“Ako dosiahnuť vysnívanú postavu…” – diel 3. od fitness trénera Mateja

Na začiatok voľného pokračovania by som sa chcel trošku vrátiť k môjmu predošlému príspevku. Pozitívna alebo dobrá nálada na tréningu je veľmi dôležitá. Prečo? Lebo pozitívne naladený človek vie robiť oveľa lepšie pokroky v chudnutí, tvarovaní, mať krajší náhľad na život a nadhľad nad okolitým svetom.  Ak takýmto človekom ešte nie si, určite sa to zmení, keďže tu študuješ a čítaš všetky tie zaujímavé články, príspevky, recepty, rady a pod. Chceš byť jedna alebo dokonca jeden z tých, ktorí si povedia ráno: „ Ej, dnes mám zasa menšie boky, zadok, brucho, to je super!“ Ak prídeš do tohto štádia, si na perfekt ceste. No, ak si ešte na úplnom začiatku a vyhľadávaš stránky tohto tipu a pozeráš motivačné videá alebo čítaš články o zdravej strave a životospráve, vitaj :).

 

Moja rada pre teba znie: „Načítané to už máš, je čas preniesť to do reality a ukázať, čo je v tebe.“ Alebo to zvyknem aj tvrdšie povedať: „Kde v riti si bola doteraz? :) No vidíš, čo to všetko s tebou porobilo za pár rokov?  Nevadí, napravíme tie pozostatky starých zaostalých kódov, či blbostí v tvojom živote.“  Uvoľni sa, vylož si nohy, nájdi v sebe úsmev a čítaj…

Najčastejším problémom v dnešnej dobe, ktorý som si popri mojej práci za tých pár rokov všimol hlavne u žien, je problém s nízkym egom, s nízkou sebadôverou a s málo usmievaním sa. Myslíš, že nie? Ok, skús si spomenúť, čo vystrájaš ráno pred zrkadlom, keď náhodou nemáš na sebe pyžamo ani ďalšie oblečenie. Skúsim to zhrnúť: chytáš si šunky na brušku, na bokoch, na zadku, na tricepse  a pri tejto činnosti sa riadne mračíš, nadávaš a si zrejme trochu zúfalá a aj podráždená. Pozrieš sa do zrkadla a povieš si: „Ja sa toho snáď nikdy nezbavím.“  Tento tvoj pohľad je asi ten najhorší, aký môže byť. Horší je snáď už len: „Pôjdem na liposukciu a mám to vyriešené.“  Na túto vetu zvyknem reagovať svojsky: „Zbytočné, máme tu ostrý nožík, alkohol a výkonný priemyselný vysávač. :)“ Samozrejme si touto vetou robím vždy srandu.  Žiadne zákroky, zdvihni hlavu, začni na sebe makať a tešiť sa každý deň z dosiahnutých výsledkov.

Skús si splniť svoj veľký sen, mať podľa seba vysnívanú postavu a zdravé telo. Prečo práve splnený sen? Sny sú veľmi dôležité, lebo ak vieš žiť svoje sny, vieš prežívať neuveriteľnú radosť v živote. Moje motto je: „Ja si snívam svoj sen, žijem svoj sen.“ Dokonca je to časťou jedného môjho tetovania. Takže, si od dnes skús plniť svoje mini sny a blížiť sa k svojím veľkým snom.

fitshaker_blog_dreams

MINI SEN = 5 kg z tuku dole,  VEĽKÝ SEN= dve – tri konfekčné veľkosti dole.

MINI SEN = zobúdzať sa s úsmevom a radosťou do nového dňa, VEĽKÝ SEN = každé ráno sa pozrieť  s radosťou a spokojnosťou do zrkadla.

MINI SEN = ísť v lete po ulici a obzrie sa po tebe 1 muž,  VEĽKÝ SEN= obzrie sa ich za tebou omnoho viac a viacerí ťa pozvú na rande, na kávu, čaj alebo ťa len obyčajne oslovia a prihovoria sa, lebo si im sympatická, upravená, vyšportovaná, proste sa o seba staráš :).

Jedna ženská vlastnosť, ak to tak môžem nazvať, sa mi veľmi páči. Je to vaša vôľa o to, aby ste sa nám mužom páčili. Áno, v prvom rade je to vaša vôľa ľúbiť sa samej sebe. My muži za tým hneď ideme. Toto nech ťa od dnes poháňa vpred. A cesta je ľahšia… Veríš si, usmievaš sa a robíš všetko pre to, aby zmena čím skorej prišla a ver tomu, že to čoskoro nastane. Treba veriť a pracovať na tom.

fitshaker_blog_vaha

Moje príspevky sú zatiaľ motivačné, pretože motivácia je hneď na začiatku veľmi dôležitá. Vie robiť divy. Neskôr ostatné. Maj sa pekne a vieš ako……s úsmevom už od rána, šunky nechaj šunkami, nerieš ich! Radšej si vyrieš kvalitné raňajky, prácu, viac pohybu, cvičenie a dobrú náladu. Poradie už nechám na teba.

fitshaker_blog_cvicenie1

 Čauko a ostaň s :)

 

Ďalšie články od autora nájdeš tu:

“Poďme čarovať s tvojou postavou…” – diel 1. od fitness trénera Mateja

“Rýchla fitness večera” – diel 2. od fitness trénera Mateja

Matej Olejár

Článok bol pridaný dňa 04/04/2015 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Matej Olejár

Komentáre