Môj osobný tréner Fitshaker

Dnes si dáme trošku netradičný článoček. Užívateľskú recenziu – skúsenosť s Fitshakerom od cvičiacej Anny. Takú radosť nám týmto článkom urobila, že ho jednoducho nedokážeme nezverejniť :-) Prajeme príjemné čítanie.

——

Každý sa snaží vyzerať čo najlepšie, pracovať na sebe. Aj ty cvičíš? Už dlhšiu dobu? Ale nevidíš žiadne výsledky? Práve naopak – bolesti.

Chceš to už vzdať? Skús na to ísť inak. Skús niečo zmeniť.

Cvičíš naozaj správne? Všetko má svoje pravidlá, postupy, to svoje „ako“. Či už práca, hobby , v podstate všetko okolo nás. Len keď ideš napríklad verejnou dopravou, musíš mať lístok, električenku, inak dostaneš pokutu. Lebo niečo nerobíš správne.

Správnosť je rovnako dôležitá aj pri cvičení. Nedostaneš síce pokutu, ale tvoje výsledky – tvoj cieľ sa nedostavia. V prípade pokuty ju len zaplatíš a prídeš o určitú sumu peňazí. Ale pri nesprávnom cvičení prídeš o oveľa viac. O čas, ktorý je najdôležitejší, lebo sa nedá vrátiť spať. Je na nezaplatenie.

Treba sa tomu venovať SPRÁVNE a výsledky sa dostavia. Ja viem: ľahko sa mi to tu píše…

Tento problém som donedávna mala aj ja. Cvičila som doma, keď bol čas, tak 2-3 krát do týždňa. Áno, telo som mala pevnejšie, ale brucho? To ako keby spalo. Myslela som si, že je to genetikou.. Neriešila som to…

Následne sa mi “do ruky”dostala informácia o Fitshakeri. Začala som sledovať webináre a on-line prenosy zo seminárov, a  keď som videla tie krásne fitnessky s vypracovanou postavou a tvrdením, že sa to dá naozaj dosiahnuť, tak začala moja motivácia neskutočne rásť.

Povedala som si : „Skúsim preto niečo urobiť.“ Aktivovala som si PREMIUM členstvo a v ponuke som si našla program Six pack. Doteraz si pamätám na prvý tréning. Priznám sa, mala som problém vydržať :-). Ale čo bolo pre mňa veľkým plusom, z videa som sa dozvedela ako správne pri cvičení dýchať, najmä jeho dôležitosť. Dozvedela som sa, že pri cvikoch musím spevniť brucho a práve vtedy pracuje. Dôležitá je aj napríklad taká maličkosť, ako tlačenie chrbáta do podložky… Maggie, hlavná cvičiteľka programu všetko pekne vysvetlila a neskutočne ma motivovala posunúť sa vpred.

Fitshaker-cvicenie-na-brucho-s-Maggie

Skúsila som… a cítila som.. Ako sa to moje brucho “trasie”, ako maká, ako pracuje. Cvičenie sa pre mňa stalo každodennou vášňou a drogou. Tešila som sa na každý jeden tréning a po práci som sa nevedela dočkať, kedy sa prezlečiem do športových legín, trička a tenisiek a šup cvičiť. Dopredu som sledovala, čo ma čaká ďalšie dni a tešila som sa dopredu. Postupom času som zvyšovala opakovania a sledovala som zvýšenie mojej kondície. A ten pocit po cvičení, na nezaplatenie, kopa endorfínov a energie :-)

Raz (presne si aj pamätám, bola to sobota) som si pustila časť Sexy brucho so Saškou Halmovou. Poviem vám, takýto energický človek sa len tak nevidí. Jej časť mi dala fakt zabrať, a to som si myslela, že niečo už za sebou mám. Úžasne motivuje pri cvičení a rúčkovanie, ruka, ruka, lakeť, lakeť, noha, noha (pri sledovaní pochopíte) sa stali cvikmi na mojom dennom poriadku. Vieš čo je to core cvičenie? Že nie? Saška ti všetko pekne vysvetlí…

Fitshaker-cvicenie-Sexy-body-so-saskou-halmovou

Na online seminároch cez Fitshaker som sa dozvedela o zdravom stravovaní, čo jesť a nejesť po cvičení, a opäť, AKO jesť? Vylúčila som pečivo a nahradila ho výbornom kašou z kuchárskej knihy Z fitka do kuchyne. Sladkosť si radšej vyrobím sama a čo je najdôležitejšie – hlavne zdravo. Po preštudovaní kuchárok som si zostavila jedálníček, ktorý dodržiavam. Nie sú tam len recepty, ale aj úžasné rady, o ktorých som  dovtedy opäť vôbec nevedela.

A vieš čo je na tom najlepší pocit? Keď sa ťa ľudia pýtajú čo robíš, že tak žiariš, že skvelo vyzeráš? Moja odpoveď: „Cvičím s Fitshaker-om!“

Keď človek chce, všetko sa dá. Základ je zapamätať si, že to človek robí pre seba. Tak neváhaj a začni. Nie zajtra, pozajtra, alebo o dva dni… ale už DNES. Cvičiť môžeš všade a kedykoľvek… Nájdi si svoj program a budeš cvičiť s osobným trénerom kedykoľvek

Žijem zdravo, cítim sa zdravo…. a som FIT… aj vďaka tebe Fitshaker. Ďakujem :-)

-Fitshakeráčka Anna-

PS: Máš aj Ty podobnú skúsenosť? Napíš nám tvoj príbeh :-) Na mail info@fitshaker.sk alebo do komentárov pod článkom :-)

Peter Švaral
Nájdeš ma:

Článok bol pridaný dňa 14/10/2014 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Peter Švaral

Komentáre