Gratulujeme! Máš už odcvičené!

Video sme ti práve pripísali do tvojho kalendára

Chceš si zacvičiť toto video?

Aktivuj si členstvo a získaj tak prístup k videám a mnoho ďalšieho...

Dĺžka videa
15:00
Obtiažnosť
Náučné video
Hodnotenie videa
4.6
Inštruktor
Veronika Pourová a Andrea Jakešová
Veronika Pourová a Andrea JakešováVÝZVA DO PLAVIEK 2023

Stravou ku krásnej postave, no najmä k zdravému telu

Informácie o cvičení

Vitaj pri prvom stravovacom videjku tejto výzvy!

Každý týždeň sa môžeš tešiť na výdatnú porciu infošiek, ktoré ťa dovedú ku krásnemu, no najmä zdravému telu. Pretože zdravie je to, o čo by sme sa v prvom rade mali usilovať. 😊

Stravovacími videami ťa v tejto výzve budú sprevádzať nutričné terapeutky z Ne hladu – Andrea Jakešová a Veronika Pourová. Obe majú dlhoročné skúsenosti s výživovým poradenstvom a sme si istí, že ti odovzdajú množstvo užitočných rád a tipov ohľadne stravovania.

Ako to bude prebiehať? Vždy v nedeľu (a dnes výnimočne i v utorok 😊) ťa bude v kalendári čakať stravovacie video na určitú tému. A aby si mohla krok za krokom pracovať na svojom zdravšom JA, pripravená bude aj Úloha týždňa. Vďaka nej si môžeš postupne budovať nové návyky. 😊

V úvodnom videjku sa dozvieš odpovede na tieto otázky:

 • Ako by mali vyzerať tvoje hlavné jedlá?
 • Ako si rozložiť množstvo bielkovín, sacharidov a tukov na tanieri?
 • Je nutné počítať kalórie?
 • Koľko porcií by sme mali denne zjesť?
 • Naozaj potrebujeme medzi hlavnými jedlami aj snacky?
 • Na čo netreba zabúdať pri redukcii?
 • A veeeľa ďalšieho.

Pripravených je pre teba 15 minút výživného rozprávania. Tak sa pohodlne usaď, vezmi si pero a papier a uži si svoju dávku užitočných informácií na tému zdravého stravovania. A v nedeľu sa na teba tešíme pri ďalšom videjku. 😊

Na záver ešte pár dôležitých informácií:

 1. V e-mailovej schránke ťa čaká Manuál k výzve, v ktorom nájdeš všetko dôležité o tom, ako výzva funguje a čo ťa v nej čaká.
 2. Ak chceš vedieť viac o Energetickom príjme a výdaji neprehliadni krátke BONUSOVÉ VIDEO, ktoré nájdeš pod týmto videom.
 3. V kategórii Na stiahnutie máš prístup k viacerým vzorovým jedálničkom alebo e-bookom. Môžeš skúšať recepty, ktoré ťa oslovia.
 4. Chceš si vypočítať svoj bazálny metabolizmus či potrebný kalorický deficit? Urobiť tak môžeš prostredníctvom našej BMI kalkulačky.
 5. Prihlásiť sa k odberu informačných e-mailov k výzve.
 6. Nefunguje ti video plynulo? Zníž si kvalitu videa v pravom dolnom rohu kliknutím na ozubené koliečko a vyber najnižšiu hodnotu.
 7. Pripájame ďalšie rady, tipy a odpovede na tvoje otázky.

Pomôcky

Bez pomôcok

Inštruktor

Veronika Pourová a Andrea Jakešová
Veronika Pourová a Andrea JakešováVÝZVA DO PLAVIEK 2023
Projekt „Ne hladu“ založili nutričné terapeutky Andrea Jakešová a Veronika Pourová v roku 2012. Celé sa to začalo blogom, ktorý reagoval na nepravdivé informácie a mýty vo výžive, ktoré sa šírili na internete. Blog www.nehladu.cz pomáhal a do dnešného dňa pomáha ľuďom zorientovať sa vo svete výživy a vyznať sa v enormnom množstve často protichodných informácií, a to na základe aktuálnych vedeckých poznatkov. V roku 2019 vyšla kniha „O výžive“, ktorá zrozumiteľným spôsobom podáva informácie o zdravom stravovaní širokej laickej verejnosti. Venuje sa vysvetleniu základných pojmov vo výžive, popisu jednotlivých živín a celkovej energetickej potrebe človeka, vyvracaniu výživových mýtov aj populárnych diét. Jej súčasťou je niekoľko vyvážených receptov a vzorové jedálničky prepočítané na rôznu energetickú hodnotu. V roku 2022 vyšla kuchárska kniha „Vyváženě“, na ktorej sa podieľalo 5 nutričných terapeutiek a ktorá prináša 108 receptov zostavených tak, aby boli vyvážené. Nájdete v nej medzinárodnú kuchyňu aj české klasiky, jedlá s mäsom, vegetariánske aj vegánske a označené sú aj recepty bez lepku a bez mlieka, aby sa v nej dobre orientovali aj osoby s rôznymi výživovými obmedzeniami. Jedlá sú v kuchárskej knihe rozdelené do troch kategórií: raňajky, snacky a hlavné jedlá. Informácie o výžive ako aj aktuality z poradne zdieľame na našom webe www.nehladu.cz a na našich sociálnych sieťach Instagram a Facebook. Od roku 2021 pravidelne vychádza podcast „O výžive“, ktorý sa venuje ako osvete v zdravej výžive, tak aj rozhovorom so športovcami a zaujímavými osobnosťami, ktoré majú čo do činenia s výživou. Vyšla tiež séria nahrávok priamo z našej poradne, kedy sme so súhlasom klientov nahrávali priebeh celej spolupráce. Tým „Ne hladu“ má na konte aj neúrekom výstupov v najrôznejších českých televíznych aj online reláciách, ako je DVTV, Dobré ráno s ČT, Sama doma alebo Prima NEWS. Rozhovory s nutričnými terapeutkami vyšli napríklad v týchto magazínoch: Dieta, Apetit, Forbes, MF Dnes alebo Květy. Všetky aktivity „Ne hladu“ podporuje snaha o čo najširšiu osvetu v zdravej výžive na základe vedecky podložených informácií bez mýtov.
Čítať viac

Moja poznámka

Vyber si svoje členstvo

Členstvo si môžeš zrušiť kedykoľvek stlačením tlačidla Ukončiť členstvo. Navyše máš u nás 100% garanciu vrátenia peňazí, ak nebudeš spokojná.

Free

/ mesiac
 • Živé prenosy bez archívu

Vybrať Free

Premium

9,90 € / mesiac
 • Viac ako 1 100 cvičebných videí

 • Viac ako 150 náučných videí o strave

 • Archív videí zo živých prenosov

 • Zľavové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Darček v časti Na stiahnutie

 • Notifikácie motivujúce k cvičeniu

 • Štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

Vybrať Premium

VIP

Uvádzacia cena
24,90 € / mesiac
 • Plný obsah PREMIUM členstva

 • Jedálničky na mieru od Michala Páleníka

 • Rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac

 • Zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom

Vybrať VIP