Výzva do plaviek: Tak takéto WAU výsledky sme nečakali!

Dva mesiace pravidelného cvičenia, zdravého stravovania, inšpiratívnych webinárov a motivačných mailov. Aj takto by sa dala opísať naša výzva do plaviek. A čo priniesla? Množstvo ďakovných e-mailov do našich schránok a pre účastníčky zhodené kilá, vyššie sebavedomie, či zdravšie JA. Zaujíma ťa ako výzva dopadla? Aké priniesla premeny? 

Prečítaj si 10 dôvodov, prečo sa oplatilo zapojiť priamo z úst účastníčok:

1. Zbavili sa kilečiek navyše

Dôvod, prečo do výzvy išla takmer každá žena bolo chudnutie. Podarilo sa. Vďaka novým návykom a cvičeniu sa veľa kočiek zbavilo prebytočných kilečiek. Väčšina schudla 3 – 5 kg, niektoré až 7 kg, čo je na takú krátku dobu skvelý výsledok. Ubudli im aj centimetre v páse a vyformovali si postavu. A v neposlednom rade, množstvo žien zistilo, že strata hmotnosti nie je to najdôležitejšie. Aj keď neschudli veľa, naučili sa veľa nového a začali žiť lepší, zdravší život.

„Mojim cieľom bolo z 56 kg zísť na 51 kg, aby som zase nebola príliš vyziabnutá. Dostala som sa na 52 kg a teraz sa to trocha zastavilo. Ale vidím, že je na mne, hlavne v oblasti vnútorných stehien a kolien, ešte veľa tuku, takže to nebude len o tých kilách, ale hlavne o budovaní svalovej hmoty, namiesto tukovej. Veru mám ešte, čo robiť :-). Každopádne, cítim sa teraz omnoho, omnoho lepšie, fyzicky aj psychicky!“ (Andrejka Š.)

„Schudla som síce 6 kg, som rada, ale nakoľko som mala a ešte aj mám nadváhu, chcem chudnúť ďalej. Výzva ma naučila disciplíne, naučila ma mať rada pohyb, yogu, pilates, začala som behať a tým pádom som si konečne našla čas pre seba. Zo začiatku sa deti chodili na mňa pozerať, že čo to cvičím, dcéra mi aj vodu nosila keď videla ako sa potím :-). Postupne si zvykli na to, že mama večer potrebuje chvíľu na svoje cvičenie. Veľmi Vám Lucka a Peťo ďakujem za výzvu, za podporu, tá veľmi pomáhala a verím, že budem pokračovať ďalej, lebo sa chcem cítiť ešte lepšie :-).“ (Andrejka Č.)

“S vami cítim, že naozaj makám, a to poriadne, keďže zo mňa tečie ako z hadice. Vďaka vášmu skvelému projektu sa mi podarilo zhodiť 6kg za 2 mesiace a úbytok po celom obvode 4 cm.” (Silvinka M.)

Depositphotos_22724419_original

2. Naučili sa milovať svoje telo

Bez lásky k vlastnému telu to nejde. Určite si si aj veľakrát povedala, že takú postavu ako máš ty, jednoducho nemôžeš mať rada. Omyl, ty ju nemôžeš mať nerada :-)! Mnoho žien to pochopilo a až keď akceptovali svoje telo také aké je, vedeli sa posunúť ďalej a začali dosahovať svoje ciele.

„Najťažšie pre mňa bolo zmeniť postoj k životu, svoje myslenie, svoj perfekcionizmus a začať mať rada svoje telo. Moje sebavedomie sa zvýšilo, keďže celý deň nemusím vťahovať brucho a dávať si pozor na to ako sa postavím alebo kto by ma mohol vidieť.“ (Ľubka)

 

 3. Začali si dôverovať

Stále dookola splietame, že všetko je v hlave a že netreba sa obmedzovať vo všetkom na úkor snahy o krásnu postavu. Ba, práve naopak. Dôležité je zachovať kľud, robiť všetky veci s láskou a bez stresu. Naučiť sa to je základ snahy o efektívne chudnutie :-).

„Vôbec sa mi nechcelo tomu veriť. Nie vám, skôr sebe. Z každej strany počúvame čo jesť a čo nejesť, čo je zdravé a čo nezdravé, už sa mi nechce stále v tom šprtať. Som obyčajná pracujúca žena s úžasnou rodinou, ktorá nemá stále chuť a čas robiť čo sa má a čo nemá. Ale vaše každodenné rady ma stále presvedčili, že sa to dá aj pomaly a v kľude – žiadne rýchlo a radikálne. Keď ide ide, keď nie tak nie. Som si povedala, že aspoň niečo pre seba urobím. Aspoň sa rozhýbem a možno takých 5 kg by bola bomba. A čuduj sa svete – podarilo sa. Asi to naozaj funguje – vďaka vám. Možno keď budem pokračovať, pôjde to aj ďalej. Skúsim.“ (Mariannka)

jim_roth

 4Zistili, že cvičenie je skutočne zábava

No nevravíme to stále? Pohyb je skvelý. Keď sa k nemu dokopeš a poctivo si odmakáš svoju hodinku, budeš sa cítiť skvele a sršať energiou. Stane sa tvojou závislosťou a nebudeš si vedieť bez neho predstaviť ani jeden deň.

„Cvičím už dlhé roky, ale s Vami to bola zábava, bolo to oživenie. Všetky cvičiteľky mi sadli, to býva u mňa problém, na mnohé cvičenia som kvôli nesympatickej cvičiteľke prestala chodiť. Pri niektorých cvikoch som zistila, že som doteraz nesprávne dýchala, som rada, že už to robím správne :-) Joge som sa doteraz úspešne vyhýbala, ale keď prišla na radu, tak som ju poctivo odcvičila. A okamžite sa mi zapáčila :-). Zhodou okolností. dva týždne nato začali v mojom obľúbenom fitku cvičiť vinyasa jogu, tak na ňu chodím a veľmi sa ňu tešim :-).” (Anetka)

„Zmenil sa môj pohľad na cvičenie. Dokonca ma začalo veľmi baviť, a keď som zo zdravotných dôvodom nemohla cvičiť, dokonca, mi začalo chýbať :-)…..cítila som viac energie a s tým prišla aj väčšia chuť do života, čo si, samozrejme, všimlo aj moje okolie, ktoré ma začalo chváliť ako dobre vyzerám.“ (Lenka)

 

5. Vedia využiť informácie o zdravom životnom štýle

Každý týždeň sme pripravovali webináre o stravovaní s poprednými fitnesskami a výživovými poradcami. Vďaka množstvu dôležitých informácií, mnohé ženy upravili jedálniček želaným smerom. Nie nadarmo sa hovorí, že strava tvorí 70 % úspechu. Dávaj pozor na to, čo si kladieš na tanier, čítaj etikety, var veľa doma, snaž sa používať sezónne potraviny, veľa zeleniny a ovocia. Ak sa naučíš variť zdravo, zmenu pocítiš takmer okamžite.

„Sama som tréner, ale potrebovala som sa už nakopnúť ďalej. Popravde, chcela som niečo, čo by ma motivovalo :-). A to mi dali vaše webmináre. Posunula som sa vedomosťami.“

„Som veeľmi rada že som na Vás natrafila. Už pred tým som sa snažila v zmene životného štýlu, začala som jesť pravidelne každé cca 3hodiny, cvičila som no výsledky neboli podľa môjho gusta. Potom som sa upísala na vašu výzvu a to bolo najlepšie rozhodnutie aké som mohla urobiť, pretože ste ma veľa naučili. Všetky základy som ovládala len som potrebovala doplniť maličkosti a vy ste mi s tým pomohli. Maličkosti čo sa týka jedla /čo jesť na raňajky, kedy ovocie, čo na večeru/ lebo s týmto som mala vždy problém. Veľmi sa mi páčili webináre a celkovo tá podpora a motivácia z vašej strany. Veľmi Vám ďakujem a dúfam že budete ďalej pokračovať a učiť nás ohľadne nášho zdravia.“ (Zuzka)

Fitshaker-kniha-z-fitka-do-kuchyne-odfotene-zdrave-jedlo2

 6. Vybudovali si nové, lepšie, každodenné návyky

Každodenné rituály robia náš život takým, aký je. Z drobných činností, ktoré si často ani neuvedomujeme, si skladáme každý náš deň. Aby sme boli šťastní počas celého roka (nielen na Vianoce), musíme robiť veci, ktoré nás bavia. Pusti do svojho života šport, zdravé jedlo a pozitívne myslenie. Každučký okamih dokážeš prežiť naplno, hodnotne, s úsmevom :-).

„Počas výzvy som sa naučila milovať cvičenie, veľa pohybu, a dokonca aj do chôdze po schodoch som sa zaľúbila :-). Naučila som sa, že dobrý skutok, kvalitne veľký úsmev, kopec lásky v srdiečku a pekné slová sú viac ako hocičo iné na svete. Pohyb, zdravá strava, pitný režim sú základom každého dňa v mojom a manželovom živote a som si istá, že raz týmto smerom budeme viesť aj naše deti. Som rada, že som sa toto všetko naučila už teraz.” (Lucka)

728X300-LARGE-LEADERBOARD

7. Kupujú si nové oblečenie, ktoré si predtým nemohli dovoliť

Investícia do kúpy trendových kúskov oblečenia je vždy tou príjemnou. Ženy, ktoré si doteraz niektoré módne vychytávky, kvôli postave, nemohli dovoliť, po nich zrazu môžu bez problémov siahnuť. Je to neuveriteľný pocit, keď sa nemusíš hanbiť obliecť si sukňu alebo tesné šortky.

„Po rokoch som si kúpila riflové šortky, pretože mi zmizla celulitída a krajšie nohy.“ (Martinka)

 

8. Našli svoju duševnú pohodu

Je tak dôležité, aby si robila väčšinu dňa len veci, ktoré ťa skutočne bavia. Takto sa budeš cítiť fajn vo svojom vnútri, a to sa bude odrážať aj navonok. Ak nájdeš svoju duševnú rovnováhu, začneš sa na život usmievať a budeš žiť skutočne plnohodnotne. Ako mnohé ženy, ktoré sa zapojili do výzvy.

„Minule som bola s deckami na prechádzke a stále som sa usmievala od ucha k uchu, určite si o mne mysleli že mi šibe, ale ja som bola jednoducho šťastná. Z unavenej maminy sa zo mňa stala usmiata a šťastná mama a to vďaka Vám.“ (Zuzka)

Ani_Dóková

Obr. Fitshaker pomohol Ani prekonať ťažké dni v škole. Tešila sa na nové výzvy a schudla 2 kg :-).

9. Stali sa z nich sebavedomé ženy, ktoré sa majú radi

Ak sa naučíš žiť bez stresu, začneš sa pravidelne hýbať a zdravo sa stravovať, zmena sa určite dostaví. A čo poteší viac ako kompliment od okolia? Takáto spätná väzba nakopne ešte viac a z teba sa stane sebavedomejšia žena – superhrdinka, ktorá dokáže všetko.

„Mám sa radšej a cítim sa sebavedomejšie. Samozrejme, že aj okolie si všimlo zmenu postavy a dostávam aj viac komplimentov.“ (Zuzka B.)

„Kolegyne ma neustále chvália ako viem odolať nezdravým dobrotám, keď sú na stole, ako som dopredu s jedlom pripravená, a hlavne, ako dobre vyzerám :-).“ (Stanka)

 

10. Nainfikovali zdravým životným štýlom aj svoje okolie

Najskôr zmeň seba, potom môžeš ovplyvňovať aj ostatných. Keď si ľudia v tvojom bezprostrednom okolí všimnú, že sa cítiš a vyzeráš skvelo, pridajú sa aj oni. Tak ako vo výzve. Pridali sa aj chlapi! Waaaau, takto dokážeme spoločnými silami zmeniť svet k lepšiemu :-).

„Podarilo sa mi zmeniť samú seba (váhovo, výzorom, ale hlavne pozitívnym myslením) a nainfikovať aj môjho drahého niečo so sebou robiť. Rada by som poďakovala Vám všetkým za príjemný štart do môjho nového JA :-).“ (Janka)

“Konečne sa aj o mňa niekto takto na diaľku staral. Po dňoch, kedy som sa ja starala o zdravie druhých, sa na mňa večer usmievali milé tváre z cvičebných programov. Myslím, že som konečne objavila to pravé orechové pre mňa. Cítim sa super a aj okolie si všimlo, že som sa trochu zúžila…a moja pubertálna dcéra, ktorá je úplný odporca akéhokoľvek pohybu, chce tiež začať cvičiť.” (Andrejka D.)

FullSizeRender

Obr. Janka nadchla vášňou pre zdravý životný štýl aj svojho drahého :-).

Ženy, ktoré v sebe našli odhodlanie, nabrali odvahu a dokopali sa k zmene, ti môžu byť príkladom. Teraz stačí už len vytrvať a žiť zdravo každý deň. Od nás letí jedno veľké ĎAKUJEME za všetky milé slová, povzbudenie, pochvaly. Vidíme sa v novej fit výzve.

Viac referencií na Fitshaker si môžeš prečítať aj tu

S láskou Fitshaker tím

Máš aj ty chuť zacvičiť si s profesionálnymi inštruktorkami a dostať sa do formy? Nie je nič jednoduchšie. Klikni na www.fitshaker.sk a vyber si cvičenie presne podľa svojho gusta :-).

Romana Cibulková

Článok bol pridaný dňa 16/07/2015 a zaradený do kategórie: ChudnutieStravovanie   |   Autor: Romana Cibulková

Komentáre