Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Makové šúľance na zdravý spôsob! 3 ingrediencie a 5 minút času

Šúľance patria medzi typické slovenské jedlá, ktorým neodolá žiadny milovník sladkého. Len, čo keď obsahujú toľko bielej múky, ktorá je pre naše telo len záťažou? Vyskúšaj RAW verziu, ktorá je nielen výživná, ale aj mimoriadne chutná. A navyše, vynikajúci obed pre celú rodinu máš hotový raz-dva. Presvedč sa sama :-).

Hlavnou ingredienciou týchto božsky dobrých šúľancov sú ľanové semienka. Tieto miniatúrne semienka sú výborné proti rakovine a chránia naše telo pred chorobami. Okrem ich vplyvu na náš imunitný systém sú plné rôznych vitamínov a zdravých tukov. Nezabúdame ani na mak, ktorý patrí medzi potraviny s najvyšším obsahom vápnika. Tiež je bohatý na bielkoviny, horčík a zdravé tuky. Pusť sa spolu s nami do (ne)varenia :-).
Čo budeme potrebovať? (na 1 porciu)

  • 2/3 hrnčeka mixu ľanových semienok a vlašských orieškov (ideálna je kombinácia 50 na 50)

  • 13 ďatlí

  • 1 lyžicu škorice

  • 2 lyžice maku

  •  vodu


Ako budeme postupovať?
1. Pomelieme ľanové semienka na múku. Ďatle namočíme vo vode, vodu zlejeme a rozmixujeme na lepkavú pastu.
2. Zmiešame semienka, ďatľovú pastu a škoricu. Pridáme vodu (podľa potreby), aby sa nám vytvorila formovacia lepkavá hmota.
3. Z hmoty tvarujeme šúľance a posypeme pomletým makom a ... máme hotovo :-).
fitshaker_blog_sulance1
 
fitshaker_blog_sulance2
 
fitshaker_blog_sulance3
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.