Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ranné smoothie na podporu trávenia

Čo môže byť lepšie, ako začať ráno pohárom sladkého smoothie? Hromada ovocia, ktoré nielen skvele chutí, ale tiež parádne naštartuje správne trávenie. Mango, kaki aj kokosové mlieko sú skvelými pomocníkmi na skrotenie "neposlušného" bruška a pomáhajú pri problémoch s vyprázdňovaním. Navyše, banán obsahuje vlákninu, a tak nás zasýti na dlhší čas. Z pohára tohto elixíra krásy (áno, áno, tieto plody pôsobia priaznivo na našu pleť), budeš sýta minimálne 3 hodiny. Hip, hip, huráá pre smoothies! V čase Vianoc nám takáto podpora bodne dvojnásobne :-).

Čo budeme potrebovať na 2 porcie?

  • 1 hurmikaki

  • polovicu manga alebo 3 veľké kusy ananásu

  • 1 banán

  • hrsť strúhaného kokosu

  • 1 dcl kokosového mlieka + asi 3 dcl vody (prípadne len vodu)

  • 2 PL chia semienok

  • 2 sušené slivky


Ako budeme postupovať?
1. Ovocie ošúpeme, nakrájame a vložíme do mixéra. Osobne sa mi veľmi osvedčil Nutribullet, ktorý si hravo poradí aj s tvrdšími kúskami ovocia, či zeleniny a lahodný pokrm vyčaruje behom pár sekúnd.
2. Ovocie zasypeme kokosom a chia. Nalejeme kokosové mlieko a dolejeme vodu tak, aby sme mali tekutinu zarovno s ovocím.
3. Vymixujeme a môžeme vychutnávať :-).
smoot
 
sm
 
smoo
Štrng-štrng. Na zdravíčko :-).
d2 (3)
Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktor vo Fitshaker

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. :-) Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.