Lahodné zelené smoothie s chia semienkami

Zelené po špenáte, sladučké po mangu a zdravé po všetkých použitých surovinách. :) Priprav si na dnes vynikajúce smoothie, ktoré obsahuje samé chutné ingrediencie. A čo viac, po vypití 1 pohára získaš toooľko sily a vitality, že zvládneš každú nástrahu. Nájdi si pár minút času na ošúpanie ovocia. Potom len šup do mixéra a výborný drink je na svete. Zdravíčko :)

Čo budeme potrebovať pre 2 osoby?

  • ½ polovicu manga
  • 1 banán (ak chcete sladšiu chuť, použite aj 2)
  • 1 väčšiu hrsť špenátu
  • 1 – 2 ČL chia semienok (dopredu si ich namočte na pár minútiek)
  • 2 ČL škorice
  • pohár vodičky (alebo podľa konzistencie, akú chcete získať)

Ako budeme postupovať?

1. Všetko spolu dobre zmixujeme a smoothie je šup šup hotový.

2. Užívame si krásny deň. :)

4_smoothie

4_smoothiee1

smoothie-imunita-4

smoothie-imunita-5jpg

Čo dobré z receptu vyťažíme pre naše telo?

Mango – obsahuje veľa vitamínu E (chráni  bunkové membrány) a C (posilňuje vnútro buniek). Obsahuje i provitamín A, ktorý chráni sliznice a podnecuje celý metabolizmus organizmu a človek sa cíti vitálnejšie. Mango je tiež bohaté na vitamíny skupiny B, najmä B6 (pyridoxín), ktorý je nevyhnutný na syntézu bielkovín a pri tvorbe červených krviniek. A najväčšiu spotrebu vitamínu B6 máme v stresových situáciách. Čiže i konzumácia manga upokojuje naše nervy a dodáva energiu v stresových situáciách. Z minerálov a stopových prvkov je to mangán, meď, horčík a zinok.

Špenát – obsahuje vysoký obsah horčíka na zlepšenie funkcie svalov, stopový prvok mangán, ktorý je nevyhnutný pre celkový metabolizmus, krvotvorbu, nervovú činnosť a tvorbu hormónov šťastia :). Obsahuje i draslík, ktorý pôsobí odvodňujúco a pri nadmernej slanej strave neutralizuje organizmus. Je bohatý na vlákninu, tak dôležitú v našej strave. Špenát už od dávna zohrával dôležitú funkciu v ľudovom liečiteľstve. Odporúčal sa pri vysokom krvnom tlaku, málokrvnosti i zápche.

 Chia semienka – semienka sú známe už od starých čias, poznali ich i kmene Aztékov a Mayov. Sú bohatým prírodným zdrojom hlavne 3 omega mastných kyselín, vlákniny, vápnika, vitamínov skupiny B a antioxidantov. Dopĺňajú nám chýbajúcu energiu a podporujú koncentráciu. Sú tiež skvelým doplnkom pri chudnutí, pretože dodávajú pocit nasýtenia na dlhšiu dobu a regulujú hladinu cukru v krvi. Znižuje tiež krvný tlak. Odporúčaná denná dávka je 15 g semienok, teda asi 1 polievková lyžica.

Majte krásny ovocníčkovo – zelený dník. :)

 

Ďalšie recepty plné zdravia:

Brokolicovo-pohánkové placky

Zdravé rizoto z kuskusu

Jednoduchý ovocný drink

Lucia Jurčová

Článok bol pridaný dňa 23/05/2015 a zaradený do kategórie: RAW surová stravaReceptySmoothies   |   Autor: Lucia Jurčová

Komentáre