Gratulujeme! Máš už odcvičené!

Video sme ti práve pripísali do tvojho kalendára

Chceš si zacvičiť toto video?

Aktivuj si členstvo a získaj tak prístup k videám a mnoho ďalšieho...

VÝZVA DO PLAVIEK 2021 - Hlavné stravovacie zásady a zdravé chudnutie

Markéta Gajdošová
Markéta GajdošováVÝZVA DO PLAVIEK 2021
Náučné video
4.6
22 min
0 videní

Informácie o cvičení

Vitaj pri prvom stravovacom videjku tejto výzvy! :-)

O zásadách zdravého stravovania sa budeme počas nasledujúcich týždňov baviť s certifikovanou výživovou poradkyňou Markétou Gajdošovou, ktorá pôsobí v Česku a okrem iného je aj autorkou knihy „Cesta k opravdovému jídlu.“ V tomto videjku sa dozvieš, čo je dôležité vedieť na začiatku Tvojej cesty. 

Odpovie Ti napríklad na tieto otázky: 

 • Čo znamená zdravo jesť? 
 • Ako zabezpečiť zdravé a udržateľné chudnutie? 
 • Prečo sú dôležité pojmy, ako bazálny metabolizmus či energetická bilancia? 
 • Je nutné počítať kalórie? 
 • A veľa ďalšieho...

Na konci každého videa Ťa bude čakať Úloha týždňa, vďaka ktorej vieš každý týždeň niečo na svojom stravovaní zlepšiť. Tá dnešná bude jednoduchá, no vie Ti na začiatok krásne ukázať, kde sa aktuálne nachádzaš a kde máš svoje rezervy, na ktorých vieme v nasledujúcich týždňoch popracovať. :-)

Ak máš nejaké otázky, pýtaj sa pod videom, Markéta Ti rada odpovie. ;-)

A teraz už stlač len „PLAY“ a môžeš si užiť poriadnu dávku výživných infošiek.

Ak si chceš ešte dnes zacvičiť, nižšie nájdeš cvičko na bruško s Maggie.

Rovnako tak pod videjkom nájdeš bonusovú sériu videí s odborníčkou Zuzanou Wolekovou o diastáze. (Diastáze bude venovaný samostatný program, avšak rozhodli sme sa Ti unikátne ako prvej tieto videjká predstaviť.)

Na záver ešte zopár dôležitých informácií: 

 1. Včera sme Ti na e-mail poslali E-book Zdravo do plaviek- 18 receptov podľa trénerov Fitshakera. Môžeš si ho STIAHNUŤ AJ TU (kliknúť pravým tlačidlom myši a Uložiť odkaz ako). V češtine si ho môžeš STIAHNUŤ TU (kliknúť pravým tlačidlom myši a Uložiť odkaz ako).
 2. Rovnako by si mala mať vo svojej mailovej schránke aj MANUÁL k výzve do plaviek 2021, v ktorom nájdeš všetko dôležité, čo Ťa počas výzvy čaká. STIAHNUŤ si ho môžeš aj TU. Manuál v českom jazyku nájdeš TU.
 3. Nefunguje Ti video plynulo? Zníž si kvalitu videa v pravom dolnom rohu kliknutím na ozubené koliečko a vyber najnižšiu hodnotu. Ďalšie rady, tipy a odpovede na Tvoje otázky NÁJDEŠ TU.
 4. TU si môžeš orientačne vypočítať svoj bazálny metabolizmus.

Pomôcky

Bez pomôcok

Inštruktor

Markéta Gajdošová
Markéta GajdošováVÝZVA DO PLAVIEK 2021
Som certifikovaná výživová poradkyňa, nutričná koučka, spoluautorka bestselleru Cesta k opravdovému jídlu, autorka podcastov Marketa's Vibes a zakladateľka konceptu mg coaching® zaisťujúceho vlastný tím a tiež vlastnú značku produktov jedla založeného na filozofii kvalitnej výživy. Láske k výžive som podľahla v Los Angeles, kde som žila a študovala. Osobná vášeň, ktorá pôvodne nebola kariérnym zámerom, sa vďaka kaskáde životných prevratov a momentov, ktoré sa stali v správnej chvíli, zmenila na oblasť, ktorá udala môj smer a definovala náplň toho, čo dnes vnímam ako svoje poslanie a do čoho investujem všetku svoju energiu, lásku a zapálenie. Vďaka zahraničným skúsenostiam a osobnej ceste svoju prax už od začiatku zakladám na prepájaní súvislostí, celostnom prístupe k zdraviu a k šíreniu myšlienky, že strava neovplyvňuje iba to, ako vyzeráme, ale predovšetkým to, ako sa cítime a ako bez zveličovania žijeme. V dnešnej dobe, v ktorej sme obklopení extrémami, nie je jednoduché nájsť rovnováhu, porozumieť potrebám svojho tela a dospieť do štádia, v ktorom človek miluje sám seba a je schopný žiť šťastný a zdravý život. O to je to však dôležitejšie. Sama na sebe som si vyskúšala, nakoľko môže správne nastavený jedálniček zmeniť život k lepšiemu. Po návrate do Českej republiky a po potvrdení si statusu certifikovanej výživovej poradkyne akreditáciou MŠMT som si začala čím ďalej tým intenzívnejšie uvedomovať, na akej úrovni sa u nás služby podobného typu nachádzajú, a nedokázala som sa s tým stotožniť. Práve impulz zmeniť túto situáciu stál za budovaním filozofie, za ktorú staviam svoje meno dnes. Pretože mojou prioritou bolo vždy prepájanie zmysluplného poslania vo výžive a osobných výziev, túžba ďalšieho posunu na seba nedala dlho čakať a pridala som aj nadväzujúce štúdium klinickej výživy na Florida International University v Miami , ktorého frekventantkou v súčasnosti som. Na akademickej pôde som vďaka predchádzajúcej niekoľkoročnej praxi v odbore dostala tiež možnosť podieľať sa na výskume pod záštitou Robert Stempel College of Public Health , ktorá bola prvým krokom k premene mojej dlhodobej vízie česko-americkej pôsobnosti na realitu. Instagram: @marketgajdosova Podcast: Marketa's Vibes Značka: MG (via https://shop.acupofstyle.com/mg/) Kontakt: www.marketagajdosova.com marketa@marketagajdosova.com
Čítať viac

Moja poznámka

Vyber si svoje členstvo

Členstvo si môžeš zrušiť kedykoľvek stlačením tlačidla Ukončiť členstvo. Navyše máš u nás 100% garanciu vrátenia peňazí, ak nebudeš spokojná.

Free

0,00 € / mesiac
 • Živé prenosy bez archívu

Vybrať Free

Premium

9,90 € / mesiac
 • Viac ako 1 100 cvičebných videí

 • Viac ako 150 náučných videí o strave

 • Archív videí zo živých prenosov

 • Zľavové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Darček v časti Na stiahnutie

 • Notifikácie motivujúce k cvičeniu

 • Štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

Vybrať Premium

VIP

Uvádzacia cena
24,90 € / mesiac
 • Plný obsah PREMIUM členstva

 • Jedálničky na chudnutie s porciami na mieru

 • Rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac

 • Zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom

Vybrať VIP