Diár plný úloh, no tvoja produktivita je na bode mrazu? S našimi 8 tipmi sa staneš úspešnejšou!

Spolu s novým rokom nastal čas plnenia tvojich novoročných cieľov. Zdolávaš výzvy, prekonávaš prekážky, pracuješ na lepšej verzii svojho „ja“ a vytváraš si lepšie návyky. Ak však medzi tvoje ciele patrí najmä zefektívnenie práce a dosahovanie lepších výsledkov, ale tvoja produktivita je na bode mrazu, si na správnom mieste. Cítiš, že dokážeš viac, a chceš v rámci svojho voľného a pracovného času zlepšiť svoj výkon? Chceš byť skutočne efektívna, pozitíve mysliaca osoba s nadhľadom a schopnosťou zvládnuť svoje ciele, no nevieš ako na to? V nasledujúcich riadkoch nájdeš 8 tipov na zvýšenie efektivity a správny postoj k činnostiam a práci, ktorú vykonávaš. Vydaj zo seba maximum!

1. Ver si

Skutočným kľúčom k osobnému úspechu v napredovaní je sebadôvera. Zohráva dôležitú úlohu v tvojom živote – pomáha ti zvládnuť náročné situácie, prezentovať sa pred ostatnými a vďaka nej vieš dosiahnuť čokoľvek, čo si zaumieniš. Sebadôvera neznamená akési považovanie seba samej a svojich vlastností za to najlepšie. Znamená vyjadrovanie svojich postojov, názorov, povahy a dôvery voči svojim vytýčeným cieľom. Spolu so sebadôverou súvisí všetko, čo sa v tvojom živote odohráva. Pokiaľ dokážeš veriť sama sebe a udržiavať si zdravé sebavedomie, si na najlepšej ceste. Ak chceš byť čo najviac efektívna a vytvoriť všetko, po čom túžiš, choď smelo za svojimi cieľmi a dôveruj svojim schopnostiam. Ver, že to dokážeš!

2. Eliminuj negativitu

Poznáš to – niekto urobí niečo iné, ako si predstavuješ, alebo ti niečo nevyjde tak, ako si mala v pláne, a hneď začínaš „frflať“. My ženy často komentujeme, kritizujeme, nie sme spokojné a často tiež hľadáme chyby aj tam, kde naozaj nie sú. V skutočnosti tak škodíme len samy sebe a v niektorých prípadoch aj ostatným. Ak niečo nie je presne tak, ako si dúfala, alebo niekto iný spraví niečo, v čo si nedúfala, v žiadnom prípade nezúfaj – každá udalosť v tvojom živote má aj svoju pozitívnu stránku. V dnešnej dobe je pozitívne myslenie vzácne, a pritom tak veľmi dôležité. Staň sa takým človekom, akého by si chcela stretnúť – preto buď pozitívna, vnímaj veci v tom dobrom svetle, obklop sa pozitívnymi ľuďmi a rob veci, ktoré pohladia tvoju dušu a srdce. Negativita je predsa tým najhorším magnetom v tvojom živote. Nielenže priťahuje zlé myšlienky, nevhodných ľudí a situácie, ale aj strpčuje život tebe samej. Pokús sa jej preto vyhýbať a nedovoľ jej brzdiť tvoje napredovanie! Mysli pozitívne a tvoja cesta životom nepôjde zlým smerom.

 

3. Zameraj sa na svoje prioritné ciele

Každá z nás má vo svojom živote určité ciele. Či už sa snažíš zmeniť svoju postavu, podávať najlepšie športové výkony, viac tvoriť, efektívnejšie pracovať alebo posilňovať vzťahy vo svojom osobnom živote, zameraj sa na to najdôležitejšie. Produktivita plynie najmä z organizovanej a ambicióznej mysle – preto si vytýč svoje hlavné ciele a klaď na ne dôraz každý jeden deň. Malými krôčikmi sa postupne dopracuješ k vytúženým výsledkom. To, žeby si mala klásť dôraz na najhlavnejšie ciele však neznamená, že treba zabúdať na tie menšie. Až keď to sama vyskúšaš, zistíš, že odrazu dokážeš dosiahnuť akýkoľvek cieľ. Stačí vytrvať a dokážeš čokoľvek!

4. Premýšľaj a plánuj

Ak si ženou, ktorá nedokáže riešiť problémy a prekážky s chladnou hlavou, je čas na zmenu. Rovnako ako vo všetkom dianí navôkol, všetko potrebuje svoj čas. Možno do tvojho života vstúpi nečakaná udalosť a osoba, alebo dostaneš lákavú pracovnú ponuku či negatívnu odozvu na tvoje výtvory – najprv si všetko vždy dôkladne premysli. Nikdy nikomu nepomohlo unáhlené a príliš spontánne konanie, skôr naopak. Premýšľaj, analyzuj, hodnoť a následne konaj. Týmto spôsobom si počas „času premýšľania“ dokážeš uvedomiť dôležité skutočnosti. Na to, aby si bola produktívnejšia, potrebuješ okrem premýšľania aj plánovať. Vytvoríš si tak dobre premyslený plán, ktorý ťa výrazne posunie vpred a budeš produktívnejšia ako kedykoľvek predtým.

Diár plný úloh, no tvoja produktivita je na bode mrazu? S našimi 8 tipmi sa staneš úspešnejšou!

 

5. Nenechaj sa vyrušiť a zabráň prokrastinácii

K jedným z najhorších prekážok k dosiahnutiu efektivity v tvorení a napredovaní v osobnom rozvoji, patrí práve prokrastinácia. Charakterizuje stav, v ktorom sa nachádzame, keď odkladáme veci, ktoré by sme mali alebo chceli robiť, na neskôr. Nakoniec často krát skončíme so zbytočným stresom a žiadnu z naplánovaných úloh nestihneme. Za tento stav môže z veľkej časti najmä vyrušenie – sociálnymi sieťami, mobilným telefónom, vonkajšími okolnosťami, ľuďmi. Skús sa preto pri vykonávaní svojej práce sústrediť len na ňu. Uvedom si, že ak chceš niečo dosiahnuť a skutočne vytrvať, je dôležitá koncentrácia. Nenechaj sa vyrušiť upozorneniami, neber do rúk smartfón každé tri minúty a zameraj sa na svoje myšlienky. Výsledok bude zvýšená produktivita, vďaka ktorej sa priblížiš k svojim vytýčeným cieľom. Presne toto je recept na skvelý pocit z dokončenej práce – v predstihu, s kvalitou a motiváciou napredovať ďalej.

6. Dovoľ svojej mysli zrelaxovať

Ach, ten relax! Máš pocit, že ho máš cez pracovný týždeň málo, potom príde víkend, nedeľný večer a ty si zrazu uvedomíš, že si sa opäť nezastavila. Nečudo, že tvoja produktivita je na bode mrazu. Nedovoľ samej sebe ísť stále naplno vpred aj vtedy, keď je čas na oddych. Chvíle plné relaxu a zaslúženého oddychu, ti výrazne pomôžu k dosiahnutiu tvojho úspechu. Relax je veľmi dôležitý nielen pre tvoju produktívnu myseľ, ale aj pre telo. Načerpaj novú silu a získaš novú inšpiráciu!

 

7. Prijímaj kritiku a pouč sa z chýb

Je pre teba ťažké, počuť negatívny názor na tvoju osobu? Neznesieš, keď ti niekto s úprimnosťou povie, že nie je spokojný? Nuž, aj kritika a negatívne názory sú súčasťou každodenného života. Každej z nás sa v živote striedajú určité dni, týždne či dlhšie obdobia, kedy nie je všetko ružové a nie každý je spokojný. Aj o tom je život a je dôležité, aby si dokázala prijať negatívne odozvy, priznala si svoje pochybenia a poučila sa do budúcnosti. Takto sa pre teba každé jedno zaváhanie a nie dobrá odozva stanú niečím, čo ťa môže posunúť v tvojom napredovaní.

8. Inšpiruj sa

Načerpaj inšpiráciu, aby bola tvoja produktivita ešte výraznejšia a efektívnejšia. Rovnako ako pri akýchkoľvek iných cieľoch, aj pri tých, ktoré sa týkajú osobného rozvoja a produktivity platí pravidlo „motivácia je základ“. Porozhliadaj sa vôkol seba, nájdi inšpiratívnych ľudí, ktorí sú pre teba vzormi a dovoľ im, pomôcť ti na tvojej ceste za efektívnou prácou a plnením vlastných cieľov. Ak sa však obklopíš aj inšpiratívnymi výrokmi, fotkami, obrázkami, či inými inšpiráciami v reálnom živote alebo na internete, nadobudneš pocit pohnutia vpred, a preto budeš môcť napredovať o niečo efektívnejšie.

Teraz už vieš, ako účinne posilniť svoju produktivitu a dokázať všetko, čo si zaumieniš. Prajem Ti veľa šťastia v napredovaní!

 

 

Tieto inšpiratívne premeny ti zaručene pomôžu k dosiahnutiu svojho vytúženého tela!

Alenkina premena: “Synova choroba mi otvorila oči a schudla som 40 kg!”

Julka a jej premena: Ako som vyhrala boj s obezitou a schudla 62 kg!

Zuzkina fitness premena: Ako schudnúť z veľkosti XL na XS. Len za pol roka!

Dominika Pócsová

Článok bol pridaný dňa 26/01/2017 a zaradený do kategórie: Sebarozvoj a motiváciaVšeobecné   |   Autor: Dominika Pócsová

Komentáre