Chcem schudnúť, ale chýba mi pevná vôľa. Viem s tým niečo urobiť?

Začnem otázkou, čo je vlastne pevná vôľa? Možno si väčšina z nás predstaví nejaký nehmotný, vnútorný, možno aj duchovný hnací motor, ktorý podľa masy ľudí majú niektorí od narodenia a majú ho viac a iní ho zase majú menej… Laicky názor vyzerá nejako takto, ale aká je realita? Je to fakt tak, že sa človek s pevnou vôľou rodí, alebo existuje nejaký spôsob, ako si môžeme pevnú vôľu posilniť? Vylepšiť?

Môj názor a moja prax mi jasne dokazujú, že na pevnej vôli môžeme pracovať a môžeme ju budovať. Môže byť silnejšia ako kedykoľvek predtým, ak zvolíme ten správny prístup.

Ak sa vrátime k otázke, čo je pevná vôľa, môžeme ju veľmi jednoducho zadefinovať:

Je to schopnosť dlhodobo dodržiavať úlohy, ktoré vedú k naplneniu cieľov.

ako schudnut

 

Naozaj ľudia zlyhávajú, lebo nemajú pevnú vôľu?

Najväčší problém nespočíva v tom, že ľudia nemajú pevnú vôľu, ale v tom, že si ľudia určia nereálne ciele a nie sú schopní ich dodržiavať a potom zlyhávajú. A vieš čo povedia, keď zlyhajú? Že „nemajú pevnú vôľu“.

Pritom by to tak vôbec nemuselo byť. Stačí sa na celú problematiku pozrieť inak. Stačí si jednoducho určiť reálnejšie ciele a tie malé úlohy, ktoré k ním vedú by mali byť tak nastavené, aby si bola schopná ich denne dodržiavať.

ciele

Vieš si predstaviť takú úlohu, ktorá je pre teba až smiešne jednoduchá? Takú, ktorá je ľahká, ktorú nemáš problém každý deň dodržiavať a takto posilňuješ svoju vôľu, približuješ sa k svojmu cieľu a cítiš sa skvele.

Nie je to o tom, tvrdo na sebe makať, ale rozumne.

Urob to tak, ako nikdy predtým, zjednoduš to. Urč si menšie ciele a urč si jednoduché úlohy, ktoré tieto ciele naplnia. Budeš oveľa spokojnejšia, sebavedomejšia a šťastná, pretože sa ti začnú plniť tvoje sny.

Čo je lepšie? Dať si obrovský cieľ a po chvíli vyhorieť, stratiť nádej a vieru v to, že sa ti to niekedy podarí? Neustále padať a vstávať, alebo to urobiť inak? Dať si menší cieľ, ktorý určite zvládneš a potom si dáš ďalší menší a nakoniec dosiahneš všetko, čo si zaumieniš. ;-)

motivacia

Vôľa sa dá trénovať, dá sa vylepšiť, dá sa posilniť, len to urob inak. Rozumne a jednoducho. Splniteľné ciele, splniteľné úlohy a nakoniec vznikne splnený sen. :-)

 

Ak je tvojím cieľom schudnúť v novom roku, prípadne si vyformovať postavu, pridaj sa k tisíckam žien do Novoročnej výzvy 2019. My máme plán, ostatné je na tebe:

výzva

 

Aj tieto príbehy sú o tom, že človek má pevnú vôľu:

Jožko si dal osobnú výzvu, že v priebehu 1 roka zabehne každý deň aspoň 10 km. Nevyhováral sa ani na zlé počasie či výron kotníka

Výživová špecialistka Ivka Eľková potrebovala kedysi schudnúť, sama sa naučila, ako na to ísť, aby to bolo trvalo udržateľné

Slávka má doma 5 detí a manžela, aj popri starostlivosť o celú domácnosť a rodinu si našla čas na seba a schudla 17 kg

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 31/12/2018 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre