Ako dotiahnuť januárové predsavzatia do cieľa?

Každý január býva plný motivácie, ktorá celkom často vzniká aj z určitej nespokojnosti. Prejdú sviatky a máš pocit, že si to počas voľna, sviatkov pokašlala. Zjedla si možno viac ako obvykle alebo niečo iné ako bežne, a to mohlo mať za následok zvýšenie telesnej hmotnosti a nespokojnosť samej so sebou, z ktorej vyplynula motivácia zmeniť to a niečo s tým urobiť.

Ciele a cesta k nim

Máš cieľ a cesta k nemu síce nie je prechádzka ružovou záhradou, ale pomôcť ti môže, ak budeš mať vo veciach poriadok. Ak budeš mať systém.

Chudnutie sa spája do troch oblastí. Patrí sem 1. Strava, 2. Pohyb a 3. Myslenie.

Čo môžeš urobiť už dnes vo svojej strave, so svojím tréningom a myslením na to, aby si sa priblížila bližšie k svojmu cieľu? Polož si túto otázku každý deň, ale neostaň len pri odpovedi. Túto odpoveď aj okamžite zaveď do praxe a zrealizuj to, čo ťa k cieľom priblíži.

redukcia hmotnosti

 

Prekážky a záväzok

Na ceste k cieľom zažiješ aj prekážky. S niektorými počítaš už teraz a niektoré ťa veľmi prekvapia a nikdy by ti ani nenapadli. Ale aj tie majú svoje miesto a otestujú tvoju vôľu a úroveň toho, ako veľmi to chceš.

Je skvelé mať aj voči niekomu záväzok. V prípade, že ti niečo nevyjde podľa predstáv alebo budeš mať pocit, že to nemá zmysel, môže ťa táto osoba podržať a byť takým tvojím mostíkom na ceste k cieľu. Či už to bude niekto známy, komu dôveruješ, alebo tréner, je to na tebe, vyber si niekoho.

Motivácia

 

Občasné zlyhania

Nauč sa odpustiť si. Občasné zlyhania sú namieste a sú normálne. Všetci to zažívame, len nie každý si to prizná. Chceme vyzerať dokonalo pred ostatnými, tak to radšej skryjeme a nehovoríme o tom. Nehanbi sa za to.

Ponauč sa zo zlyhania, ale HLAVNE pokračuj ďalej. Nevykašli sa na to.

Jasné, je ľahšia cesta zahodiť túto príležitosť a vyhovoriť sa na niečo, ale to dokážeme všetci. Ty buď vynaliezavá, taká, ktorá si stále nájde cestičku von z tejto šlamastiky a dokáže, že sa to dá.

ako zacat s chudnutim

 

Víťazstvá

Potom si môžeš užívať plody svojej práce a každé jedno malé víťazstvo, ktoré zažiješ. To je tvoja odmena. Ak sa naučíš tešiť z maličkostí, z každého malého zlepšenia, ver, že za rohom ťa budú čakať veľké veci. Prajem ti to ;-).

Predsavzatia

Držíme ti palce, aby sa aj tvoje ciele dostali do víťazného konca :-)!

 

Ak je tvojím cieľom chudnúť, pravidelne cvičiť, spevniť telo či zlepšiť kondičku, pozri aj naše online fitko Fitshaker.sk, kde máš na výber z množstva programov s vyše 700 tréningami. Môžeš vyskúšať aj všetko, u nás sa platí iba 1 mesačné členstvo za všetko. Výber je len na tebe:

program na cvicenie

 

Mohlo by ťa zaujímať aj:

Dávaš si novoročné predsavzatia? Takto by mohli vyzerať mesiac za mesiacom

Ako rýchlo schudnúť? Aké je to zdravé chudnutie?

12x praktické rady a nápady pre tvoje zdravé stravovanie

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 15/01/2021 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre