Mery vo výzve 6. diel: “Strava a chudnutie – tieto pravidlá zaberajú mne!”

Ako si zvládla 6. týždeň výzvy? Mery tentokrát dala cvičenia na výbornú a pohyb sa pre ňu stáva závislosťou a každodennou povinnosťou, aby zvládla sedavé zamestnanie. Horšie je to však so stravou. Ktorých pravidiel sa nechce držať a čo je podľa nej tajomstvo úspechu pri zhadzovaní kilečiek? Dozvieš sa v tomto diely. Príjemné čítanie :-).

Ahojte baby,

ideme do finále. Uplynulý, šiesty, týždeň bol celkom fajn. Stihla som odcvičiť všetky videá. Najviac zabrať mi dalo video zamerané na boky – mala som takú svalovicu, že až. Účinok som cítila pri každom nádychu medzi rebrami a vždy, keď som sa zohla do strany.

Už tradične sú pre mňa najväčšou výzvou videá s Jankou a Leou. Keďže z neznámych príčin cítim koleno, netrúfam si na také hlboké výpady, aké by sa žiadali a už dupľom nechcem v týchto pozíciách skákať. Takže radšej len opatrnejšia verzia, no zapotila som sa poriadne. V piatok a sobotu sa mi podarilo vynechať a hneď na druhý deň som to cítila na chrbte. V nedeľu som potom dala obe videá naraz a dnes som opäť agilná ako prepelica :-). Cvičenie sa preto pre mňa stalo, pri tejto sedavej práci, ktorú momentálne mám, doslova nevyhnutnosťou a každodennou povinnosťou.

fitshaker_blog_chyby_pri_cviceni4

 

 

 

 

Strava je tradične ťažší oriešok. Vo videu s Jankou som s hrôzou zistila, že ona považuje za takzvané cheat meal aj obyčajné cestoviny alebo pizzu. A vraj si môžeme dopriať niečo sladké len dvakrát do týždňa, a aj to len jediný mizerný kúsok. Baby, však to ani radosť nie je, keď by som mala dvakrát do týždňa upiecť koláč bez cukru a múky a dať si z neho len jeden kus. V tomto sa teda naše názory s Jankou rozchádzajú. Ja sa skôr držím rád Edity Sipeky, vďaka ktorej som pred pár rokmi schudla zopár desiatok kíl. Edita si dala z každého jedla, na ktoré mala chuť. Viem to, videla som ju v reštaurácii neraz “zblajznúť” celú pizzu či prelievať sa pivom. Nič však nepreháňala a nenapchávala sa každý deň. Jej recept bol v zmenšovaní porcií, aby si telo postupne uvedomilo, že mu stačí menej, napríklad len polovica z tej pizze. U mňa tento princíp zaberá stopercentne, lebo keby som mala žiť s tým, že si pod slovom sladkosti predstavím biely jogurt s chia semiačkami a kvapkou javorového sirupu, asi by som ďaleko nedošla.

fitshaker-blog-celozrnna-veganska-pizza5

Ale jednou vecou som si istá, skúsim ísť podľa Janky a niečo sladké si šupnúť len dvakrát do týždňa. Nejaký pokrok sa predsa dostaviť musí. Keď už som do svojho jedálnička dostala viac zeleniny, ovocia, dokonca aj strukovín a obmedzila sacharidy, čert by v tom bol, keby sa mi to nepodarilo.

Ohurujúci výsledok sa mi do konca výzvy už dosiahnuť nepodarí, to je jasné. Ale ak som za týchto 7 týždňov aspoň zmenila jedálniček, začala pravidelne funkčne cvičiť a pochopila, čo je dobré a čo nie – stálo to za to. Do leta je ďaleko, verím že Fitshaker niečo pre nás ešte vymyslí :-).

fitshaker_cvicenie2

Veľa sily do posledného týždňa praje

Mery

mm

Článok bol pridaný dňa 23/02/2016 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Mery

Komentáre