Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vianočné čokoládové kocky s tajnou ingredienciou

So sviatočnými chvíľami sa mi spájajú všakovaké maškrty. Niečo, čo pečiem hocikedy počas roka skombinujem s netradičnými surovinami. Nie vždy tieto experimenty dopadnú dobre, no dnes ráno som z trúby vytiahla neskutočnú dobrotu! Poriadne čokoládovú bez masla, margarínu, a dokonca bez čokolády. Ako dosiahnuť lahodnú krémovú chuť? Avokádom a pravým kakaom! Tadááá, a tajomstvo čokoládového zákusku, pri ktorom aj Sacherova torta bledne závisťou, je odhalené :-). Otestuj ho sama.

Čo budeme potrebovať?


  • 1 zrelé avokádo

  • 3 vajíčka

  • 150 g bieleho jogurtu

  • 2 lyžice trstinového cukru

  • 2 lyžice medu (príp. iného sladidla)

  • ½ hrnčeka vody

  • ½ hrnčeka kakaa

  • 1 hrnček kokosovej múky (alebo inej, podľa tvojho výberu)

  • štipku bourbon vanilky alebo 1 vanilkový cukor


Ako budeme postupovať?

1. V miske vymixujeme vajíčka, avokádo a jogurt, pokiaľ nebude zmes hladká. Do tejto zmesi pridáme ostatné suroviny a opäť vyšľaháme hladkú zmes. Nezľakni sa, ak bude trochu hustejšia. Niekoľkými kvapkami vody konzistenciu ľahko pozmeníš. Dávaj však pozor, aby nebola príliš “blatová”.
2. Cesto vylejeme do ľubovoľnej formy - podľa toho, aký tvar zákusku si praješ. Nemusí byť vysoká - cesto nevyrastie a koláč bude presne taký, aký ho do formy vleješ pred upečením.
3. Po 35-tich minútach v rúre vyhriatej na 180 stupňov je koláčik hotový.
čokoládové kocky
 
vianočné recepty čokoládové kocky
 
vianočné pečivo čokoládové
 
čokoládový koláč
Prajem lahodné vychutnávanie :-).
 
zdrave dezerty
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.