Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

FOTOTRÉNING: 6x cviky s jednoručkami na spevnenie ochabnutej kože na rukách

jednoduché cviky s činkami

Veľa žien trápi práve ovisnutá časť kože a ochabnuté ruky v spodnej časti nadlaktia, teda v oblasti tricepsu. Tento problém je možné vyriešiť kombináciou dvoch spôsobov. Prvým je pravidelné používanie správnych cvikov a druhým je úprava stravy. Ak chceme spevniť ruky, potrebujeme sa zamerať na svaly, ktoré naše ruky tvoria a nimi sú ramená, biceps, triceps. Ukážeme si 6x jednoduché cvičenie s činkami, doma ich môžeš nahradiť za dve fľaše naplnené buď vodou, pieskom, alebo kameňmi.

# 1: Komplexný cvik na ramená

Ide o zložitejší variant cvičenie na ramená, no jeho precvičovaním zabijeme niekoľko múch jednou ranou. Precvičíme ramená z rôznych strán a zapojíme takmer všetky časti svalov ramena.
Sadneme si na lavičku, resp. na stoličku alebo inú tvrdú podložku. Vystrieme chrbát, hlava je vzpriamená. Začíname tak, že v rukách držíme činky vedľa tela. Pohyb začíname upažením, čiže dostaneme ruky do vodorovnej polohy, odtiaľ predpažíme a potom zodvihneme ruky nad hlavu. Naspäť ideme po tej istej dráhe. Pri každom pohybe striedame nádych a výdych.
Cvik vykonáme v 3 sériách po 6 opakovaní.
cviky na ramena

# 2: Bicepsový zdvih

Sadneme si na lavičku, vystrieme chrbát, hlava je vzpriamená. Začíname tak, že v rukách držíme činky vedľa tela, dlane smerujú dopredu.
Pohyb začneme pokrčením lakťov a končíme vystretím, teda vrátením sa do počiatočnej polohy. Hore je výdych, dole nádych.
Urobíme 3 série po 15 opakovaní.
cviky na biceps

# 3: Tricepsové extenzie

Sadneme si na lavičku, vystrieme chrbát, hlava je vzpriamená. Začíname tak, že v rukách držíme činky za hlavou a lakte sú pokrčené. Potom lakte vystrieme a činky dostaneme nad hlavu. Ramená nezdvíhame.
Hore je výdych, dole nádych.
Cvičíme 3 série, každá po 15 opakovaní.
cviky na triceps

# 4: Kladivový bicepsový zdvih

Sadneme si na lavičku, vystrieme chrbát, hlava je vzpriamená. Začíname tak, že v rukách držíme činky vedľa tela, dlane smerujú ku telu.
Pohyb začneme pokrčením lakťov a končíme vystretím, teda vrátením sa do počiatočnej polohy.
Hore je výdych, dole nádych.
Urobíme 3 série po 12 opakovaní.
cviky s činkami

# 5: Upažovanie

Sadneme si na lavičku, vystrieme chrbát, hlava je vzpriamená. Začíname tak, že v rukách držíme činky vedľa tela. Pohyb začíname upažením, čiže dostaneme ruky do vodorovnej polohy a potom sa vrátime späť do počiatočnej polohy.
Hore je výdych, dole nádych.
Cvičíme 3 série po 10 opakovaní.
cvicenie doma

# 6: Kickback

Sadneme si na lavičku, vystrieme chrbát, hlava je vzpriamená a telo dostaneme do mierneho predklonu.
Lakte máme vedľa tela pokrčené zhruba v pravom uhle a pohyb začneme vystretím lakťov a končíme vrátením sa do pôvodnej polohy.
Hore je výdych, dole nádych.
Precvičíme 3 série po 12 opakovaní.
cviky s jednoručkami
Samotným cvičením sa však nepodarí naplno využiť potenciál, ktorý môžeme využiť, ak do toho zapojíme aj stravu. V strave stačí jednoducho zakomponovať všetky zložky zdravých potravín, ktoré nájdeš v mojej krátkej knihe zdarma.
Chudnutie začína v obchode, preto sa riaď tabuľkou, ktorú nájdeš v knihe a choď si podľa toho nakúpiť - čo kúpiš, to zješ, čo nekúpiš, to nezješ.
Druhým pravidlom je, aby si si merala svoje prílohy. Pre ženy platí, aby bola veľkosť prílohy (zemiaky, ryža, cestoviny, vločky, ovocie, pečivo,...) maximálne o objeme jednej hrsti.
 
Máš Pinterest nástenku? Ulož si tam aj tento fototréning:
cviky na doma
 
Venuj si denne aspoň 15 minút na cvičenie, napríklad aj cvičením podľa tréningov v programe FIT in 15 min.:
trening pre zeny
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.