Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zelené smoothie - elixír zdravia, ktorý vás postaví na nohy!

Keďže je dnes Zelený štvrtok, pripravila som si pre vás drink, ktorý je presne stvorený pre dnešný deň - je jarný, svieži, a najmä zelený :) Jeho hlavnou zložkou je špenátik, ktorý patrí medzi najvýživnejšie potraviny na svete. V kombinácii s kivi a kokosom je toto smoothie doslova elixírom zdravia. Špenát má pozitívne účinky na naše srdce, funguje aj pri prevencii vzniku niektorých chorôb a je dôležitý pre zdravé nechty, vlasy a pokožku. Je odporúčanou zložkou jedálnička chudokrvných ľudí, ako som napríklad aj ja, pretože obsahuje vysoký podiel železa. Ak si chceme naozaj zo špenátu dopriať, čo najviac zdraviu prospešných látok, odporúčam pripraviť ho raw. Pre zásadných odporcov špenátu mám skvelú informáciu - keď si pripravíte špenátové smoothie s kiwi a kokosom, špenát bude najmenej výrazná ingrediencia.
Toto smoothie prinesie jarný vánok aj do vašej kuchyne a po prvom ochutnaní si ho budete pravidelne chystať na raňajky do práce. To vám garantujem :).
Čo budeme potrebovať?

  • 5 ks kiwi,

  • 1 väčší banán,

  • 3 hrste fresh baby špenátu,

  • 2 lyžice strúhaného kokosu,

  • 150 ml kokosového krému (kúpite už aj bežne v supermarketoch alebo v špecializovaných bio predajniach),

  • 1/2 lyžičky ľanových semiačok,

  • mandľové lupienky a ľanové semiačka na ozdobu.


Postup:
Všetko zmixovať, ozdobiť a je to :)
fitshaker_blog_smoothie_kiwi2
 
fitshaker_blog_smoothie_kiwi7
 
fitshaker_blog_smoothie_kiwi8
Dobrú chuť! :-)
 
 
Návod ako si pripraviť smoothie a tipy na ďalšie výživné pochúťky nájdeš v tomto obsažnom článku - Ako si pripraviť smoothie?
 
Marta Marčáková
Redaktor vo Fitshaker

V bežnom živote právnička, no mojou skutočnou vášňou je písanie o sladkom živote v kuchyni a fotenie mojich výtvorov. Som zakladateľkou foodblogu The Story of a Cake. Hoci neskutočne milujem všetko sladké, riadim sa tým, že v živote aj v stravovaní je potrebná rovnováha, a preto často volím zdravšie alternatívy nielen v pečení ale aj varení a snažím sa používať len kvalitné suroviny.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.