Životabudič v pohári – cviklové smoothie!

Brala by si raňajky, ktoré ťa poriadne nakopnú? A pozor- káva to nie je! Máme pre teba smoothie, ktoré je úžasné chuťou, dokáže zasýtiť  a krásne dodať energiu. Je zo železnej kombinácie – cvikla, jabĺčko, zázvor. Ak sa obávaš, že cviklu tvoj mixér nerozmixuje, pokrájaj ju na menšie kúsky. Mala by to zvládnuť každá mašinka. Tento nápoj je fantastickým zdrojom energie a zabezpečí perfektný štart do nového dňa. Tak poďme na to :).

Čo budeme potrebovať pre 2 osoby?

  • 1 cviklu
  • 2 jabĺčka (napr. Golden Delicious)
  • kúsok zázvoru
  • pohár vody (môžete pridať, ak nemáte radi hustú konzistenciu :))

Ak radi experimentujete, pridaj aj tieto zázračné bylinky:

  • 3 lístky skorocelu
  • 3 kvietky púpavy
  • kúsok mäty pre osvieženie

Ako budeme postupovať?

1. Všetky ingrediencie rozmixujeme.

2. Veselo popíjame :).

smoothie_zivotobudic1

fitshaker_blog_smoothie_zivotabudic3

fitshaker-smoothie2

Čo dobré vyťažíme pre naše telo?

Jabĺčka – obsahujú jedinečný druh rozpustnej vlákniny pektín, ktorý pomáha vylučovať cholesterol z tráviacej sústavy. Keď sa v pečeni tvorí cholesterol, určitý podiel z neho sa dostáva do čreva a odkiaľ spätne do krvného obehu. Ak tomu dokážeme zabrániť, znížime tým i hladinu cholesterolu v krvi. Napríklad aj pomocou tohto smoothie. :) Taktiež je výskumom dokázané, že floridzín, chemická látka, ktorú obsahujú jabĺčka, pomáha zmierniť zápal v dýchacích cestách, napr. pri astme. Jabĺčka taktiež obsahujú flavonoidy, najmä kvercetín, ktorý pôsobí ako mierne prírodné antihistaminikum.

Skorocel – ak do nápoja pridáte aj skorocel, zvýšite jeho výživovú hodnotu. Existujú 2 druhy skorocelu – širokolistý a úzkolistý. Ja som teraz použila úzkolistý, ale podľa skúseností odborníka na smoothies Sergeia Boutenka, je širokolistý skorocel ľahšie stráviteľný. Tak ideálne použite ten :) Skorocel obsahuje veľa betakaroténu, vápnika i veľké množstvo vlákniny, a tiež esenciálne aminokyseliny. A vedeli ste, že populárne psyllium pochádza zo skorocelu?

Doprajte si pohár tohto životabudiča. Na zdravíčko! :)

 

Ďalšie recepty plné zdravia:

Pohánkové rizoto so zeleninou

Bomba pre imunitný systém – recept z hlivy a kyslej kapusty

Zdravý goji kokteil na raňajky

Lucia Jurčová

Článok bol pridaný dňa 20/05/2015 a zaradený do kategórie: RAW surová stravaReceptySmoothies   |   Autor: Lucia Jurčová

Komentáre