Prečo nechudneš? 5 dôvodov, ktoré ťa delia od krásnej postavy

Priznaj sa, však máš doma dobre utajenú sladkosť na najvrchnejšej poličke? Len tak pre istotu… Keby náhodou. Zásah – prvá chyba! Nie si predsa škrečok, čo si musí robiť zásoby. Ani maškŕt, ani tuku. Tak poďme na to. Dnes odhalíš, prečo tvoje chudnutie nefunguje a ktorých chýb sa ženy dopúšťajú najčastejšie. Nádhernej vypracovanej postave zdar! :-)

1. Vedela si, že ak denne mlsáš jednu sladkosť mimo hlavného jedla, tak postupne a hlavne nenápadne, môžeš pribrať až 10 kilogramov ročne?

Áno, ráta sa sem čokoládka ku poobednej kávičke, keksík plný stužených tukov a cukru minimálnej nutričnej hodnoty, alebo aj tučný svokrin koláčik po nedeľnom obede. V šoku?

Vyriešiš to tým, že sladkosti kupovať vôbec nebudeš a vyhodíš aj skryté zásoby. Alebo daruješ bezdomovcom. A že máš strašnú chuť? Verím. Závislosť na cukrovinkách je ako droga. Ak už musíš, zjedz sladkosť na raňajky, prípadne ako hlavné jedlo. Časom táto potreba úplne zmizne.

sladkosti

 

2. Stop drastickým diétam!

Je to úplný nezmysel. Kto tomu verí, ešte sa asi nepopálil. Jojo efekt je ako bumerang. Pošramotíš si metabolizmus a priberieš možno viac než si schudla. Diéty fungujú len krátkodobo a odporúčajú sa len pacientom s vážnou chorobou alebo pred operáciou.

Ak si zdravá ako bio repa na záhradke a ani nejdeš ani schudnúť do dvoch týždňov do plesových šiat, svoju váhu nepotrebuješ takto neprirodzene riešiť.

 

3. Odmeny za tréning.

Makáš ako o dušu spasenú a ani po mesiaci nevidíš efekt? Alebo dokonca si pribrala? Stavím sa, že sa pravidelne odmeňuješ za výkon. Vtip je v tom, že ak redukuješ, musíš mať vyšší výdaj ako príjem. Učivo zo základnej. Áno, je to ťažké. No daj si po večernom tréningu hodinu bez jedla, a potom niečo dobré bielkovinové.

fitshaker-blog-chudnutie-mamicky3

 

4. Nervy obalené v čokoláde.

“Ešte nespí, ide mi film, nebola som behať, zasa plače, chce vodu, chce cikať, chce, aby som sa zbláznila!” Bežné myšlienky matky domácej na konci celodenného maratónu. Deti občas vedia presne brnknúť po tej “správnej” strune. A už to ide: celá čokoláda na posedenie, pol krabičky zmrzliny pri telke, prípadne iné prvoplánové utešovadlo, z ktorého sa fantasticky priberá. Choď sa vtedy radšej napiť vody. Mlsky sú pre psy, ty si predsa žena s pevnou vôľou a zadnicou, tak si to nepokaz!

fitshaker-blog-mamicky-chudnutie4

 

5. Tlačíš na pílu.

Ak máš za sebou prebdenú noc, ledva zvládaš chod domácnosti a tvár ti zdobia kruhy pod očami, určite vypusť tréning. Nevadí, veď jeden deň ťa nezabije. Telo po 30-tke sa pomalšie regeneruje, potrebuje oveľa viac spánku a oddychu. Znie to ako sci-fi, relaxovať pri deťoch, však? V taký deň bez cvičenia si sprav radšej pleťovú masku a daj si väčší pozor na stravu. Cvičiť začneš opäť zajtra.

Nezabúdaj, pekne v pokoji s pozitívnym myslením sa ti bude chudnúť nielen veselšie, ale aj ľahšie. Držím päste! :-)

 

A ak potrebuješ plán, ako na to, poď s nami od pondelka 6.mája do Výzvy do plaviek 2019:

vyzva

 

Ďalšie články, ktoré by si si mala prečítať:

Toto je nákupný zoznam štíhlej ženy!

Netradičné prílohy na zdravý spôsob

Ako spáliť kalórie chôdzou? Takto!

Adela Jasenovcová

Článok bol pridaný dňa 16/05/2016 a zaradený do kategórie: ChudnutieStravovanie   |   Autor: Adela Jasenovcová

Komentáre