Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

10 dôvodov, prečo cvičím so svojím mužom

Vždy bolo pre mňa veľmi dôležité, aby sme mali s mojou polovičkou spoločné záujmy. Aj, aby sme zastávali rovnaké názory a hodnoty. Preto za jeden z najväčších úspechov vo svojom živote považujem to, že som našla svoju spriaznenú dušu. Už nejaký čas je mojou súčasťou aj fitness & zdravý životný štýl. Preto som sa pri príležitosti sviatku zaľúbených rozhodla zhodnotiť, prečo a ako sú u mňa tieto “dva svety” dokonale prepojené a ukážem ti 9+1 dôvodov, prečo by si mala začať (alebo pokračovať) s cvičením vo dvojici aj ty :-).

1. Úprimne sa tešíte zo svojich úspechov

Kto iný by sa tešil z tvojho úspechu viac ako tvoja láska. A čo vie nakopnúť, motivovať a povzbudiť viac, ako úprimná radosť a podpora od milovanej osoby? Snáď len vedomie, že si osobou, ktorá motivuje, podporuje a teší sa z úspechu svojej polovičky.

2. Efektivita tréningu sa zvýši

Určite poznáš ten pocit, keď nevládzeš, nechce sa ti, si unavená a možno by si najradšej zaliezla po ťažkom dni do postele. Pri cvičení v páre však spoznáš pocit, kedy sa po ťažkom dni tešíš na poriadny tréning so svojou polovičkou. Navyše, budeš mať niekoho, kto ti povie, že ešte jednu sériu zvládneš, že ten kilometer dobehneš, že ešte jednu dĺžku v bazéne dáš, a zároveň môžeš spraviť to isté pre neho.
Tvoj partner ťa vidí z druhej strany, a preto ti tiež dokáže povedať, kedy je potrebné zlepšiť techniku, istí ťa, radí ti. A ver, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať :-). To, že trénuješ poctivo, tvrdo a efektívne sa predsa musí niekde odzrkadliť.
beh
 

3. Viac hláv, viac rozumu

Pokiaľ začínaš, alebo začínate obaja, určite vieš, že zorientovať sa v potravinách, jedle, cvikoch, harmonograme a nestratiť popri tom motiváciu a disciplínu, môže byť celkom fuška. Našťastie aj pri cvičení platí, že viac hláv má viac rozumu. Každý z vás môže byť lepší v niečom inom a naučí to aj toho druhého. 
Každý z vás môže prísť s novými nápadmi na cviky, bežecké trasy, turistiku, hudbu pri domácom cvičení alebo receptami. Vďaka nápadom, ktoré prinesiete do spoločného fitness vzťahu sa dostanete do stereotypu len veľmi ťažko. Každý deň, tréning i jedlo tak pre teba môže byť jedinečné a výnimočné :-).
 

4. Viac času spolu

Každý z nás má veľa povinností v práci, či v škole a často sa stáva, že po skončení pracovnej a školskej doby nekončia. Popri povinnostiach zostáva čoraz menej času jeden na druhého. Cvičenie vo dvojici je skvelou voľbou, pokiaľ aj vy patríte medzi zaneprázdnené páry. Pri spoločnom behu, plávaní či cvičení v posilňovni alebo doma máte čas jeden na druhého, vyčistíte si hlavu, venujete sa jeden druhému a navyše robíte skvelú vec pre svoje zdravie. Z toho celého vyplýva, že kombinácia cvičenia a času stráveného s milovanou osobou ťa môže spraviť jedine šťastnou.
fitness-719539_1280
 

5. Vydržíš viac

Možno si sa už niekedy stretla s tvrdením: “Keď si myslíš, že už nevládzeš, si v polovici svojich síl”. Pri cvičení so svojou polovičkou zistíš, že v citáte sa nachádza viac pravdy, ako si si možno myslela. Keď nebudeš vládať bežať, zdvíhať váhy alebo budeš chcieť ísť domov autobusom namiesto prechádzky, bude to práve tvoja polovička, kto ťa presvedčí, že to zvládneš. Ten pocit, keď si večer ľahneš do postele a uvedomíš si, čo si pre seba a svoje zdravie v ten deň urobila je neskutočný!

 

 

 

 

6. Nenecháš sa zlákať

Nástrahy, ktoré ti môžu znepríjemniť cestu za vysnívaným telom číhajú všade. Aj obyčajný nákup môže narobiť problémy, keď sa necháš ľahko zlákať alebo tvoja vôľa nie je dostatočne silná. Aj vtedy ste tu jeden pre druhého. Vo dvojici je výber zdravých potravín ľahší. Rovnako ako aj tréning skoro ráno alebo po náročnom dni, beh za sychravého počasia alebo pár drepov doma v obývačke. Proti dvom odhodlaným bojovníkom nemajú lákadlá ako nezdravé jedlo a lenivosť absolútne žiadnu šancu.
12655970_10204682746383290_1619663373_o

 

7. Disciplínu z tréningu využiješ aj v bežnom životeProblémy s ranným vstávaním, pravidelným stravovaním, dostatočne dlhým spánkom, či správnou životosprávou pozná už väčšina detí. A mnohé si to so sebou berú ďalej. Fitness životný štýl vás oboch dokáže naučiť skvelej disciplíne, ktorú oceníš aj v iných situáciách. Získaš dobré stravovacie návyky, dopraješ si pravidelný spánok, samú seba v práci alebo škole presvedčíš, že sa dokážeš aj po niekoľkých hodinách sústrediť a podať najlepší výkon, ako sa len dá.Disciplína, režim a určité dodržiavanie pravidiel sa stane neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Ovplyvní aj úplné maličkosti vo vašom živote. Navyše zistíš, že máš oveľa viac času, keď sú všetky vaše činnosti pekne usporiadané.

8. Obaja budete šťastnejší, plní energie a v lepšej náladeKaždý, kto cvičí, vie, že cvičenie je prudko návykové, zlepšuje náladu a robí človeka šťastným. A presne to čaká teba a tvoju polovičku, keď sa na to dáte spolu. Radosť zo vzájomných úspechov, malé no isté krôčiky vpred, prekonávanie osobných rekordov… To všetko zaručí, že obaja sa budete na ďalšie tréningy tešiť, budete plní energie a samozrejme, nebude chýbať dobrá nálada. Na hádky, zlosť a mrzutosť predsa nebude čas. Takáto radosť a energia sa odzrkadlí aj na všetkých ostatných činnostiach v živote. Pozitívne naladenému človeku predsa ide práca od ruky :-).

superhero-1043231_1280

9. Dokonale sa spoznáteMnoho párov sa rozíde kvôli tomu, že jeden druhého dobre nepozná. Pri prvom vážnejšom probléme dôjde k slovám “To som o tebe nevedel(a). To som od teba nečakal(a). Nevedel(a) som, že si taký(á).“ Aj toto je situácia, ktorej sa veľmi ľahko vyhnete alebo ju ľahko zvládnete. Pri spoločnej diéte, namáhavých tréningoch, menších či väčších nezdaroch sa môže stať, že jeden alebo obaja z vás budete nervózni, unavení, alebo hladní. Radosť z výsledkov, ktoré dosiahnete však preváži nad niekoľkými negatívnymi maličkosťami, ktoré sa na ceste za vysnívaným cieľom objavia.Fitness ti pomôže svoju polovičku dokonale spoznať. Budeš po jeho boku v dobrých i zlých chvíľach, keď bude unavený, vyčerpaný, mrzutý, boľavý kvôli svalovici… Situácií, kedy sa budete musieť podržať bude určite veľa. Nebude ich však ani z ďaleka toľko, ako tých radostných, úspešných a láskyplných. Aj “obyčajné” tréningy tak pomôžu, aby ste sa spoznali a boli pripravení na všetko, čo vás v živote čaká.

12656207_10204682730382890_1025858904_o
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.