Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kruhový kardio tréning, na ktorý ti stačí priestor 1 x 1 m

kardio cvičenie

Pod kardio cvičením sa rozumie zväčša beh/rýchla chôdza/plávanie... alebo je to cvičenie na špecializovaných strojoch vo fitnescentre pri určitej tepovej frekvencii. Dnes si však ukážeme veľmi jednoduché cviky, ktoré môžeš praktikovať aj v pohodlí domova. Pýtaš sa ako cvičiť doma kardio? Nechaj sa inšpirovať nasledujúcim článkom. Určite naberieš lepšiu kondičku a zároveň nepotrebuješ žiadne náradie ani veľa priestoru a môžeš si parádne zamakať.

Kruhový tréning

Pôjde konkrétne o tréning kruhovou formou, tzn. 6 cvičení za sebou nasledovným spôsobom:

Pre pokročilých:

60 sekúnd vykonávame daný cvik, potom je 20 sekúnd pauza a nasleduje ďalší cvik v rovnakom zaťažení, teda 60 s a potom 20 s pauza. Po odcvičení celého okruhu je 60 s pauza a celkovo vykonáme 7-10 okruhov (odporúčam aplikáciu interval timer, ktorý ti bude ohlasovať začiatok aj koniec cviku a celkovo okruhu).

Pre mierne pokročilých:

40 s vykonávame daný cvik, potom je 20 s pauza a nasleduje ďalší cvik v rovnakom zaťažení, teda 40 s a potom 20 s pauza. Po odcvičení celého okruhu je 90 s pauza a celkovo vykonáme 5-7 okruhov (odporúčam aplikáciu interval timer, ktorý ti bude ohlasovať začiatok aj koniec cviku a celkovo okruhu).

Pre začiatočníkov:

30 s vykonávame daný cvik, potom je 30 s pauza a nasleduje ďalší cvik v rovnakom zaťažení, teda 30 s a potom 30 s pauza. Po odcvičení celého okruhu je 120 s pauza a celkovo vykonáme 3-5 okruhov (odporúčam aplikáciu interval timer, ktorý ti bude ohlasovať začiatok aj koniec cviku a celkovo okruhu).

6 cvikov v kruhovom tréningu

# 1: Lifting

Stojíme na mieste a snažíme sa imitovať beh s tým, že kolená dvíhame čo najvyššie.
kruhovy trening

# 2: Box na mieste

Široký stoj rozkročný, mierne pokrčené kolená, vystretý chrbát a striedavo boxujeme ľavou a pravou rukou pred seba.
kruhový tréning

# 3: Panák

Nohy k sebe a ruky k telu, pri odraze idú nohy do strán a ruky od tela nad hlavu, kde sa dotknú.
kruhový trening

#4: Beh na mieste

Klasická imitácia behu na mieste. (Snažíme sa bežať po špičkách.)
tréning na doma

# 5: Korčuliar

Odraz na jednej nohe do strany, pričom druhá noha, ktorá nie je odrazová, smeruje pri dopade za ňu a ruka (tej istej strany, ako je noha, ktorá smeruje dozadu) do strany.
kardio cviky na doma

# 6: Lyžiar

Mierny polovýpad, ľavá noha vzadu a pri nej ľavá ruka, pri miernom odraze vystriedame.
kruhový tréning cviky

Verím, že sa ti tento jednoduchý, ale zároveň kondične náročný tréning páčil, a ver, že pri pravidelnom cvičení sa ti zväčší kapacita pľúc, spevní sa postava a zároveň, čo je najhlavnejšie, sa ti zlepší kondícia 😊.

Ešte si uži plnými dúškami leto a od 5. 9. sa vidíme v novej výzve Reštart po lete, kde bude tiež nejaké kardio cvičenie:

cvicenia na chudnutie
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.