10 praktických rád ako sa pobaliť na dovolenku

Čo si predstavíš, keď počuješ to krásne slovíčko “leto”? Vôňu opaľovacieho krému, chuť vychladeného melónu, alebo leháro niekde na lehátku? Hmm…to sú predstavy! Ale ako sa zbaliť na dovolenku bez toho, aby nám šla hlava vybuchnúť? Tu je zopár našich rád :-).

1. Nevyhnutne potrebujem iba pas a peniaze

No dobre, aj taká slečna kreditka môže niekedy poslúžiť. Ak si však niečo okrem týchto dvoch vecí zabudnem, žiadny stres. Tú zabudnutú zubnú kefku (a aj všetky ostatné „nevyhnutnosti“ ) si namiesto nariekania kúpim :-).

 

2. Notebook nechám taktiež dovolenkovať

Zaslúži si to aj on. Pekne v chládku, doma. Nepotrebujem predsa čítať maily, či opäť sa usvedčiť v tom, že môj šéf je…veď viete ;-).

 

3. Mobil si zbalím, ale použijem ho len trikrát

Prvýkrát, keď začne v lietadle veľký aplaus po pristátí. (Poctivo informujem svojich rodičov, že sme dorazili v poriadku). Druhýkrát počas dovolenky (opäť rodičom, že ma nezjedol v mori žralok a že som neutrpela iné vážne zranenia). A tretíkrát po pristátí na rodnej zemi ( že to náš pilot ustál a trafil sa do cieľa).

mobil

 

4. Paštéty v žiadnom prípade nebalím

OK, tak jednu do tajného bočného vačku. Siahnuť po nej je dovolené iba pri vážnom umieraní od hladu. Nie kvôli tomu, že nechcem trapošiť s paštekárčením na pláži, ale kvôli tomu obsahu XY éčiek, ktoré sa v paštétach nachádzajú.

 

5. Stačia mi 2 páry plaviek

Jedny tie krásne nové, ktoré som si kúpila a jedny záložné z minulého roku. Áno, chápeme…je in byť na každej fotke v iných plávkach, ale dovolenkujeme pre seba a nie pre ľudí z Facebooku :-).

fitshaker-blog-ako-sa-zbalit-na-dovolenku-plavky

 

6. Stačia mi 2 páry topánok

Pre tých, ktoré to ťažko prijímajú, opakujte do kola: „stačia mi 2 páry topánok, stačia mi 2 páry topánok, stačia mi…“ :-).

 

7. Na opaľovacom kréme nešetrím

Zabalím ten najkvalitnejší aký bolo možné kúpiť. Veď chcem prísť domov ako pravá Talianka a nie ako pravá talianska paradajka. Pzn od Peťa – my používame čistý BIO olej z malinových jadierok, ale odporúčame ho len ľuďom, ktorí majú na sebe veľmi dobrý základ, teda sú už opálení z domu.

 

8. Kufor šup na váhu

Predídeme tak momentu, že sa budeme musieť niektorej z našich kabeliek vzdať (mimochodom spomínali sme, že aj z nich postačia tak dve? ) a že celé letisko uvidí to množstvo handier v našom kufri.

fitshaker-blog-ako-sa-zbalit-na-dovolenku-veci vybalene

 

9. Do sáčku si zabalím špaldovú bagetu s čerstvým maslom a zeleninou

Alebo niečo podobné s nálepkou „zdraviu prospešné“. Nielen pre seba, ale aj pre celú rodinku. Nie preto, že som vyberavá, ale naozaj si nechcem dať v lietadle to chutné jedlo nabité 30-timi konzervačnými látkami.

 

10. Posledná ingrediencia môjho balenia

Pribalím si aj dobrú náladu a všetok stres nechám doma zamknutý na veeeľa západov v skrini. Začnem ju praktizovať už pri opúšťaní prahu domu a neskončím s ňou ani keď zistím, že naša izba je akosi menšia než v katalógu, či v mori plávajú akési obludy. Proste dodržiavam zásadu „keep smiling“ :-).

 

Zdroj fotiek: Náš archív z dovolenky a flickr.com (Creative commons only)

Lucia Švaral

Spoluzakladateľka, inštruktorka a redaktorka vo Fitshaker
Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).
Lucia Švaral

Článok bol pridaný dňa 22/07/2014 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Lucia Švaral

Komentáre