Ako Mery chudne vo výzve 1. diel: “Chcem sa zbaviť 20 kg už navždy!”

Mery je jednou z nás. Dala sa spoločne s ďalšími tisíckami bojovníčok na novoročnú výzvu a veľmi si želá schudnúť. Skúsenosti so zhadzovaním má bohaté. 30 kg už schudla, ale väčšiu časť nabrala aj späť… Teraz to, ale už dá! Svoje pocity, dojmy, malé víťazstvá, ale i najťažšie okamihy odhalí každý pondelok na našom blogu. Môžeš tak pravidelne sledovať jej spoveď a inšpirovať sa. Ako jej to ide? Splnil 1. týždeň vo výzve očakávania? Čo bolo pre ňu najťažšie? 1. diel čítaj práve teraz :-).

Ahojte,

volám sa Mery a budete ma čítať každý týždeň. Idem 50-dňovú výzvu od začiatku a priznám sa, že si od nej sľubujem veľa. Skúsenosti s chudnutím mám bohaté – zhodila som už viac ako 30 kíl, potom som väčšiu časť nabrala, zas som to zhodila a opäť nabrala. Klasický jojo efekt, ako na hojdačke. Dúfam, že tentokrát sa mi tých zbytočných kíl podarí zbaviť už nafurt, dúfam, že sa budeme navzájom motivovať a že spoločne prídeme do cieľa v odľahčenej a zdravšej verzii.

Priznám sa, ja vlastne ani neviem, prečo je to také ťažké s udržaním váhy. A myslím si, že všetky tušíme, kde presne robíme chybu. Tušíme, že táto šnicľa už je navyše, že tieto chipsy by sme dnes večer nemali otvárať, tamten kus torty by sme si mali nechať radšej na ráno a večer by sme mali sebou radšej mrsknúť na karimatku ako ležať pred telkou. Vieme, že desať – dvadsať – tridsať kíl nadváhy je pre naše telo obrovskou záťažou, ale nejako sa nevieme dokopať k tomu, aby sme s tým niečo robili. A teraz prišiel program od Fitshakera a ja si myslím, že je to konečne to pravé. To, čo tu chýbalo. Čo by skúsená zhadzovačka kíl to môžem po tých rokoch posúdiť na úrovni priam odbornej.

strecing-zeny-fitshaker

Aký bol teda môj prvý týždeň?

Pondelkové video o pohybe som zhltla “na tajňáša” ešte v práci a rovno som si večer zacvičila prvé video na nohy a zadok. Hovorím si, tridsať minút, to nič nebude. Na konci som sa však ledva hýbala a v utorok, a najmä v stredu som, mala nechutnú svalovicu. Utorkové bruško som zvládla s úsmevom na tvári. Pri cvičení na ruky som pochopila, že dvojkilové jednoručky sú prílišným optimizmom a nabudúce si musím zaobstarať nižšie váhy. Pilates bol presne podľa môjho gusta a intervalový tréning ma dorazil. Musím povedať, že už po prvom týždni ma prestávajú bolieť kríže, čo je dobré znamenie.

Všetky videá sú profesionálne urobené a najmä – konečne niečo pre našu mentalitu. Po všetkých programoch so Shaunom T, či Jillian Michales, sú tu baby z mäsa a kostí, nám blízke, s ktorým sa môžeme stotožniť. Trénerky to nepreháňajú s motivačným hulákaním, majú reálne tempo, ktoré som stíhala, aj keď, samozrejme, občas s vypätím všetkých síl. K tomu dodajú kopu informácií o dýchaní, držaní tela. Vidím, že to bude jazda.

Takže po prvom týždni som, ako asi vy všetky, správne namotivovaná a mám pocit, že tentokrát to už dám. Viem však, že prídu krízy, a nie raz. Dúfam, že ich spoločne prekonáme.

Mery soup
V týždni som sa vypla k hrdinskému výkonu – na snímke moja parádna brokolicová polievka. Vyrobila som aj pšenové fašírky, tie už ale také fotogenické nie sú.

 

Ozaj, ešte niečo. Snažím sa aj hádzať zjedené veci do kalorických tabuliek a celý týždeň som to udržala na predpísaných 1 668 kalóriách. Som sa seba pyšná. Aj na fakt, že v cukrárni som namiesto dvoch krémešov zlupla len jeden :-).

Vaša Mery.

blog - diar

mm

Článok bol pridaný dňa 18/01/2016 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Mery

Komentáre