Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zdravé raňajky z lesa

Mňaaam. Tieto zdravé raňajky zbožňujem nielen ja, ale aj manžel, kamoška, mamina, sestra...proste všetci, ktorí ich ochutnali. Základom je, mať doma poriadnu dávku lesného ovocia. Či už maliny, jahody, černice, čučoriedky, ríbezle, jahody, egreše, či čerešne. Tieto drobné plody majú v sebe toľko vitamínov a antioxidantov, že lepšie už ani nemôžete začať deň. Ak nemáš na prípravu raňajok vôbec čas, urob si ich napríklad cez víkend :-).
Na 2 porcie potrebujeme:

  • lesné ovocie,

  • 1 banán,

  • 2 lyžice kakaa,

  • 5- 7 lyžíc kokosu,

  • 2 lyžice ovsených vločiek.


Ako na to:
1. Do misky si dáme kokos (ak chceme sýtejšie raňajky, tak aj trošku ovsených vločiek- 1-2 lyžice) a zalejeme teplou vodou (iba toľko, koľko vločky s kokosom vsiaknu).
2. Do mixéra si dáme 1banán, 2 lyžice kakaa, rozmixujeme na čokoládovú polevu a vylejeme do misky s pripravenou kokosovo-vločkovou zmesou.
fitshaker-blog-recept-ranajky-z-lesa-5
3. Mixér umyjeme a vložíme doň lesné ovocie. Ak máme kyslejšie ovocie, môžme pridať aj lyžičku medu. Opäť rozmixujeme a vylejeme na čokoládovú polevu v miske.
fitshaker-blog-recept-ranajky-z-lesa-2
4. Na vrch dáme zvyšok lesného ovocia a posypeme semiačkami, či orieškami.
fitshaker-blog-recept-ranajky-z-lesa-B - kópia
Dobrú chuť plnú zdravia :-)
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.