Nemusíš byť perfektná, aby to fungovalo!

Všade sa hovorí o tom, ako nás naša „hlava“ limituje. Ale čo to v skutočnosti a hlavne v praxi znamená? Napríklad to, že si myslíš, že ak nebudeš všetko perfektne dodržiavať, nebude to fungovať vôbec. Ale aká je realita?

Naozaj musíš všetko dodržiavať perfektne na 100 %?

Ak by to tak bolo, nedávalo by to žiadnu logiku, pretože ak stravu a tréningy dodržiavaš čo i len na 50 %, musíš dosiahnuť nejaký pokrok.

Žiaľ, väčšinou máme nastavené všetko, alebo nič. Buď to dodržiavame perfektne, alebo vôbec. Ak sa ti aj chvíľku darí a potom náhodou príde chvíľa, že ťa niečo z cesty zdravého životného štýlu vykoľají, máš pocit, že to už vôbec nemá zmysel. Ale má! A obrovský!

Dokonca výskum tvrdí, že ľudia, ktorí dodržiavajú režim zdravého životného štýlu na 50 −59 %, nemajú horšie výsledky ako ľudia, ktorí ho dodržiavajú na 60 – 69 % alebo 70 – 79 %.

recept na chudnutie

 

Mojím zámerom však nie je to, aby si poľavila

Mojím zámerom je dosiahnuť, aby si aj v časoch, keď ti dodržiavanie ide horšie, neinklinovala k presvedčeniu, že to nemá zmysel, a hlavne aby si nemala chuť sa na to úplne vykašlať.

Obrovským prekvapením z výskumu, z ktorého vychádzam v tomto článku, je aj fakt, že vydanie „aspoň“ nejakého úsilia, hoci aj nepravidelného a nedokonalého, ti môže pomôcť v tom, aby si sa lepšie cítila, vyzerala a hýbala.

Je zvláštne prijať takéto myšlienky, pretože žijeme vo svete, kde sa nám predkladá dokonalosť ako jediná voľba fungovania a žitia, a aj nedokonalosť v konečnom dôsledku speje k výsledkom.

Takže na záver chcem dodať len toľko: Ak sa v najbližšom čase hocikedy dostaneš do stavu, že budeš mať pocit, že to nie je perfektné, pokračuj ďalej. Má to zmysel! Výsledky dosahuješ v časoch, keď ti to ide skvele, ale aj vtedy, keď nejde všetko podľa tvojich predstáv.

ako zdravo schudnúť

Držím ti palce, nech sa ti darí dodržiavať zdravý životný štýl hoci aj na 50 %. Stále je to totiž viac ako nula ;-).

 

Inak, ak je tvojou výhovorkou čas, pripravili sme nový program FIT IN 15 MIN, ktorý ti skutočne zaberie len 15 minút tvojho času. Čaká ťa mix trénerov, rôzne druhy cvička, spustiť si ho môžeš už od utorka 14.7.2020:

ako efektívne schudnúť

 

Mohli by ťa inšpirovať aj:

Si vyčerpaná, cítiš pretrénovanie? 7 tipov ako si oddýchnuť!

Vieš, že v každom z nás drieme “tučný” aj “chudý” človek a je len na nás, ktorého viac počúvame?

Akých 6 vecí ťa vzďaľuje od úspechu v chudnutí?

 

Hlavný zdroj týchto myšlienok: www.precisionnutrition.com/body-transformation-research

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 10/07/2020 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre