Super rýchly “light” jablkový závin z 5 ingrediencií

Odolať šťavnatému jablkovému závinu je pre mňa utrpenie. A keď si uvedomím, z čoho je zložené lístkové cesto, necítim sa o nič lepšie. Tak som si povedala, že musí byť jednoduchší a menej tučný spôsob, ako si spraviť dobrôtku ku kávičke bez mrazených polotovarov alebo naťahovania cesta po celej kuchyni. V horšom prípade i susedovej :-). Nakoniec som vymyslela recept, ktorý spĺňa všetky moje predstavy o dokonalom dezerte – je jednoduchý, rýchly a zdravý s nálepkou “light”.

Čo budeme potrebovať na 2 záviny?

  • 4 jabĺčka
  • 200 g mixu ovsených vločiek a ovsenej múky – rozmixovaných vločiek (komu neprekážajú veľké kusy vločiek, múku používať nemusí)
  • 300 g bieleho jogurtu
  • 2 lyžice medu
  • sekané orechy na posypanie (nemusíš použiť)
  • škoricu

Ako budeme postupovať?

1. Rúru si predhrejeme na 200 stupňov. Jablká rozkrojíme a vyberieme jadierka. Nakrájame ich na malé kúsočky. Nešúpeme ich – nechceme sa predsa okradnúť o všetky skvelé veci v šupke :-).

2. V miske si zmiešame vločkovo-múčny mix, jogurt a med.

3. Cesto si rozdelíme na štyri časti. Z prvých dvoch urobíme, na plechu vystlanom papierom na pečenie, podlhovasté základy. Jabĺčka poukladáme na základ a prikryjeme ich ďalšími dvoma časťami cesta.

4. Posypeme sekanými orieškami a škoricou. Pri spomínaných 200 stupňoch pečieme 40 minút.

fitshaker_blog_light_jablkovy_zavin1

zavin1

zavin2

Môžeme podávať. A ozaj, odporúčame ponúknuť aj babke a mame, po klasickom závine už nesiahnu :-).  

 

Ďalšie tipy na tradičné pochúťky v zdravšom šate nájdeš v tomto článku. Dobrú chuť!

Baška Línek

Manažérka šťastia vo Fitshaker
Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych.
Milujem jógu, dlhé prechádzky, silový tréning, beh, squash, plávanie, turistiku, komiksy, pekné oblečenie, samovzdelávanie, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov.
Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)
Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 10/11/2015 a zaradený do kategórie: Fitness dezertyRecepty   |   Autor: Baška Línek

Komentáre