili, tak sa nič nezmenilo. Len musím prať prepotené oblečenie za dvoch :-).

Franta: Ve fitku máme tréningy samostatně. Ale když je to potřebné, pomáháme si a hecujeme se. Cvičení ve dvojici má své výhody, trávíme tak více času spolu.

1003307_10151706445660768_1111255131_n

Obaja ste dosiahli krásne ocenenia a neodmysliteľne patríte (nielen) k slovenskej fitness špičke.. čo je vašou najsilnejšou motiváciou?

Gabi: Mojou motiváciou sú moje sny, ktoré ešte stále nie sú naplnené. Ako bývala „ bacuľka“ mám stále, čo zlepšovať a práve to ma ženie vpred, túžba spoznať, čo všetko som schopná prirodzenou cestou dokázať. A, samozrejme, ma motivuje i môj priateľ, ktorý má už viac pohárov na poličke ako ja a to ma hnevá :-).

Franta: Moje motivace? Jako muž chci poznat své hranice. A jako člověk chci dosahnout velkého cíle. Nejenom hranice, ale i cíle jsou neomezené. Nic nedělám, protože bych musel. Vše dělám, protože chci. Jednoduché vnitřní pravidlo – nikdy nebýt se sebou spokojený.

Máte nejaké spoločné fitness ciele? Alebo makáte spoločne každý na svojich vlastných?

Spolu: Momentálne je našim spoločným fitness cieľom pohybové štúdio BRIELA fit, ktoré sme začiatkom roku otvorili v Petržalke. Obaja sa okrem fitness a kulturistiky venujeme aj cvičeniu Sm systém – zdravý chrbát a naďalej sa chceme v tejto oblasti vzdelávať a zlepšovať.  Pomaličky sa nám obom kráti čas a v máji nám začína súťažné obdobie, ktoré ukončia Majstrovstvá sveta v Budapešti. Takže z krátkodobých cieľov je tento asi ten najväčší.

11330004_10153343918595768_3842088335888142872_n

Do akej miery vám “fitness“ zasahuje do osobného života? Asi sa nedajú tieto 2 oblasti úplne od seba oddeliť, však?

Gabi: V mojom prípade je to skoro 100%, i keď  som zamestnaná ako účtovníčka a trénerstvo je moje hobby a v posledných mesiacoch aj podnikanie a hlavne neoddeliteľná súčasť života už pár rokov, tak sa všetko točí okolo cvičenia, stravovania, zdravého životného štýlu. Tým, že mám priateľa s rovnakými záľubami, tak to deliť ani nie je treba a vidím v tom veľkú výhodu. Robíme veci spoločne, nemusím mu vysvetľovať, že idem cvičiť a prečo mám na večeru, napr. tuniaka a iné.

Franta: Sport je od malička součástí mého života a vždy jsem to dělal pro radost. Je to nejen zásah do osobního života, ale také do pracovního  života. Není jednoduché aktivně sportovat na vrcholové úrovní a při tom pracovat, ale co je v životě jednoduché :-)? Proto to všichni sportovci děláme. No a s Gabikou to mám v osobním životě daleko jednodušší, když se věnujeme fitness oba :-).

Pomáhate si, alebo spolu aj do istej miery súperíte a súťažíte?

Spolu: Samozrejme, si pomáhame maximálne, ako len vieme, či už v domácnosti, pri varení a taktiež vo fitku. A čo sa súťaženia týka tak, samozrejme, zdravá rivalita medzi nami existuje, bez toho by to asi vo vzťahu nebolo ono.

Ako zvládate stresové situácie (diéta, únava, veľké množstvo povinností)? Máte nejaký overený tip, ktorý by možno pomohol aj našim čitateľkám?

Franta: K této otázce odpovím jednoznačně. TOLERANCE! A moje Gabika je v tomto směru nejlepší. Ověřený tip? Mějte občas i své vlastní dny bez toho druhého, aby jste se na sebe vždy těšili :-).

Gabi: Niekedy sú dni, kedy padám do postele doslova mŕtva, ale pri predstave, čo všetko som v ten deň spravila, koľkým ľudom som pomohla zmeniť pohľad na život a posunula sa zase o krôčik bližšie k vytúženému cieľu, viem, že to malo význam. Overený tip? Stanoviť si priority v živote, myslieť na to, že po každej búrke vyjde opäť slnko. A keď už je toho naozaj príliš veľa, tak jednoducho zavriem oči, predstavím si krásne modré more a dám si kocku 85 % čokolády. A život je hneď krajší :-).

1404859_10151928435090768_2036321434_o

Čo vy a žiarlivosť? Ako je to vo vzťahu, kde je partner “svalnatý fešák” a partnerka “vymakaná kočka”? :-)

Gabi: Júj žiarlivosť, ako hovoria bratia Česi: „Kto nežárli, nemiluje!“ Myslím, že to obaja zvládame úplne normálne. Obaja máme už čo-to za sebou a vieme, že dôvera vo vzťahu je najdôležitejšia. Ale úprimne? Jasné, že ma to sem-tam hnevá, keď ho okukujú iné baby :-D.

Franta: Důvěra je největší lék. Jak říká Gabika, už máme něco za sebou.

Ako vyzerá váš spoločný tréning? Líšia sa cviky a náročnosť pri spoločnom a individuálnom tréningu?

Franta: Když už trénujeme spolu, tak si velmi pomáháme v technice cviku. Jelikož se velmi dobře poznáme, tak víme o vzájemných slabinách toho druhého a dokážeme si pak pomoci. Většinu cviků provádíme stejně, až na pár vyjímek. Některé mé cviky jsou příliš náročné, abychom je mohli trénovat společně. Nejvíce však cvičíme společně SM System (druh cvičení pro zdravá záda).

Aké sú podľa vás výhody vzťahu so športovcom? V čom vám pohyb pomohol?

Spolu: Vzťah dvoch športovcov je obrovskou výhodu. Môžeme si medzi sebou povedať mnoho informácií ohľadom nášho športu. Hlavne okolo stravy dokážeme spoločne mnoho vyriešiť.

Franta: Moje výhody nebo-li klady ve vztahu se sportovkyní? Nejednou se mi nechtělo jít trénovat a díky skvělé přitelkyni jsem šel, neboť mě prostě do toho fitka odtáhla :-). Např. v době přípravy na závody, kdy už trénuji i dvakrát denně je velmi náročné tělo ukecat, aby šlo trénovat, když je uplně vyčerpané.

Gabi: Pre mňa bol šport doslova terapiou na nervy. Ľudia si častokrát neuvedomujú, že ležanie pri TV, jedenie antidepresív a ľutovanie sa nemá žiaden priaznivý účinok. Stačí sa prekonať, začať sa hýbať, vyplavia sa endorfíny a po pár cvičeniach je dobrá nálada späť a chuť žiť sa vráti. A ako bonus k psychickej pohode príde aj zníženie hmotnosti a vyformovanie postavy.

1011212_605773616123428_589981102_n

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. Varíte a chystáte si jedlo spolu? Alebo máte odlišné požiadavky na vyvážené stravovanie?

Spolu: Áno, od prvého okamihu ako sme sa dali dokopy, sme spolu i varili. Naša strava je na 90 % rovnaká. Navarím naraz pre oboch a vybavené. Všetko je vopred prípravné a nakrabičkované. Jediný rozdiel medzi nami dvoma je ten, že Franto si môže dovoliť sem-tam aj koláčiky od mojej maminky a ja sa tomu snažím skôr vyhýbať.  No hold, chlapom to lepšie spaľuje :-).

Čo tak romantická večera v nejakej dobrej reštaurácii? Doprajete si aj nie úplne zdravé jedlo, či zostávate len pri doma uvarenom jedle?

Spolu: Čo sa týka reštaurácii, tak ich navštevujeme minimálne. Dávame prednosť vlastnému jedlu. Ale, keď už sa rozhodneme, tak jednoznačne čínska reštaurácia typu „all you can eat“ a zaklincujeme to zmrzlinou McFlurry s lentilkami. Sme predsa len ľudia. Haha.

Čo by ste poradili našim čitateľkám? Ako motivovať svojho partnera cvičiť vo dvojici? Ako motivovať seba a hlavne ako vydržať a neustále makať na lepších výsledkoch?

Gabi: Ukecať partnera na cvičenie je niekedy dosť náročné a asi by som volila postupnú cestu a ukázala mu, že pri spoločnom športe môže byť aj zábava.

A ako motivovať seba? Nie vždy je to ľahké, ale pokiaľ máte v hlave cieľ, viete, čo chcete a je to silnejšie ako túžba po čokoládovom muffine, tak to prekonáte. Dôležité je neprestať a nevzdať to, aj keď na chvíľku spomalíte, tak nezastavujte! Zlé obdobie prejde a túžba po vysnívanom cieli sa vráti :-). Ale nie cieľ je ten najdôležitejší, ale cesta, ktorá k cieľu vedie má oveľa väčšie čaro! Verte mi, viem o čom hovorím.

12295082_10208024422668921_1366071366_o (1)

Ako budete tráviť Valentína?

Spolu: Nakoľko si práve dokončuje prerábku bytu v Bratislave, tak náš Valentín bude skôr pracovný. Určite pôjdeme cvičiť a dáme si za odmenu nejakú sladkú zdravú maškrtu :-).

Máte nejaký zaručený tip na fitness valentínsky darček pre ženu a muža?

Gabi: Mňa ako fitness ženu by asi najviac potešila obyčajná červená ruža a sladký bozk. Nie je krajší darček ako úprimné „ Milujem ťa!“ A Frantovi upečiem niečo sladké, nakoľko od neho často počúvam, že „láska prechádza cez žalúdok„. :-)

Franta: Doporučuji rozhodně dobré jídlo. Velmi mě těší, že moje láska ví, jak chutná láska :-).

1912388_10152713523465768_2492198830269414892_n

Za rozhovor Gabi a Frantovi veľmi pekne ďakujeme a okrem krásneho Valentína želáme aj veľa úspechov pri budovaní pohybového centra BRIELA fit, súťažiach i v osobnom živote :-).

 

Ďalšie rozhovory, ktoré sa ti budú páčiť:

Ako sa mi podarilo vyhrať 1. miesto na fitness súťaži?

Vážila 100 kg a dnes je fitnesskou!

Ako si užiť sladké bez výčitiek?

Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 13/02/2016 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Baška Línek

Komentáre