Ako Mery chudne 2. diel: “Keby nebolo výzvy, už som u fyzioterapeuta.”

Druhý týždeň novoročnej výzvy za nami! Veríme, že si zvládla všetky úlohy a posunula si sa o veľký krok vpred. Čo nové sa podarilo Mery? Odcvičila každý deň a podarilo sa jej odolať obľúbeným sladkostiam? Tento týždeň zistila dôležité veci, vďaka ktorým sa jej bude chudnúť oveľa ľahšie. Prečítaj si pokračovanie príbehu jej vlastnými slovami :-).

Ahojte baby,

ako ste zvládli druhý týždeň výzvy? Ja s odretými ušami, ale zvládla. Pondelok na boky s Maggie – túto výzvu som dala v malej izbe penziónu v horách, kde sme sa vybrali na predĺžený víkend. Je to dôkaz toho, že keď sa chce, tak sa dá zacvičiť si hocikde. Pätnásť minút ubehlo rýchlo a cviky, kde Maggie hovorila, že sú najťažšie, veru aj najťažšie boli. Cvičila som modifikovanú verziu. Zatiaľ.

Utorkový Body Bump s Leou bol, ako by bratia Česi povedali, nářez. To, čo je za babu? Totálna kočka, dokonalé brucho a ešte k tomu ten super zachrípnutý hlas. Priznám sa, tie planky na boku som nedala, a tak som len predýchavala prostredníctvom klikov. Toto video som ledva dala dokonca. Vedela som, že po toľkých drepoch ma zase čaká svalovica. Inak, konečne som sa naučila správnu techniku drepovania, a predovšetkým sklápačiek, ktoré som doteraz vždy ťahala krkom. A potom mi bolo čudné,  že žiadne brušné svaly necítim. Mimochodom, máte aj vy nastavené tie videá tak, že vidíte, ako ubieha čas a očami ho tlačíte :-)?

12318101_10206869002657961_1698814134_o

 

V stredu mala byť joga. Celý deň som si sľubovala, že ju dám podvečer, ale jednoducho som sa k tomu už nedokopala. Ani neviem prečo. Naplánovala som si teda dve cvičenia na štvrtkový večer, ale ako tak ubiehal deň, ani tu som sa k ničomu nemala. A tak som objavila nový fakt – večer jednoducho už neodcvičím nič, lebo nemám energiu. Nastavila som teda budík na 6:00 v piatok a čuduje sa svete – plná energie som dala aj fantastickú jogu, aj video na boky, stehná a sedacie svaly. Joga je moja obľúbená, tú som si užila najviac a pri druhom videu som sa riadne zadýchala.

V sobotu som dobehla piatkový Pilates a dala aj intervalový tréning. Ten mi príde ako najväčšia výzva. Hoci má Janka sladký úsmev, fakt, že sa 33 minút nezastaví a dookola opakuje hnusné drepy, či cviky na ruky, to nevyváži :-). Povzbudzujúce je aspoň to, že som to tentokrát do väčšej miery zvládla s dvojkilovkami a išla som aj v tempe. Pilates je tiež moje obľúbené video – asi preto, že z toľkého sedenia pred počítačom fakt cítim chrbát. Celkovo mám pocit, že som nastúpila do posledného vlaku… Keby nebolo 50-dňovej výzvy, čoskoro by som isto lamentovala so seknutým chrbtom u fyzioterapeuta. 

elongation-998837_1280

Druhý týždeň za nami, dávam si nové záväzky. Čo sa týka stravy, sladkého sa neviem vzdať, to je jasné. Ale, čo mám robiť, keď sa v týždni lúčil šéf a doniesol rozlúčkové Donuty? Alebo mama, ktorá napiekla skvelý koláč? Alebo keksík k čaju? Pokúsim sa teda zaradiť iba jednu sladkú vec denne a o týždeň vám dám vedieť, ako mi to ide :-).

12626024_10154639584873840_2136536336_n
Moje obľúbené raňajky sú ovsené vločky s banánom, kiwi, nasekaným sušeným ovocím, orechmi a javorovým sirupom. Skúsila som aj placky z červenej repy a kapusty podľa Fitshakera – boli super, ale nie veľmi fotogenické :-).

 

Teším sa na tretí týždeň. Nech vám entuziazmus vydrží baby! Každá z nás je kočka, musíme ju len vykresať spod tých zimných pneumatík.

Vaša Mery

 

novy_blog

 

mm

Článok bol pridaný dňa 25/01/2016 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Mery

Komentáre