Kam na dovolenku spojenú s fitness? Poradia ti top trénerky

Ak máš predstavu, že aktívna dovolenka znamená celodenný pohyb bez relaxu, si na omyle. Aj na aktívnej dovolenke môžeš leňošiť, čvachtať sa vo vode, či chodiť na výlety. Dokonca, aj ten pohyb môže byť prispôsobený tomu, čo máš najradšej. Existujú dovolenky zamerané na zumbu, také, kde relaxuješ pri joge, dávaš si do tela pilatesom, či začínaš deň vysoko intenzívnym cvičením. Na takú dovolenku môžeš ísť s kamoškou, ale aj s manželom/partnerom či deťmi. Cvičeniu na tejto dovolenke neodolá dozaista ani tvoja polovička. Ale, aby sme nekecali len tak do vetra, poď sa pozrieť, ako vyzerá taká pilates dovolenka s Aďkou Peniakovou, joga dovolenka s Nikol Chovancovou, či HIIT/zumba dovolenka s Oľgou Bartalskou.

Chorvátsko plné pohybu s Andrejkou Peniakovou

Na aktívnej dovolenke je najviac super to, že máš zorganizovaný čas. Musíš sa ráno vyhrabať z postele a už 8:30 ráno máš odcvičené, s pocitom spokojnosti, že deň je pred tebou a bez výčitiek si môžeš vychutnať vylihovanie pri mori, kávičku či výletík. Za týždeň toho stihneš veľmi veľa. Naviac, zaznamenáš obrovský pokrok v kondícii. Stáva sa dokonca, že niektorý cvik žena nevie urobiť v prvé dni dovolenky a v posledný deň ho spraví. To je neuveriteľný progres, ktorý sa udeje len po pravidelnom každodennom opakovaní, čo na aktívnej dovolenke máme.

Naviac, cvičenie je príjemne, zábavné a na aktívnej dovolenke spoznáš žienky z celého Slovenska, ktoré sem prišli s rovnakou motiváciou ako ty. Možno sa spriatelíš natoľko, že si spolu vychutnáte večerné drinky a nočné kúpania, ako sa nám pravidelne stáva každý rok. :-)

andrea peniakova

Ako prebieha aktívna dovolenka organizovaná Aďkou?

Predstav si klasickú dovolenku pri mori obohatenú o ranné a večerné cvičenie. Ráno začneš deň rozcvičkou a dýchaním pri mori, potom nasleduje tanečno-posilňovacie cvičenie, ktorým sa pekne naštartuješ do nového dňa.

Cez deň môžeš robiť, čo sa ti len páči a večer je pre teba pripravené cvičenie pilates/joga s výhľadom na krásnu horu Biokovo. Ak by sa ti žiadalo cvičenia viac, môžeš sa po obede pridať na aquaerobic v mori.

cvicenie pri mori

Cena takejto dovolenky sa pohybuje od 359 €, kde máš zahrnuté ubytovanie na 7 dní, 2x denne cvičenie s Aďkou, dopravu autobusom a polpenziu. Ako bonus si môžeš po každom rannom cvičení dať tvárovú gymnastiku a spomínaný aquaerobic v mori po obede.

Najbližšie termíny dovolenky:

1 termín: 18-27.8.2017, cena 379 €

2 termín: 25.8-3.9.2017, cena 359 €

Ak máš záujem zažiť toto leto dovolenku v Chorvátsku s Aďkou, prihlás sa emailom: yes2pilates@gmail.com alebo telefonicky: 0904 385 873.

joga pri mori

Sebaspoznávací Yoga víkenďák s Nikol Chovancovou

Nie každá aktívna dovolenka musí znamenať, že sa na nej veľmi fyzicky hýbeš. Niekedy je aj o tom, že aktívne pracuješ so svojím vnútrom. Takýto typ dovolenky si môžeš dopriať práve s Nikol, ktorú poznáš z našich cvičení jogy. Tento pobyt je zameraný pre teba, ak už dlhšie cítiš, že si nespokojná a nie si naplnená radosťou. Možno máš pocit, že sa strácaš v nefunkčných vzťahoch, nevieš ako máš kráčať ďalej. Tento pobyt ti pomôže nájsť stratenú cestu.

Cez jogu sa napojíš na svoje telo a dych a dopraješ si pohyb, ktorý tvoje telo potrebuje. V spontánnom pohybe prebudíš svoju dušu a roztancuješ ju. Na pobyte sa budeme venovať téme: SEBALÁSKA. Naučíš sa prijať a pochopiť samú seba a budeš liečiť svoje srdce., ktoré prinesie do tvojho života väčší pocit radosti a spokojnosti. Tak veľmi, ako si vážiš samu seba, tak veľmi si ťa vážia aj ostatní. Ak máš sama k sebe zdravý láskyplný vzťah, vieš si takýto vzťah vytvoriť aj s ostatnými ľuďmi. Sebaláska nás podporuje v nachádzaní vlastných názorov, pocitov a svojho autentického charakteru.

kam na dovolenku

 

Čo na sebapoznávacom pobyte s Nikol môžeš očakávať?

Workshop, ktorý prebehne v prvej polovici augusta, je vhodný pre každého. Nezáleží na pohlaví či veku, stačí mať otvorené srdce a myseľ.

Počas tohto predĺženého víkendu zažiješ:

 • jednoduchú jogu zameranú na spojenie so svojím telom a dychom, ponaťahuješ a uvoľníš stuhnuté svaly (vhodné aj pre začiatočníkov)
 • spontánny tanec so zaviazanými očami
 • oshove dynamické meditácie
 • cvičenia z tantry, ktoré otváraju a liečia srdce
 • vedenú meditáciu
 • liečenie vnútorného dieťaťa
 • individuálny prístup počas liečenia
 • rituál na očistu a zbavenia sa nefunkčných väzieb

V cene pobytu 149 € je zahrnutá plná penzia, ubytovanie v dvojlôžkovej izbe a lektorné.

Ak máš záujem stráviť spoločný čas s Nikol a Amálkou v liečivej prítomnosti, registruj sa emailom: yogasnikol@gmail.com

 

vikendovy pobyt

Prečo odporúča aktívnu dovolenku Olinka Bartalská?

Pohyb a pohyb. Potrebujeme ho doma, na dovolenke, všade. To, že si na dovolenke chceš trochu oddýchnuť od tréningu, neznamená pasívne ležať 7 – 14 dní na pláži. Vyber sa na prechádzky a túry na čerstvom vzduchu, zabehaj si ráno alebo večer, keď ešte nie sú horúčavy, zaplávaj si, požičaj si bicykel, možností je veľa.

ALEBO, môžeš ísť na aktívnu fitness dovolenku plnú pohybu so skupinovými cvičeniami. Podstatné je, aby si sa hýbala! Na aktívnych fitness dovolenkách si užiješ každodenné cvičenie. Stačí si vybrať dovolenku spojenú s cvičením, ktoré máš najradšej.

Fitness dovolenky sú veľmi vďačné dovolenky, spojíme užitočné s príjemným. Takéto dovolenky sú vhodné aj pre rodinky a zamilované dvojice. Spoločné chvíle spojené so športom utužuje vzťahy. ;-)

olga bartalska

Ako prebieha aktívna dovolenka organizovaná Olinkou?

Každý rok organizujem fitness dovolenku spolu s cestovnou agentúrou CK POHODA MALACKY. Každý rok vyberáme inú krajinu, tým pádom každý rok cvičíme, ochutnávame domáce jedlá, bavíme sa, výletujeme v inej krajine.

Taký náš klasický deň na fitness dovolenke:

 • Ráno cvičíme väčšinou HIIT tréningy, deepWORK, funkčné tréningy, strečingové cvičenia (zvyknú sa zapájať aj muži)
 • po cvičení sa tešíme na raňajky
 • počas celého dňa relaxujeme pri mori, slníme sa, hráme športové hry, chodíme na výlety – keďže nie sme pionierský tábor, každý si cez deň môže robiť, na čo má práve chuť
 • večer nás čaká cvičenie číslo 2, a to väčšinou v štýle tanca Zumba Fitness, ako príprava na večer a ísť a niekam zabaviť ?

Tento rok sme boli na gréckom poloostrove Chalkidiki. Dovolenka bola v štýle all-inclusive. Hotel bol veľmi dobre vybavený, napríklad kaderníctvom, wellness svetom, kvalitnou kuchyňou a bolo tam mnoho atrakcií pre deti.

hiit cvicenie

Na pobyt s Olinkou môžeš ísť budúci rok, ale ak by si chcela vymyslieť niečo ešte toho roku, pozri aj tieto ďalšie odporúčania:

 

Veríme, že sme ti ukázali nové spôsoby prežitia tvojej dovolenky. Môžeš si na nej oddýchnuť, opáliť sa, rozjímať, ale aj robiť niečo pre svoje fyzické či duševné zdravie. ;-)

 

Ďalšie články z letnej tématiky: 

10 tipov, ako sa pobaliť na dovolenku

TOP 10 tipov na letné kúpanie na Slovensku

Idem na all-inclusive dovolenku. Ako sa mám stravovať, ak nechcem pribrať?

Je pobyt pri mori zdraviu prospešný?

 

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 13/07/2017 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre