
Čoraz viac ľudí hľadá rýchle riešenia, ako „napraviť“ svoju stravu a postavu. Extrémy v stravovaní sú však často cestou, ktorá vedie presne opačným smerom – k zhoršenému zdraviu, frustrácii a jojo efektu.
Prečo nás tieto výživové extrémy tak lákajú? A kde je hranica medzi zdravým prístupom a nezdravou posadnutosťou?
V tejto epizóde sme si na pomoc zavolali nutričnú terapeutku v zácviku Sašku Gyűrösiovú z Centra výživy, ktorá odpovedala na otázky:
0:43 – Prečo ľudia vyhľadávajú extrémy v stravovaní?
2:26 – S akými extrémami sa najčastejšie stretáva v praxi?
8:08 – Aké sú základné piliere optimálnej stravy?
14:27 – Aká bola jej cesta k zdravej výžive?
24:30 – Podľa čoho vieme zistiť, že nemáme zdravý vzťah k jedlu?
38:03 – Môžu byť pôsty pre nás vhodným riešením?
Nezabudneme ani na to, prečo drina a trpezlivosť prinášajú tie najlepšie výsledky, a ako by sme mali rozmýšľať, ak chceme dosiahnuť udržateľnú zmenu. Príjemné počúvanie. :-)
A tu si môžeš pozrieť záznam z celého rozhovoru:
Dopriať si z 80 % kvalitné jedlo, pravidelne sa hýbať a občas si užiť aj niečo pre radosť, je cesta, ktorá má zmysel.
A ak hľadáš pohyb, ktorý ťa bude baviť, u nás vo Fitshakeri si určite vyberieš – čaká ťa Tabata, HIIT, Sexy Body, programy pre začiatočníčky aj pokročilé! ✨
Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.