Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čokoládovo-hruškový fitness koláč bez múky

fitness koláč
Ako najlepšie využiť čerstvé hrušky? No predsa do koláča. Tento môj je dokonca super zdravý, neobsahuje laktózu, ani vajíčka. Je teda skvelý aj pre alergikov a veganov. A čo je najlepšie, je plný čokolády a lahodného ovocia. Tvoje chuťové bunky sa budú cítiť ako v raji a tvoje telo sa poteší ohromnej dávke vitamínov, ktoré mu hrušky poskytnú. Hruška totiž obsahuje vysoký obsah vitamínu A, ktorý je dôležitý pre zdravie našich kostí a zubov, tiež vitamín C, E, vápnik a fosfor. Pomáha pri problémoch s trávením, keďže prečisťuje črevá a odstraňuje zápchu.
Už len hurá do pečenia :-).
Čo budeme potrebovať?

  • 2 hrnčeky na múku pomixovaných ovsených vločiek

  •  ½ hrnčeka pomletých orechov

  •  3 lyžice nesladeného kakaa

  •  20 g horkej čokolády

  •  ½ hrnčeka medu

  •  5 lyžíc kokosového oleja

  •  3 lyžice ľanových semienok

  •  150 ml vody

  •  3 hrušky

  •  štipka škorice


Ako budeme postupovať?
1. Pomleté ľanové semienka zalejeme 150 ml vody a necháme odstáť cca 10 minút, aby napučali a mohli sme ich použiť namiesto vajíčka.
2. Roztopíme horkú čokoládu a všetko okrem čokolády a kokosového oleja zmiešame dokopy. Podľa potreby pridáme vodu alebo mlieko. Po cca 15 minútach primiešame roztopenú čokoládu a kokosový olej.
3. Cesto vylejeme do tortovej formy. Hrušky nakrájame na kocky a poukladáme ich na cesto. Nakoniec ešte koláč posypeme škoricou. Pečieme na 180 stupňoch cca 40 minút.
fitshaker_blog_hruskovy_kolac1
 
fitshaker_blog_hruskovy_kolac2
 
fitshaker_blog_hruskovy_kolac3
 
fitshaker_blog_hruskovy_kolac4
 
fitshaker_blog_hruskovy_kolac5
A čokoládový fešák je na svete. Prajem dobrú chuť :-).
Ďalšie recepty zo sezónneho ovocia:
Bezlepková kakaová bábovka plná ovocia
Super rýchly slivkovo-makový koláčik
Pšenový koláčik so slivkami a jabĺčkami
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.