Dala si k 30-tke originálny darček. Schudla 30 kg a vyzerá ako iný človek!

Schudnúť 30 kg nie je len tak. Ale dá sa to, ak máš poriadnu motiváciu. A tá nechýbala Kate, ktorá sa rozhodla, že sa ako 30-ročná zobudí v novom tele! Nie, nie je to žiadne sci-fi, ale skutočný príbeh o odhodlanej žene, ktoré túži po krásnej postave. Nie preto, aby mohla súťažiť (aj keď už teraz vyzerá ako fitnesska). Ani preto, aby bola krajšia ako jej kamošky. Ale pre seba. Z lásky k vlastnému telu. Ako sa jej to podarilo a čo odporúča každej žene, ktorá zápasí s nadváhou?

Kedy sa začal príbeh tvojej premeny a koľko sa ti podarilo zhodiť?

Môj príbeh sa začal 1.1.2013, keď som si povedala, že už naozaj stačilo a na svoju 30-tku som konečne chcela vyzerať dobre. Zo začiatku som chcela schudnúť len tak 5-10 kg, ale keď sa začne dariť a človek uvidí výsledky, tak je to už ako droga a nedá sa len tak prestať. Podarilo sa mi schudnúť z vyše 90 kg na 60 kg. Z oblečenia číslo 44-46 na 36.

Waau. Čo bolo pre teba hlavným impulzom, kedy si si povedala, že teraz ideš schudnúť?

Ja som bola stále väčšia. Pri mojej výške to nebolo až také extra viditeľné, keďže meriam 179 cm. V podstate som sa snažila schudnúť stále. Skúsila som všetko. Všetky tie bláznivé diéty, ale, žiaľ, skoro každá mala za účinok jojo efekt. Mala som cieľ a v hlave som bola pevne rozhodnutá si za tým aj ísť. Okrem svojej 30-tky, sme mali na pláne aj dovolenku v Mexiku, a to bol tiež taký impulz, prečo niečo so sebou robiť :-).

image2

Množstvo ľudí má problém donútiť sa k cvičeniu. Najmä vtedy ak sa športu nikdy extra nevenovali, možno okrem hodín v škole. Aké sú tvoje tipy, keď sa chceš namotivovať k cvičeniu?

Ja som začínala so Zumbou, chodila som tak 2 x do týždňa, ale cvičila som aj doma s kettlebells. Pre niekoho, kto nemá vzťah k športu, by som odporučila začať pomaly. Začať napríklad prechádzkami v prírode alebo cvičiť doma podľa videí (napríklad aj cez Fitshaker :-)). Prechádzky sú skvelé nielen na chudnutie, ale aj na prečistenie mysle a taktiež nás donútia vyjsť z domu na čerstvý vzduch. Ja sama využívam svoju pracovnú prestávku na to, aby som sa išla prejsť. Slúchadlá do ucha, počúvam buď knihy alebo podcasty. Snažím sa tak 45 minút až hodinu chodiť 5-6x do týždňa. Taktiež som, namiesto autobusu, začala chodiť do a z práce pešo. Snažím sa viac hýbať. Je to také moje kardio, ktoré nestresuje telo, je nízko intenzívne a vhodné pre každého. Práve preto je vynikajúcim spôsobom, ako sa začať hýbať aj pre tých, ktorí majú veľkú nadváhu.

Ako vyzerali tvoje tréningy, keď si začala s redukciou hmotnosti?

Prvé tri mesiace to bola Zumba a doma kettlebells. Po troch mesiacoch som začala 2 x do týždňa chodiť do posilňovne (zaujímavé je, že som odmietala cvičiť s činkami a môjmu priateľovi trvalo asi 6 mesiacov ma k železu dotiahnuť, keďže stále som chcela robiť len kardio). Neskôr som si zaplatila trénera, aby som sa naučila techniku pri určitých cvičeniach a neublížila si. Začínala som so siláckymi tréningami, ako drepy, mŕtvoly, bench. Vlastne stále vykonávam tieto cviky, len som pridala pár izolačných cvikov.

kate

Schudnúť sa nedá len cvičením. Treba do toho zakomponovať aj vyváženú stravu. Ako  veľmi si zmenila svoj jedálniček?

Jedálniček som zmenila úplne. Predtým som jedávala hlavne sacharidy a tuky, no a množstvo sladkostí a ovocia. Taktiež som pravidelne jedla fastfoodové jedlá, tak minimum 1-2 x za týždeň. Momentálne sa  stravujem flexibilným štýlom stravovania už tretí rok. Flexibilný štýl stravovania znamená, že žiadne jedlo alebo potravina nie je zakázaná, ale všetko má svoju hranicu. Jedlo si plánujem sama, poväčšine dopredu a jem 80-90% nespracované potraviny (zelenina, ryby, mäso, ryža, zemiaky…). A tých zvyšných 10 % je stále, po čom moje srdce túži v daný deň, ako napr. kúsok arašidovej alebo inej čokolády. Dohliadam taktiež na to, aby som dosiahla určité množstvo vlákniny a vitamínov každý deň zo stravy. Používam myfitnesspal, kde si všetko zapisujem a zaberie mi to vlastne 5 minút denne. Vytvorila som si taký zvyk, neberiem to, ako niečo, čo musím, ale čo naozaj chcem a čo ma baví.

Ako vyzerá tvoj režim počas diéty?

Keď som v diéte, tak si všetko vážim a zapisujem presne na gram a keď nie, tak určité veci len tak približne. Jediný rozdiel medzi mojou stravou v diéte a mimo nej sú porcie. V diéte mám toho menej. Nevylučujem mliečne výrobky, a taktiež ani celozrnné pečivo, keďže netrpím ani laktózovou intoleranciou a ani celiakiou. Samozrejme, v diéte si viac rozmyslím, čo si naplánujem na deň. Hlavne, aby to vyzeralo, že je toho veľa. Sledujem si príjem a výdaj, a tým pádom sa vytvára kalorický deficit, ktorý môže byť buď len zo stravy alebo z kombinácie – strava a kardio. Cieľ je, aby som vydala viac energie ako skonzumujem. Každý týždeň si potom prehodnotím, aký bol ten predchádzajúci.

Chýba ti niečo z jedál, ktoré si si dopriala pred premenou?

Keďže nič nemám zakázané, jem všetko.

IMG_7512

Ako vyzerá tvoja strava v priebehu dňa?

Skoro každý deň začínam ráno s proteínovou ovsenou kašou s ovocím, občas s arašidovým maslom a občas s kúskom čokolády. Sú, ale výnimky, keď mám chuť na niečo iné, a to buď palacinky alebo vajíčka na rôzne spôsoby so zeleninou a celozrnným pitta chlebíkom.

Na desiatu mávam poväčšine plnotučný grécky jogurt s čerstvým ovocím či nejaký koláč alebo sladkosť, ktorú doma upečiem.

Obed je poväčšine mäso so zeleninou, ryžou alebo zemiakmi. Závisí, na čo mám chuť a večera napríklad ryba s domácimi hranolkami a zeleninou alebo omeletová pizza. Snažím sa každý deň jesť dve porcie ovocia a taktiež dve porcie zeleniny.

Čo by si poradila babám, ktoré nemajú čas variť a často sa stravujú v reštauráciách?

Snažiť sa vyberať napríklad, čo najmenej spracované jedlá. Uprednostniť jedlá, kde je ľahké určiť kalorickú hodnotu, ako napríklad namiesto omelety si vybrať varené vajíčka, namiesto zemiakovej kaše opekané alebo varené zemiaky, namiesto vyprážaného, grilované a dbať na to, aby ako príloha bol aj šalát alebo nejaká zelenina. Taktiež, keď som na dovolenke alebo jem mimo domu, snažím sa zjesť najprv bielkoviny a zeleninu a až na koniec si ponechávam sacharidy.

Dopraješ si vôbec sladké? Ak áno, máš tipy na dezerty, ktoré nášmu telu neublížia?

Čokoláda je u mňa skoro na dennom poriadku. Keby som sa úplne musela vzdať sladkého, asi by som chytila emocionálne jedenie, to už som sa poučila. Práve preto si poväčšine v diéte doprajem občas kvalitnú 85 % čokoládu, alebo proteínové palacinky s ovocím a gréckym jogurtom. Čím viac si zakazujeme, tým viac to budeme chcieť potom. Ten malý kúsok dokáže veľa zachrániť.

DSCF7860

Veľa báb sa točí v začarovanom kruhu diét, nejedenia a potom prejedania sa. Čo by si im odporúčala z vlastnej praxe? Či ti najviac pomohlo dopracovať sa k peknej postave?

1. Nájdite si štýl, ktorý vám vyhovuje a hodí sa aj k vášmu životnému štýlu. Neexistujú zázračné diéty. Funguje každá, keďže nás dostáva do kalorického deficitu. Problém, ale je, že pri väčšine populárnych diét je ten kalorický deficit na začiatku zbytočne veľký.

2. Najlepšia diéta je tá, ktorú dokážete udržať dlhodobo. Niekomu vyhovuje jesť 6 x za deň, niekomu len 2 x. Každému vyhovuje niečo iné. Neobmedzovať sa, nevyhadzovať všetky potraviny, ale naučiť sa jesť všetko, ale s mierou. Neexistujú totiž zlé alebo dobré potraviny. Skôr len nutrične menej a viac vyvážené.

3. K prejedaniu dochádza vtedy, ak si určité potraviny zakážeme. Náš mozog, ak dostane signál, že niečo nemôže, tak tú potravinu bude chcieť ešte viac. Poznám to podľa seba. Ak som v diéte a poviem si, že určitú čokoládu si dať nemôžem, môj mozog neustále myslí na tú sladkosť a chce ju. Práve z toho dôvodu si ten kus doprajem a mám pokoj. Nevedie to k prejedaniu sa.

4. Mne osobne veľmi pomohol flexibilný štýl stravovania, a taktiež si pripravujem jedlá, ktoré mi chutia.

5. Ďalšia vec je konzistentnosť. Ak porušíte jeden deň, nič sa nestane. Dôležité je neprestať a pokračovať.

DSCF8030

Na Facebooku pridávaš množstvo receptov. Dáš nám tip na osvedčené a rýchle jedlo, ktoré miluješ a neuškodí našej postave?

Rozhodla som sa podeliť o jeden starší recept, ktorý je veľmi jednoduchý na prípravu, a zároveň je veľmi chutný. Taktiež nutričné hodnoty má táto bábovka super a je plná bielkovín.

 

RECEPT: Proteínovo-čokoládová bábovka

Čo budeme potrebovať?

 • 20 g pomletých ovsených vločiek
 • 40 g kokosovej múky
 • 1 väčšie vajce
 • 100 g bielkov (bielka z 2 väčších vajíčok)
 • 30 g vanilkového proteínu (1 odmerka)
 • 10 g kakaa
 • 110 g banánu (1 stredne veľký banán)
 • 1 prášok do pečiva
 • stéviu

Ako budeme postupovať?

 1. Najprv si vyšľaháme bielka. V druhej miske si zmiešame kokosovú múku, vajíčko, stéviu, prášok do pečiva, proteín a vidličkou roztlačený banán. Pomaly pridáme bielka. Ak je hmota príliš hustá, kľudne môžeme pridať trochu mlieka.
 2. Hmotu si rozdelíme na dve časti a do jednej pridáme kakao. Vanilkovú hmotu vylejeme do formy na bábovku a pridáme aj čokoládovú hmotu. Vidličkou ju môžeme trocha zmiešať.
 3. Pečieme približne 20-40 minút.
 4. Dobrú chuť :-).

Nutričné hodnoty na 1 ks: 32 kcal, 3 g bielkovín, 1 g tuku a 2,8 g sacharidov.

image1

Ďakujeme krásne za inšpiratívne slová, rady a skúsenosti. Verím, že ťa tento rozhovor opäť presvedčil o tom, že nič nie je nemožné a aj ty môžeš vyzerať skvele. Stačí, ak to budeš chcieť a začneš na sebe pracovať. Držíme ti všetky prsty :-).

 

Viac o Kate sa dozvieš na jej FB stránke, kde pridáva skutočne lákavé recepty.

TIP: Chceš cvičiť s profi inštruktorkami a nevytiahnuť päty z domu? Máme riešenie! Cvič prostredníctvom našich videá a získaj postavu snov. Registruj sa na TU :-).

 

Ďaľšie neuveriteľné premeny, ktoré ťa inšpirujú:

Zuzka schudla v veľkosti XL na XS len za pol roka!

Monikina premena: 16 kg dole a je fitness trénerka

Lucka zhodila po pôrode 32 kg a teraz je fitnesska

Romana Cibulková

Článok bol pridaný dňa 13/11/2015 a zaradený do kategórie: CvičeniePremenyVšeobecné   |   Autor: Romana Cibulková

Komentáre