4x zimná očista tela i duše v horúcom kúpeli

Počas chladných dní si telo vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ak ho čo i len trochu zanedbáš, oplatí ti to slabosťou, bolesťou a únavou. Nie sú to len zdravé jedlá a nápoje, ktoré naše telo potrebuje, aby bolo zdravé, zbavené škodlivín či zrelaxované. Presne relax a očista je to, čo mu treba dopriať. Mám pre teba vynikajúci tip, ktorý si je výborné dopriať 1x týždenne po dobu 20 – 30 minút. Navyše ťa nemusí stáť veľa peňazí alebo času. Je vyrobený rýchlo a jednoducho v pohodlí tvojho domova. O čom hovorím?

Tekutá očista tela a pokožky

To, čo mám na mysli je horúci kúpeľ. Áno zrejme si ho aj občas dopraješ, asi nejde o žiadnu novinku. Ja ťa však inšpirujem kúpeľom, ktorý je nielen horúci, ale aj liečivý. Možno disponuješ množstvom rôznych pien a solí do kúpeľa, ktoré sľubujú, ako krásnu vôňu, tak aj skvelý pocit. Avšak ani v tomto prípade nič neporazí silu prírody. Ako zvyknem dokola opakovať, pokožka je najväčší orgán tela a preto treba dbať na to, čo na ňu aplikujeme. V dnešnom článku ťa zasvätím do tajomstva liečivej sily horskej soli.

Horská soľ a jej benefity

Toxíny sú jedovaté látky, ktoré negatívne ovplyvňujú naše zdravie. Ich vplyvu na našu pokožku sme vystavovaní na dennej báze, či už prichádzajú z vonkajšieho prostredia vo forme potravy a nápojov, či inou formou. Aj to je dôvod, prečo by si sa mala okrem zdravej stravy stať fanúšičkou detoxikačných kúpeľov.

Horská soľ pochádza z Anglicka a napriek tomu, že sa nazýva “soľ”, táto látka soľou vlastne nie je. Ide o síran horečnatý alebo o minerálnu zlúčeninu horčíka a síranu. Z tejto zlúčeniny vznikajú malé číre kryštály, ktoré majú široké uplatnenie v rôznych oblastiach:

  • Uvoľňujú svalovú bolesť a napätie.
  • Umožnia rýchlejšie zotavenie z drobných poranení.
  • Poskytujú komplexnú starostlivosť o vlasy, posilňujú ich od korienkov a pomôžu zbaviť sa aj prebytočných olejov.
  • Zmiernia popáleniny a podráždenie na pokožke (alternatíva k aloe vera).
  • Sú riešením pre suché pery.
  • Poskytujú vynikajúci telový peeling (skvelú pedikúru, hĺbkové čistenie pleti).
  • Liečia akné.
  • Zrelaxujú a navodia spánok.
  • Horská soľ sa dá využiť aj v domácnosti – môže byť použitá na čistenie dlaždíc a stien vašej domácnosti.

Okrem soli si môžeš do kúpeľa zamiešať množstvo byliniek a éterických olejov. Dobré je tiež použiť med, zázvor, mlieko alebo jedlú sódu. Pomôžu vyplaviť z tela nečistoty a prebytočné toxíny. Použitie éterických olejov navyše pôsobí antioxidačne a protizápalovo.

očista romantika

4x kúpeľ na úplnú očistu

Tak čo? Si pripravená vyskúšať si vlastný detoxikačný kúpeľ? Každý týždeň iný a po dobu 1 mesiaca uvidíš a pocítiš na vlastnom tele ten skvelý pocit a rozdiel.

Odporúčam urobiť kúpeľ po dobu asi 20-30 minút pre dosiahnutie optimálnych výsledkov. Môžeš ostať vo vani aj dlhšie. Prvých 20 minút kúpeľa poskytne čas na odstránenie toxínov z tvojho tela, zatiaľ čo nasledujúcich 10 až 20 minút ti umožní absorbovať minerály vo vode a pomôže ti z vane odkráčať s pocitom zotavenia, hydratácie a čistoty.

očista

1. Kúpeľ na chudnutie

Táto vaňa nie je celkom voňavá záležitosť, no ver mi, že o to viac pocítiš jej blahodarné účinky na tvoj metabolizmus a kožu.

BUDEME POTREBOVAŤ: horskú soľ a jablčný ocot.

AKO NA TO: Zmiešame 1 šálku jablčného octu s 1/2 šálky Horskej soli.

Vychutnaj si horúci kúpeľ po dobu 20 minút. Potom sa poriadne osprchuj a telo hydratuj krémom.

očista horská soľ

2. Kúpeľ na posilnenie imunity

Zázvor si poradí nielen s chorobou, ale posilní imunitu tela, otvára póry a uvoľňuje z tela toxické látky. Táto liečba bude fungovať lepšie, ak pridáš zázvor do veľmi horúcej vody a počkáš, kým sa vychladí na teplotu znesiteľnú pre tvoje telo.

BUDEME POTREBOVAŤ: horskú soľ a zázvor.

AKO NA TO: Pridáme 2-3 PL nastrúhaného čerstvého zázvoru do horúcej vody a premiešame s 1 a 1/2 šálkami horskej soli. Ponor sa do vody a vychutnaj si kúpeľ po dobu 20 minút.

očista so zázvorom

3. Relax kúpeľ

Jedlá sóda účinne naväzuje na seba toxíny, a tak alkalizuje telo.

BUDEME POTREBOVAŤ: horskú soľ a jedlú sódu.

AKO NA TO: Zmiešame 1 šálku jedlej sódy a 1 šálku horskej soli. Do vody ešte pridáme cca 7 kvapiek esenciálneho oleja levandule. Vo vani zotrvaj najmenej 20 minút.

očista kúpeľ

4. Hydratačný kúpeľ

Ten totiž prináša množstvo výhod pre suchú pleť a vlasy.

BUDEME POTREBOVAŤ: horskú soľ a kokosový olej.

AKO NA TO: Do nášho hydratačného kúpeľa pridáme 1 PL kokosového oleja, 1 šálku horskej soli a pár kvapiek esenciálneho oleja z kokosu alebo vanilky. Kúpeľ si užívame po dobu 20 až 30 minút. Potom si vlasy umy šampónom, respektíve počkaj s umývaním do druhého rána, nech olej môže pôsobiť dlhšie.

kúpeľ s kokosom

Verím, že som ťa presvedčila a dopraješ si tento skvelý relax aspoň raz do týždňa pred spaním. Nádherne uvoľní svaly, prečistí telo, navodí relaxáciu a skvalitní spánok. Tak na vykúpanie sa priatelia. Vaša Vanda :-)

 

Ďalšie články, vďaka ktorým budeš krajšia a zdravšia:

Domáce kozmetické tipy a triky, ako byť krásna aj na jeseň

Domáce tipy a triky na jesennú regeneráciu. 4 zázračné oleje a recepty z nich TU!

Týchto 20 vecí ťa urobí šťastnejšou. Začni konečne žiť!

Vanda Dita Gallo

Článok bol pridaný dňa 07/11/2016 a zaradený do kategórie: VšeobecnéZdravie   |   Autor: Vanda Dita Gallo

Komentáre