Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Jednoduché zdravé sušienky za 20 minút na stole

Zdravé, chutné, rýchle, jednoduché a rozplývajúce sa na jazyku. To je definícia týchto skvelých sušienok, po ktorých nenájdeš ani omrvinku. Ideálne na poobedné chrumkanie ku kávičke alebo čajíku alebo, keď sa ti náhle ohlási návšteva. Už nikdy nemusíš kupovať nezdravé keksíky z obchodu. Upeč si vlastné sušienky plné samých zdravých surovín. Stačí ti pár minút a hotovo :)
Čo budeme potrebovať?

  • 120g masla alebo 50g kokosového oleja

  • 30g stéviového cukru (prípadne cukru z kokosových kvetov)

  • 1 lyžica medu

  • 1 lyžička sódy bikarbóny

  • 190g celozrnnej „špeciál“ múky


Ako budeme postupovať?...Je to veľmi jednoduché :)
1. Všetky ingrediencie zmiešame a robíme malé guľky. Guľky jemne obalíme v múke aby sa nelepili, keď ich vidličkou roztlačíme. Takto nám vzniknú sušienky.
2. Pečieme na 180- 200° asi 10- 12 minút. Po dopečení necháme vychladnúť, aby trocha spevneli. A už len ponúkame najbližších, či pochutnávame si so šálkou kvalitného čaju :)
fitshaker_blog_susienky1
 
fitshaker_blog_susienky2
 
fitshaker_blog_susienky3
Príjemné, sladké zobkanie, priatelia. :)
Ďalšie chrumkavé dobrôtky, ktoré si zamiluješ:
Bezlepkové trojuholníčky z 3 surovín
Čo namiesto čipsov? Úžasný chrumkavý cícer!
Syrovo-mrkvové praclíky
Patrícia Čeľovská
Redaktor vo Fitshaker

Od svojho detstva obľubujem varenie, pečenie a rôzne domáce práce. V mojich 15-tich rokoch som vážila dosť veľa. A vzhľadom na môj veka bola moja kondícia na veľmi nízkom bode, nehovoriac o tom, že moje zdravie na tom tiež nebolo najlepšie. V tom čase som si povedala dosť a zmenila som svoj život od základov. Všetko sa to začalo samotným prístupom k mnohým okolnostiam. Snažila som sa nebyť lenivá a mať viac pohybu. Postupne som si upravovala aj jedálniček, ktorý do dnes obsahuje viac ovocia, zeleniny, vlákniny, zdravých tukov a podobne. Takýto systém sa mi úspešne darí udržiavať už pár rokov, vlastne, nie je to o udržiavaní, je to už celé o zvyku. Počas tohto obdobia sa mi podarilo schudnúť cca 20 kilogramov. Teraz sa cítim zdravšie, veselšie a všeobecne lepšie. Robím to čo ma tak baví a to je fotografovanie a príprava rôznych jedál.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.