Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

5 dôvodov, prečo cvičiť ráno

cvičenie
Každý z nás nie je zrovna ranné vtáča. A už vôbec nie vtáča, ktoré sa rezko oblečie do športového oblečenia a za každého počasia s úsmevom obuje tenisky a ide makať. Dobrá správa! Každý sa ním môže stať a to bezbolestne! Čítaj benefity ranného cvičenia a buď fit hneď po zobudení :-).

1. Zrýchlený metabolizmus

Vraj až o 20%, čo je obrovský rozdiel oproti bežnému stavu. V tele prebiehajú chemické procesy, ktoré ťa tak naštartujú, že začneš spaľovať oveľa rýchlejšie. Okrem iného je veľmi pravdepodobné, že po cvičení si dáš zdravé jedlo, máš oveľa väčšiu chuť na fit veci a stav sa, že ti táto fit nálada ostane po celý deň. A navyše – ak pôjdeš cvičiť, behať či inak športovať nalačno, resp. iba po malom rannom snacku, nielenže ťa nič nebude ťažiť v žalúdku, ale spáliš zo zásob tuku. Vedela si o tom, že kalórie spaľuješ ešte niekoľko hodín po tréningu? Najmä po intervalových kardio cvičeniach.

fitshaker-blog-metabolizmus1

2. Fantastická nálada

Čo môže byť lepšie, ako mať odmakané už o ôsmej ráno? Vychutnáš si rannú sprchu, pripravíš si dobré raňajky a pred deviatou spokojne sedíš s kávou v práci a tešíš sa z dobre odvedenej práce. Ranné cvičenie ti vyplaví endorfíny do celého tela a tvoje kolegyne, či kamarátky sa nebudú stačiť čudovať. Okrem iného, ak si stihneš umyť po makačke aj vlasy, budeš sa cítiť sviežo ako nikdy. A tvoja pleť? Jedna báseň. Prekrvená pokožka s ružovým nádychom si nebude pýtať žiaden make-up.
5 dôvodov, prečo cvičiť ráno

3. Lepší výkon

Nie je to síce stopercentne zaručené pravidlo, ale funguje takmer na každého. Ráno je človek oddýchnutý, nezaťažený problémami celého sveta a psychicky v pohode. Po práci je niekedy veľmi unavený a ledva nazbiera silu na tréning. Isto, nedá sa vždy, avšak  sú dni, kedy to jednoducho ráno ide lepšie. Štúdie dokázali, že človek podá najlepší výkon okolo tretej popoludní. No úprimne – kto si v tomto čase môže dovoliť cvičiť? :-)

4. Kvalitnejší spánok

Skoršie ranné vstávanie zaručí kvalitnejší spánok. Nejde o to, že by si spala viac, práve naopak. Bude ti stačiť spať rovnako sedem - osem hodín, avšak skorším odchodom večer do postele, ideálne medzi 22:00-23:00, sa zladíš so svojimi biologickými hodinami a posunieš hranicu spánku do hlbšieho spánkového cyklu. Tak či onak, ráno po 6:00 je telo už oddýchnuté.
Fitshaker-blog-zacni-svoj-den-takto-v-posteli

5. Zlepšenie medziľudských vzťahov

Určite vieš, že úspešní ľudia vstávajú skoro, toho sú plné knihy. Väčšina z nich si nájde ráno čas na tréning a darí sa im celý zvyšok dňa zachovať si pozitívnu a oddýchnutú myseľ. Okrem toho získaš čas na poobedné kávičky s kamarátkami, či viac voľného času pre rodinu. A to už stojí zato, aby si šla o hodinu skôr spať aj dnes, však?
5 dôvodov, prečo cvičiť ráno

Držím ti palce, aj zo sovy sa môže stať škovránok. Tak smelo do toho!Zaznamenávaj si svoj progres, motivuj sa, nauč sa niečo nové, poteš sa. To všetko vo Fitness diár a Fitness kalendári:

diar 2019
Fotka autora
Adela Jasenovcová
Redaktor vo Fitshaker

Mama dvoch dcér, ktorá sa nechce zmieriť s tým, že na bruchu nemá tehličky. Milujúca svoje deti, no stále s potrebou realizovať sa. Neúnavný bojovník a nekompromisný optimista. Keď ľudia vravia “čo si pipi?!”, práve začínam. Vyvraciam mýtus, že dojčiace ženy po pôrode by nemali športovať. Po šestonedelí som sa v oboch prípadoch vrátila k behu. Predtým som precvičovala zumbu, viedla vlastné fit štúdio, mám certifikát Ministerstva školstva inštruktorky aerobiku a certifikát z učiteľského tréningu aštánga jogy od Jara Páveka. Vypínam pri joge, po piatom kilometri na cyklistickom trenažéri, ale aj v lese so psom a rodinou. Venujem sa literárnej tvorbe, veľa čítam, živím dušu hudbou a dobrými filmami. V januári 2018 mi vychádza knižný debut pod názvom Denník aktívnej matky.

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.