Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Voňavé celozrnné muffiny z jabĺčok

jablkové muffiny
Máš plnú záhradu jabĺk a nevieš čo s nimi? Hlavne, aby ti príprava nezabrala "pol dňa" a recept si zvládla aj ľavou zadnou? Upeč tieto šťavnaté muffiny! Za pár minút ich máš hotové a zvládne ich naozaj každá (aj začínajúca) kuchárka. Muffiny patria medzi rýchle a nenáročné pečenie. Je to skvelá maškrta, ktorá neublíži postave, no zároveň nadmieru uspokojí tvoje chuťové poháriky. Jablká im dodávajú sladkú sviežosť a spolu so škoricou vytvárajú vynikajúcu chuť. Môžeš si ich dať ako rýchly snack, desiatu pre deti alebo ako dezert ku káve.
Čo budeme potrebovať na 12 ks?

  • 2 hrnčeky špaldovej celozrnnej múky

  • 2 hrnčeky na kocky nakrájaných olúpaných jabĺk

  • 1 vajíčko

  • 2/3 hrnčeka mlieka

  • 2 lyžice kokosového oleja

  • 2 lyžičky kypriaceho prášku do pečiva

  • 4 lyžice medu

  • 2 lyžice škorice

  • štipku soli


Ako budeme postupovať?
1. Zmiešame múku s práškom do pečiva, soľou a škoricou.
2. Roztopený kokosový olej zmiešame s medom a vajíčkom, vlejeme ich do múky a poriadne premiešame. Podľa potreby pridáme mlieko.
3. Nakoniec opatrne primiešame na malé kocky nakrájané jabĺčka. Muffinové košíčky plníme do plna pripravenou zmesou. Pečieme pri 185 stupňoch cca 25 minút.
fitshaker_blog_jablkové_muffiny1
 
fitshaker_blog_jablkové_muffiny2
 
fitshaker_blog_jablkové_muffiny3
Hotovo! Prajem sladké maškrtenie :-).
Ďalšie recepty, ktoré by si mohla skúsiť:
Mäkučký kuskusový jablčník
Famózna mrkvová torta
Zdravé muffiny z ovsených vločiek
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.