Ako byť hneď po tréningu za kočku? Tieto triky by mala poznať každá žena!

Poznáš to… Pri cvičení z teba doslova tečie a máš pocit, že si vypotila aj koláče z Vianoc. Skvelý pocit po poriadnej makačke je na nezaplatenie. No takáto makačka vie urobiť divy aj s našou vizážou. Strapaté vlasy, rozmazaný make-up, či červené fľaky na tvári. Nie je to až taká tragédia, ak máš po cvičení namierené rovno domov, alebo sa neponáhľaš a môžeš sa dať do poriadku. Niekedy sa však musíš ešte vrátiť do práce, ideš na stretnutie s priateľmi a jednoducho nemáš kopec času na to, aby si so sebou niečo spravila. Ako po tréningu vyzerať skvele za pár minút? Prečítaj si overené kozmetické tipy.

1. Pred tréningom sa odlíč

Kombinácia potu a make-upu môže znamenať pre tvoju pleť doslova katastrofu. Počas cvičenia sa potíš a tvoje póry sa vtedy ešte viac otvoria. Ak ich navyše zapcháš nánosom make-upu, pleť nemá ako dýchať, čo môže spôsobiť rôzne problémy. Preto najlepšie, čo môžeš urobiť je, že ju pred cvičením vyčistíš. Dokonca, aj v prípade, že make-up nemáš, je vhodné pred tréningom pleť vyčistiť a zbaviť ju mastnoty.

ako sa starť o pleť pred tréningom

 

2. Zbaľ si do tašky čistiace obrúsky

V žiadnej športovej taške by nemali chýbať čistiace obrúsky. Sú skvelé na odstránenie make-upu pred tréningom, či na vyčistenie tváre po cvičení. Pomocou nich sa rýchlo zbavíš mastnoty a potu bez toho, aby si so sebou vláčila všetky fľaštičky s čistiacimi mliečkami a vodami.

 

3. Ako rýchlu záchranu použi suchý šampón

Určite mi dáš za pravdu, že pocit čerstvo umytých vlasov je skvelý. Po cvičení často nemáš čas si hneď umývať vlasy a zaoberať sa ich zdĺhavou úpravou, no zároveň chceš vyzerať dobre. Riešením je suchý šampón. S jeho pomocou budú tvoje vlasy vyzerať sviežo za pár minút aj bez umývania. Jednoducho ho nanesieš ku korienkom a poriadne vlasy prečešeš.

fitshaker_blog_po_treningu1

 

4. Uprednostni vodeodolnú maskaru a linku na oči

Ako som už spomínala, najlepšie je cvičiť bez akéhokoľvek líčenia, no nie vždy máš čas sa pred tréningom odlíčiť. Ak po cvičení nechceš vyzerať ako panda, ani mať roztečenú linku po celej tvári, použi vodeodolnú riasenku aj linku na oči. Po tréningu si už len jednoducho vyčistíš tvár čistiacimi obrúskami, no oči riešiť nemusíš.

 

5. Osviež sa studenou vodou

Aj ty si po cvičení červená ako rajčina? Prípadne máš po celej tvári nepekné škvrny? Najjednoduchší spôsob ako sa ich zbaviť je zníženie telesnej teploty. Rovno po tréningu si umy tvár studenou vodou. Rýchlo sa ochladíš a zbavíš sa začervenania. Ďalší skvelý spôsob, ako sa rýchlo schladiť, je pustiť studenú vodu na zápästia.

water-830374_1280

 

6. Nezabúdaj na hydratáciu

Počas tréningu si vypotila veľa vody, a tak je dôležité doplniť zásoby tekutín. Okrem toho, však potrebuje osviežiť a hydratovať aj tvoja pokožka. Po cvičení použi prírodný hydratačný krém alebo sprej, ktorý tiež pomôže pri ochladení a znížení začervenania. Okrem hydratácie pleti, by si nemala zabúdať ani na pery. Ak ich nechceš mať vysušené a popraskané, používaj hydratačný balzam na pery pred tréningom a rovnako aj hneď po cvičení.

 

7. Zopni si vlasy

Pred cvičením sa vždy postaraj aj o svoje vlasy. Najdôležitejšie je zopnúť si ich tak, aby ti nepadali do tváre. Okrem toho, že ti nebudú pri cvičení zbytočne zavadzať, urobíš službu aj svojej pleti. Nielen mastnota, ale aj rôzne prípravky, ktoré na vlasy používaš, sa zmiešajú s potom a upchávajú póry. Preto sa počas cvičenia snaž zabrániť priamemu styku vlasov s tvárou.

fitness-956647_1280

A čo ty, máš nejaké ďalšie tipy ako vyzerať hneď po tréningu neodolateľne :-)?

 

 

výpredaj

Silvia Hadeková

Článok bol pridaný dňa 30/01/2016 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Silvia Hadeková

Komentáre