Výživná cícerová polievka, ktorá zahreje na tele i na duši

Nič nie je lepšie na zahriatie počas týchto postupne chladnejších dní ako skvelá, zdravá cícerová polievka. Cícer je skvelá strukovina, ktorá je bohatá na vlákninu, železo a bielkoviny. Dôvodom jeho obľúbenosti je taktiež to, že neobsahuje žiaden lepok, čo znamená, že ho môžu konzumovať aj celiatici. Okrem toho má aj pozitívny vplyv na naše telo. Pomáha znižovať cholesterol a keďže to je výborný antioxidant, podporuje aj našu imunitu. Ako menší doplnok som použila uvarenú brokolicu, ktorá sa k tejto polievočke neuveriteľne hodí.

Čo budeme potrebovať?

  • 1 cibuľu
  • 3 strúčiky cesnaku
  • 1 lyžicu olivového oleja
  • 250 g cíceru (na noc namočíme cícer do vody, aby sme zabránili plynatosti)
  • 1 l vody
  • cca 2 lyžičky morskej/himalájskej soli
  • 2 lyžičky karí korenia
  • ¼ brokolice

Ako budeme postupovať?

1. Na troške oleja opražíme nasekanú cibuľu spolu s cesnakom. Keď je dostatočne opražená pridáme cícer a dolejeme 1 liter vody.

2. Varíme, kým cícer nie je úplne mäkký. Dosolíme podľa chuti a pridáme aj 2 lyžičky karí korenia.

3. Medzitým dáme variť, na ružičky pokrájanú brokolicu do vriacej vody, kým nie je mäkká.

4. Keď je cícer úplne dovarený, všetko rozmixujeme. A cícerová polievka je na svete. Navrch ešte dáme kúsky brokolice a podávame.

 

Tip: Použiť môžeš aj zaváraný cícer, ale maj na pamäti, že nikdy nedosiahne kvalitu toho “domáceho”. Ak sa preň však už rozhodneš, nezabudni ho poriadne opláchnuť od nálevu. Ak sa dá, už pri nákupe si všimni zloženie, určite nájdeš aj cícer v konzerve, ktorý bude obsahovať iba cícer a vodu, nebude tam žiadna soľ ani nič iné.

 

Výživové hodnoty na 1 porciu (cca 300 ml):

Kalorické hodnoty Tuky Bielkoviny Sacharidy Vláknina
280 kcal

1 177 kJ

5 g 13 g 42 g 12 g

cicerova polievka cícerová polievka cícerová polievka

Recept je veľmi rýchly, takže ak ťa pochytí chuť na niečo hrejivé a nemáš po ruke niekoho náruč, odporúčam túto polievku.

Dobrú chuť! :-)

 

Ďalšie recepty na zahriatie:

Expresne rýchla mrkvová polievka s červenou šošovicou a koriandrom

Fantastická jesenná hokkaido polievka s kokosovým mliekom a chilli hotová za 10 minút!

Krémová polievka z hlivy ustricovej za pol hodinku na stole!

Nela Juričová

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.
Nela Juričová

Článok bol pridaný dňa 20/11/2016 a zaradený do kategórie: BezlaktózovéBezlepkovéPolievkyReceptyVegan   |   Autor: Nela Juričová

Komentáre