10x domáce letné limonády a drinky

K letnému posedeniu neodmysliteľne patria aj limonády a koktaily. Nie vždy však natrafíš na kaviareň, kde podávajú letné drinky bez zbytočného pridaného cukru či sladených sirupov. Ak si nie si istá, odolaj pokušeniu vysedávania na terase pri sladkom drinku a radšej si takýto sprav doma. Ponúkame ti 10 nápadov na letné tekuté osvieženie. Ktorý z drinkov sa stane tvoj obľúbený?

Svieži letný drink

Tento drink sa parádne hodí k letným grilovačkám, bude chutiť aj deťom a čo je možno najzaujímavejšie, vieš ho stále pripraviť inakšie. Závisí od teba, aké lesné ovocie na jeho prípravu použiješ.

drink z lesneho ovocia a grepu

 

Osviežujúca uhorková limonáda

Stačí ti uhorka, citrón alebo limetka, nejaké bylinky (najlepšie mäta) a ak máš rada, tak aj domáce sirupy (najlepšie bazový). A drink na osvieženie v horúčavách je na svete!

uhorkova limonada

 

Melónové smoothie s medovkou

Jednoduchší nápoj azda neexistuje. Nechaj cez noc namočené lístky medovky vo vode a ráno túto vodu zmixuj s melónom. Mňamka, ktorú milujú deti aj dospelí.

smoothie z melonu a medovky

 

Uhorkové mojito

Základom každého dobrého mojita by mala byť mäta. Zmiešaj ju napríklad s uhorkou a uvidíš, aký vynikajúci osviežujúci nápoj ti vznikne. Na letné horúce dni priam stvorený. ;-)

virgin mojito s uhorkou

 

Pomarančový, čučoriedkový či malinový letný drink

Opäť veľmi jednoduchý postup. Zmiešaj svoje obľúbené ovocie s minerálkou v mixéri na smoothie a na záver pridaj do drinku obľúbené bylinky.

pomarancovy napoj

 

Jahodový drink

Rozmixuj jahody s citrónom. Podľa potreby doslaď medom a dorieď vodou či minerálkou. A potom sa len zalizuj a vychutnávaj. ;-)

jahodovy drink

 

Melónovo-limetková limonáda

Áno, melón ťa doplní tekutinami aj len tak, keď ho konzumuješ bez ničoho. Ale vyskúšaj ho zmiešať s limetkou a mäto a priprav si ho v tekutej verzii. Uvidíš, ako perfektne ťa osvieži. ;-)

melonova limonada

 

Domáci broskyňový ľadový čaj

Počkaj na sezónu čerstvých broskýň a urob si sama doma ľadový čaj. Uvidíš, ako rýchlo zabudneš na tie umelé kupované. Tomuto sa veru nič nevyrovná. :-)

ľadový čaj

Tak čo, ponúkli sme ti dostatočne veľa nápadov na letné tekuté osvieženie? Stane sa niektorý z drinkov neodeliteľnou súčasťou tvojho leta? Na zdravie! :-)

 

PS: Kapitolu nápoje nájdeš aj v našej novej knihe Z fitka do kuchyne špeciál III.

 

 

Pozri aj naše ďalšie tipy na letné majstrovanie v kuchyni:

GASPAČO – studená paradajková polievka

Letné dezerty aj pre začiatočníčky

3x zelené smoothie v lete na raňajky

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 22/06/2017 a zaradený do kategórie: NápojeOstatnéReceptySmoothies   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre