Zdvihni zadok! 21 dňová výzva pre všetkých so sedavou prácou.

Máš sedavé zamestnanie? A vieš o tom, že práve sedavé zamestnanie má každoročne za výsledok stotisíc nových prípadov rakoviny? Navyše zabíja mozgové bunky a zvyšuje riziko demencie. Dosť veľa dôvodov na to, aby sme do svojho sedavého pracovného dňa zapojili pohyb, čo povieš? Prinesie ti to minimálne lepší výkon v práci, zdravšie telo, chrbát a dobrú náladu. A keď to zvládneš týchto 21 dní, môžeš si byť istý/-á, že v tom budeš pokračovať aj naďalej. Poď s nami do toho! :-)

Pre koho je výzva určená?

Pre ženy aj mužov so sedavou prácou za počítačom.

3316800986_a01a6a2b3b_z

Od kedy do kedy bude táto výzva trvať?

Od 9-teho marca do 29-teho marca. Presne 21 dní. To je čas, kedy sa z činnosti stane zvyk a ty si už bez pohybu nebudeš vedieť predstaviť ani jeden deň v práci :-).

Ako bude výzva prebiehať?

Každý svoj pracovný deň začneš tým, že si zapneš na počítači časovač. Po 25-tich minútach zaznie gong a ty budeš mať jedinú jednu úlohu – urobiť akýkoľvek pohyb okrem sedenia. Aby sme ti to uľahčili, pripravili sme takýto časovač a po 25-tich minútach sa ti zobrazí aj odporúčaný cvik. Zaberie ti možno minútu, možno 30 sekúnd. Prekrví ti stuhnuté telo a hlavne mozog! Tvoj chrbát bude šťastný a tvoj výkon v práci sa zlepší.

pomodoro-fitshaker-blog-na-mobile

 

pomodoro_spustit_casovac

 

Nie si v kancelárií sám/sama?

Nevadí, pošli túto udalosť všetkým kolegovcom a zapojte sa do nej všetci. Zažijete popri spoločnom cvičení ešte aj kopec srandy ;-).

Aký je tvoj ďalší krok?

Stlač „zúčastním sa“ v tejto udalosti. Každý deň ti pripomenieme aby si si ráno zapol časovač. Budeme ťa podporovať, budeme písať tipy ako urobiť svoj deň v práci úžasným a čaká ťa aj množstvo skvelých rád pre zdravý život plný energie a úsmevu :-).

Teraz máš dve možnosti – sedieť stále na zadku a neurobiť pre svoje telo nič. Alebo prijať výzvu a snažiť sa urobiť pre neho maximum. Nezabudni, že je to jediné miesto, v ktorom budeš žiť celý život.

Udalosť nájdeš TU

Čo z tejto výzvy vyťažíš?

  • z práce budeš odchádzať so skvelým pocitom čo všetko si už pre svoje telo spravil/a,
  • pravdepodobne budeš cítiť výrazné zlepšenie stavu chrbtice,
  • zlepší sa tvoj výkon pri práci, bude sa ti lepšie rozmýšľať, tvoj mozog bude kreatívnejší,
  • nebudeš potrebovať žiadne kávičky, či energeťáky aby si mala dostatok energie,
  • možno popri tom dokonca schudneš (ak budeš nasledovať aj naše rady týkajúce sa zdravého stravovania vhodného práve pre mozog a sedavú prácu),
  • nebudeš si vedieť deň v práci bez pravidelného pohybu predstaviť,
  • tou najväčšou odmenou po 21-dňoch bude- úžasný pocit, že si to dal/a a telo plné energie!

4294686346_fa10e0e9c7_z

Poď s nami do toho! Zdieľaj a nezabudni pozvať do udalosti aj svojich priateľov :-)

Lucia Švaral

Článok bol pridaný dňa 08/03/2015 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Lucia Švaral

Komentáre