Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Juniorská majsterka sveta Timea Trajteľová: "Poznám tajomstvo úspechu."

Mladučká, krásna, úspešná a cieľavedomá. Tak by sa dala v skratke charakterizovať aktuálna Majsterka sveta medzi juniorkami v atraktívnom športe bikini fitness - Timea Trajteľová. A vieš, čo je skvelé? Len niekoľko týždňov po jej rozprávkovom úspechu v El Salvadore sme ju pre teba vyspovedali! Prečítaj si, aké je to žiť svoj sen, dosahovať vytýčené ciele, tešiť sa z úspechov... A tiež o tom, koľko driny, sebazapierania a disciplíny to stojí. Celkom určite nájdeš motiváciu, ktorá ťa privedie bližšie k vysnívanej postave :-).

V mene celého Fitshaker tímu ti srdečne blahoželám k rozprávkovému úspechu v Salvadore! Prezraď nám, aký to je pocit stať sa tou najlepšou z najlepších?
Ďakujem veľmi pekne! Aký? Presne ako si napísala – rozprávkový a neuveriteľný :-). Už dlho opakujem, že som získala viac, ako som očakávala, a tak je to aj v tomto prípade. Žijem svoj sen, veľmi si vážim každý jeden úspech a teším sa aj z úplných maličkostí.
12742043_1676160869339656_407102836802475967_n
Ako si sa dostala k bikini fitness? Krôčik po krôčiku. Čo ťa k tomuto športu priviedlo?
Zo začiatku to bola láska k cvičeniu a zvedavosť skúsiť niečo nové. Podnet vyskúšať súťaž prišiel z môjho okolia, samú by ma to asi nenapadlo. Športu som sa venovala a milovala ho odmalička. Robila som gymnastiku, neskôr atletiku. Keď som mala 16 rokov, začala som chodiť do fitness centra s priateľmi takmer každý deň a veľmi ma to bavilo. Najprv som cvičila crossfit, neskôr aj s činkami. Bola som na strednej škole, stále som rozmýšľala, akým smerom sa môj život a kariéra bude uberať. Cvičenie mi fakt učarovalo, a práve preto som bola otvorená aj možnosti vyskúšať prvú súťaž.
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova8
Ako sú v tvojom živote usporiadané priority?
Zdravie – Láska a rodina – Šťastie - Fitness a osobné napredovanie
Čo by si odporučila našim čitateľkám, aby dosiahli vytúžený cieľ? (či už schudnúť, rysovať, zlepšiť kondičku, alebo súťažiť)
Musia byť trpezlivé, disciplinované a ísť si za svojim cieľom aj cez prekážky. Keď chcú mať niečo, čo nikdy nemali, musia urobiť niečo, čo ešte nikdy nerobili.
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova3
Je o tebe známe, že si veľmi disciplinovaná a ideš tvrdo za svojim cieľom. Ako sa ti podarilo „vypestovať si“ takúto disciplínu v 20-tich rokoch?
Podľa mňa nejde o vek. Disciplínu a režim mám v sebe odmalička. Vždy som sa vedela horlivo nadchnúť pre veci, ktoré ma bavili. Fitness je môj život a práve preto si myslím, že to takto ide.. :-)
Je pre teba zdravé jedlo prirodzenou voľbou alebo sa tvoj jedálniček mimo súťaže nejako výrazne mení? 
Výrazne sa meniť nezvykne. Základ tvoria vždy tie isté potraviny, akurát si všetko doprajem v mimo súťažnom období vo väčšom množstve.
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova9
Ak by si mala vybrať 3 jedlá, ktoré sú tvoje absolútne najobľúbenejšie, bez ohľadu na to či sú zdravé, aké by to boli?
Momentálne u mňa vyhráva:
1. Pečený losos s ryžou,
2. Ovsená kaša s mandľovým mliekom, proteínom, kešu orieškami a granátovým jablkom,
3. Pizza s mozzarelou, gorgonzolou, šunkou a prosciuttom.
Mnohí sa vyhovárajú, že na prípravu jedla, „krabičkovanie“ a zdravé stravovanie jednoducho nemajú čas. Čo by si im odporučila?
Prestať sa vyhovárať! Keď sa chce, všetko sa dá - ostatné sú naozaj len výhovorky. Príprava každého jedla – zdravého aj nezdravého, zaberie nejaký čas. Pokiaľ občas nestíhajú krabičkovať, je veľa možností ako sa zdravo a chutne najesť.
Čo na celom svojom životnom štýle, práci a súťažiach miluješ najviac?
Ten režim. Disciplína musí byť na prvom mieste - presne naplánované aktivity, práca, strava a tréningy. Milujem prácu s ľuďmi, mám skvelé klientky, ktoré sa medzitým stali aj mojimi priateľkami. Na súťažiach milujem to napätie, atmosféru a chvíle na pódiu, ktoré patria len mne :-).
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova4
Chýba ti niekedy motivácia? Získavaš ju alebo len udržiavaš?
Chcem byť lepšia verzia seba samej a motivuje ma už len myšlienka na to, že žijem svoj sen a robím niečo, čo milujem celým srdcom.
Akým spôsobom sa „odmeňuješ“ a relaxuješ? Čo je pre teba najlepším oddychom?
Odmeňujem sa najradšej dobrým jedlom :-). Najlepší oddych je pre mňa, keď dokážem úplne vypnúť a na nič nemyslieť. Podarí sa mi to buď na dovolenke pri mori, u rodičov na chalupe alebo s Tatianou (mojou sparing partnerkou) na kolieskových korčuliach – už nám naozaj chýba leto a naše obľúbené kardio tréningy :-).
 Cvičí sa ti vo dvojici lepšie?
Určite áno. Tatiana nie je len moja sparing partnerka, ale aj veľmi dobrá priateľka, s ktorou vždy všetko prežívame naraz (diéty, prípravy, súťaže, cheat days...). Podporujeme sa a pomáhame si, ako vieme... držíme spolu, tešíme sa spolu, všetko nám veľmi rýchlo ubieha a ide s ľahkosťou :-).
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova12
Akým spôsobom trénuješ a ako by si odporúčala začať a vybudovať si k športu pozitívny vzťah?
Momentálne trénujem systémom 3+1. Tri dni po sebe trénujem, štvrtý mám voľno a takto idem stále dookola:
1. deň – nohy + biceps
2. deň - chrbát + triceps + zadok + brucho
3. deň - prsia + ramená + lýtka + brucho
Začiatočníkom by som odporúčala začať trénovať najprv celé telo, neskôr si tréningy rozdeliť na jednotlivé partie. Pozitívny vzťah k športu si vybudujú len, ak ho budú mať radi. Keď ich nebaví cvičenie vo fitness centre, môžu si nájsť niečo iné, čomu sa budú venovať – momentálne majú veľmi veľa možností športovať.
Aké cviky sú podľa teba úplným základom?
Drepy, výpady, mŕtvy ťah, zhyby na hrazde, bench-press...
Cvičila si aj popri škole – gymnáziu. Ako si dokázala zladiť školu, tréningy a prípadne aj prácu?
Všetko som si plánovala. Nie je to ľahké, ale je to o prioritách a vždy sa všetko dá, pokiaľ človek naozaj chce.
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova10
Ktorý z tvojich úspechov je pre teba najcennejší?
Určite ten posledný – Absolútny titul juniorskej majsterky sveta, ktorý som získala v krásnom a slnečnom El Salvádore v Strednej Amerike.
Aký je tvoj plán na nasledujúcu sezónu? Kde ťa budeme môcť vidieť?
Čo sa súťaží týka, momentálne ma čaká jarná sezóna - Majstrovstvá Slovenska a dúfam, že úspešná nominácia na Majstrovstvá Európy v Španielsku v Santa Susane, tentokrát nielen v juniorskej kategórii. Ďalej by som rada vyskúšala nejaké prestížne pohárové súťaže.
Fitness a zdravý životný štýl ti dal mnoho. Je niečo čo ti vzal?
Nie. Nič, čo by stálo za ľutovanie :-).
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova2
A na záver zopár „Nefitness“ otázok:
Obľúbený film? Nemám, mám však rada komédie, romantické, akčné a fantasy filmy.
Obľúbené miesto? Nejde ani tak o miesto, ale o to, s kým si a ako sa cítiš.
Obľúbená farba? Nemám obľúbenú farbu, mám rada žiarivé farby (žltá, ružová, zelená...), ale aj čiernu a bielu.
Obľúbená hudba? Podľa nálady rôzne štýly – staršie aj moderné skladby... slabosť mám pre acoustic verzie.
Najväčšia slabosť? Dobré jedlo a pocit po tvrdom tréningu.
Životné motto? "Smej sa! Rob to, čo miluješ a čo ťa robí šťastným! Daj do toho seba a svoje srdce! Nedaj sa odradiť neúspechom, váž si úspech a vytrvalo na sebe pracuj!"
fitshaker-blog-rozhovor-timea-trajtelova1
Timči, veľmi pekne ďakujeme za rozhovor a z celého srdca prajeme mnoho pevného zdravia, úspechov, motivácie a krásnych dní :-).
PS: Timea sa podieľala aj na našej poslednej knihe Z fitka do kuchyne 3 alebo Ako si osladiť život a nepribrať. Ak chceš vyskúšať sladký recept od nej alebo niektorej z ďalších úspešných fitness tréneriek, klikaj SEM.
 
Ďalšie rozhovory, ktoré by ťa mohli nakopnúť:
Gabi a Franta: Aj vo fitnesse chutí láska sladko
Ako sa Reni podarilo vyhrať fitness súťaž
Vážila 100 kg a dnes je fitnesskou
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.