Gratulujeme! Máš už odcvičené!

Video sme ti práve pripísali do tvojho kalendára

Chceš si zacvičiť toto video?

Aktivuj si členstvo a získaj tak prístup k videám a mnoho ďalšieho...

Praktické tipy po pôrode (pasívne formy podpory)

Mgr. Zuzana Woleková
Mgr. Zuzana WolekováDIASTASIS
Ľahká
0 kcal
4.7
16 min
0 videní

Informácie o cvičení

Čo všetko môžeš urobiť po pôrode na zmiernenie diastázy? To si začneme ukazovať v tomto a v nasledujúcom videu. Ak ťa zaujímajú otázky ohľadom správnej polohy dojčenia, kočíkovania, prebaľovania, či vlastne nosiť bábätko…pozri si toto video.

Konkrétne sa v ňom dozvieš odpovede na tieto otázky: 

 • Kedy po pôrode môžeme skúšať cvičiť cviky na diastázu?
 • Diastáza a dojčenie/ nosenie bábätka- môže sa tým diastáza zhoršiť? V akej polohe dojčiť? V akej polohe prebaľovať?
 • Aké pomôcky môžeme po pôrode využiť?

V ďalšom videu sa už pozrieme konkrétne na cvičenie. 

Pomôcky

Bez pomôcok

Inštruktor

Mgr. Zuzana Woleková
Mgr. Zuzana WolekováDIASTASIS
Som fyzioterapeutka špecializujúca sa na urogynekologickú fyzioterapiu. Sprevádzam ženy životným cyklom od prvej menštruácie až po menopauzu alebo aj po nej. Spolupracujem s nimi na obnove alebo údržbe ich zdravia, radím im, vzdelávam. Vyštudovala som fyzioterapiu (magisterské štúdium) na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Získala som špecializáciu v dvojročnom špecializačnom štúdiu zameranom na liečbu vybraných štrukturálnych a funkčných porúch pohybového systému na SZU v Bratislave. Doplnila som si trénerské vzdelanie 1. stupňa pre vzpieranie (fascinuje ma práca trupového valca v tomto športe) na FTVŠ v Bratislave. Počas štúdia a po ňom som získala praktické odborné vedomosti na zahraničných stážach v špecializovanej nemocnici na respiračné ochorenia v nemeckom Solingene a na rehabilitačnej klinike v Austrálii v Sydney. Som certifikovaná špecialistka fyzioterapie svalov panvového dna, inkontinencie moču a diastázy na Slovensku, ale aj v Česku. Som certifikovaná špecialistka pre liečbu funkčnej ženskej sterility metódou Ľ. Mojžíšovej, držiteľka certifikátu v certifikovanej pracovnej činnosti mobilizačné techniky, absolventka kurzov lymfodrenáže, viscerálnej terapie, DNS, redcord, pilates, joga, funkčný tréning, fyziotréning a mnohých ďalších. Všetko spomínané vzdelanie využívam vo svojej práci a prístupe, ktorý je vysoko kauzálny. Pracovala som ešte počas štúdia s deťmi s DMO, v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave na onkologickom oddelení, zároveň v ProBios Bratislava, chvíľku som sa zastavila aj vo Falck Healthcare, vytvorila som svoje vlastné Centrum Aktívnej Fyzioterapie, ktoré som prevádzkovala 3 roky pred nástupom na tretiu materskú dovolenku. Momentálne mám vlastnú prax a spolupracujem s Fyziocentrom Zdravo a Fit, kde som aj odbornou garantkou. Som mama 3 detí, z ktorých prvé som rodila cisárskym rezom a druhé dve medicínsky vaginálne. Moje vlastné ženstvo, materstvo a tiež ženy samotné mi ukázali, aký je deficit odborných vedomostí v tejto problematike. Od roku 2018 školím fyzioterapeutov v SR a ČR. V SR sa nám s kolegami z InkFora podarilo vytvoriť akreditovaný kurz MZSR pre fyzioterapeutov v problematike dysfunkcie svalov panvového dna a inkontinencie moču, v ktorom mám tú česť byť lektorkou. Vediem diplomové práce a som tiež lektorkou kurzov www.zdravoafit.sk. Som zároveň autorkou celostného konceptu popôrodnej rehabilitácie POSTNATAL. WEB: www.gynfyzio.sk
Čítať viac

Moja poznámka

Vyber si svoje členstvo

Členstvo si môžeš zrušiť kedykoľvek stlačením tlačidla Ukončiť členstvo. Navyše máš u nás 100% garanciu vrátenia peňazí, ak nebudeš spokojná.

Free

0,00 € / mesiac
 • Živé prenosy bez archívu

Vybrať Free

Premium

9,90 € / mesiac
 • Viac ako 1 100 cvičebných videí

 • Viac ako 150 náučných videí o strave

 • Archív videí zo živých prenosov

 • Zľavové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Darček v časti Na stiahnutie

 • Notifikácie motivujúce k cvičeniu

 • Štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

Vybrať Premium

VIP

Uvádzacia cena
24,90 € / mesiac
 • Plný obsah PREMIUM členstva

 • Jedálničky na chudnutie s porciami na mieru

 • Rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac

 • Zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom

Vybrať VIP