152 inšpirácií na zdravé varenie a pečenie v knihe Z fitka do kuchyne špeciál 2

Niektorí ľudia sa narodia, aby sa stali lekármi. Iní zasa učiteľmi. Niekto je dobrý v matike, inému idú kreatívne práce. Vo Fitshakeri sa združujú ľudia, ktorých poslaním je šíriť povedomie o zdravom stravovaní a fit tele. Toto svoje poslanie si samozrejme nenechávame pre seba, práve naopak, šírime ho ďalej, aby sa dostalo aj k tebe. Dnes ti predstavíme najmladšie z Fitshaker detí, ktorý ti má slúžiť a pomáhať na ceste za tvojím zdravším JA. Predstavujeme ti podrobnejšie našu novú kuchársku knihu Z fitka do kuchyne špeciál 2. :-)

Prečo by táto naša novinka mala byť aj v tvojej knižnici? Týchto 10 dôvodov ťa presvedčí.

#1: Rozdelenie jedál do jednotlivých kategórií

Kniha obsahuje celkovo 152 overených a výborných receptov, ktoré sú rozdelené do 10 kategórií, a to:

 • raňajky – kaše, vajíčka, smoothies, (nielen) víkendové raňajky a nátierky
 • snacky alias zdravá desiata alebo olovrant – sladké a slané
 • výživné polievky
 • mäsité jedlá
 • bezmäsité jedlá
 • jedlá ideálne pre návštevy
 • sladké jedlá – zároveň zdravé a chutné – s ovocím, jesenné a bez múky
 • pečivo
 • netradičné prílohy
 • príležitostné dobroty – Vianoce, Silvester, Valentín a letné posedenie

ranajky

 

#2: Každá z týchto kategórií je oddelená záložkou

Pre jednoduchšie hľadanie a väčšiu prehľadnosť má každá z týchto 10 kategórií svoju farebnú záložku. Ak očakávaš ohlásenú návštevu, postačí otvoriť knihu na stranách pod sivou záložkou „návštevy“ a inšpirovať sa. ;-)

zalozky v knihe

 

#3: Tipy fitness tréneriek ku každému receptu

Na knihe sa podieľali skúsené a známe fitness trénerky: Lucia Švaral, Janka Jánošíková, Nikol Chovancová, Gabi Švorcová, Andrejka Peniaková, Janka Earl, Deniska Lipovská, Saška Veis, Monika Ludasová, Olinka Bartalská, Janka Dubčáková Budayová, Helena Ballová, Nela Sullens, Vanda Dita Gallo a Lea Vršecká.

Každá trénerka si zobrala pod svoje „krídla“ určitú kapitolu, ktorej okrem pár slov venovala svoje tipy a odporúčania k receptom. Tie vychádzajú z ich pozorovaní a vlastných skúseností. Sú nabité informáciami o surovinách, či o ich možných obmenách v prípade, ak niektorú zo surovín neobľubuješ.

fitness kniha

 

#4: Ku každému receptu je uvedená výživová a energetická hodnota

Tieto údaje isto oceníš, ak sa nachádzaš v určitom režime (redukcia tukov, rysovanie svalov a pod.) alebo jednoducho ak máš rada prehľad o tom, aké palivo dodávaš svojmu telu.

Pod receptom dole je vždy v tabuľke uvedený obsah makroživín čiže množstvo tukov, bielkovín, sacharidov a vlákniny v gramoch na 1 porciu, 1 ks alebo 100 g. Tiež sa tu dozvieš prijatú energetickú hodnotu uvádzanú v kcal a kJ a glykemickú nálož na 100 g.

Nutričné hodnoty pre teba vypočítala Júlia Rašlová s pomocou softvéru Fitlinie, kde pri zadávaní jednotlivých zložiek boli použité aj informácie z potravinovej databanky SR.

monika ludasova

 

#5: Označenie jedál pre alergikov, vyznávačov alternatívneho stravovania a iných

Pri receptoch sa môžeš stretnúť s nasledujúcimi štítkami:

 • bez lepku
 • bez laktózy
 • RAW
 • vegán
 • s vyšším podielom bielkovín nad 30 g
 • s proteínom
 • nízkokalorické pod 200 kcal na 1 porciu/ks/100g

Označovanie jedál je výborná pomôcka pri výbere vhodných receptov, ak trpíš alergiami alebo intoleranciou na určitú zložku jedla. Rovnako aj, ak uprednostňuješ alternatívny stravovací smer ako vegánstvo alebo surové stravovanie. Túto informáciu oceníš aj v prípade, že si fitness nadšenec, ktorí hľadá vyšší podiel bielkovín.

paprikova natierka

 

#6: Praktická strunová väzba knihy

Strunová väzba knihy nachádza využitie v kuchyni počas varenia a prípravy jedál. Knihu otvorenú na hociktorej strane si jednoducho položíš, kde potrebuješ a počas varenia sa ti určite nebude zatvárať a otáčať. Ideálna a praktická kuchárska kniha, čo povieš?

 

#7: Nielen pre nadšencov zdravého životného štýlu

V knihe nájdeš výber chutných a nutrične vyvážených zdravých receptov z kuchyne Fitshakera, overených množstvom ľudí. Recepty sú jednoduché, nenáročné na prípravu a suroviny a vhodné naozaj pre každého. V knihe si nájdu svoje obľúbené recepty športovci, šikovné gazdinky, ale aj tí, ktorí o zdravom životnom štýle ešte veľa nevedia (a možno by chceli vedieť).

prakticka kucharka

 

#8: Neboj sa variť a jesť, aj keď práve chudneš

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak chceš schudnúť – musíš jesť, nie hladovať, diétovať a vynechávať jedlá počas dňa. Aj dnes sa však nájdu medzi nami takí, ktorý veria, že touto cestou prídu k dlhodobým výsledkom. Nie je tomu celkom tak.

Každý nutričný špecialista odporúča jesť pravidelne niekoľko malých jedál (zväčša 5) počas celého dňa, ktoré obsahujú správne pomery nutričných živín, ktoré potrebuje naše telo.

S jedlami podľa receptov z knihy sa nemusíš báť, že priberieš. Sú zdravé, chutné a nutrične vyvážené. Samozrejme táto informácia platí, ak dodržiavaš správne množstvo jedla v kombinácii s dostatkom pohybu, regenerácie a prísunu vody. Vtedy sú výsledky zaručené. ;-)

bananove lievance

 

#9: Ideálna ako darček

Ak hľadáš ideálny darček pre sestru, kolegyňu, kamarátku, mamu, manželku alebo pre seba, myslím, že práve táto kniha by mohla byť super nápadom ako potešiť a inšpirovať zdravými receptami, ktoré sú pripravované s láskou a obrovským nadšením s hlavným cieľom šíriť zdravie a energiu medzi ľuďmi. Určite nám daj vedieť, či mal darček úspech.

 

#10: Dva bonusy ako poďakovanie k zakúpenej knihe

Kúpou knihy automaticky získavaš nárok na dva bonusy, ktoré sú akýmsi darčekom ku knihe a zároveň poďakovaním. Ide o videotréning krásne bruško s Maggie Kažimírovou a videotréning pilates pre zdravý chrbát s trénerkou Andrejkou Peniakovou, ktoré sú k dispozícií na stiahnutie zadarmo.

zdrave recepty

 

Toto bolo našich 10 dôvodov, prečo by naša nová kuchárska kniha Z fitka do kuchyne špeciál 2 nemala chýbať v tvojej knižnici. Máš aj nejaké svoje vlastné?

Knihu môžeš ešte stále kúpiť v Martinuse za uvádzaciu cenu.

zdrave recepty z fitka do kuchyne special 2

 

Pozri sa, aké recepty sú pre teba pripravené v knihe:

Domáci vege burger

Špenátové cookies

Citrónovo-kurkumové guľky

Petra Ryšková

Článok bol pridaný dňa 19/07/2017 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Petra Ryšková

Komentáre