Dezert pre športovcov: Proteínové klbká so škoricou

Aj ty denne premýšľaš, čo si dať na desiatu? Fantázia dochádza a jesť jogurt a ovocie ťa omrzelo? Stačí trošku času a chutná desiata či koláčik ku kávičke je na svete. Budeš k tomu potrebovať cestoviny so zníženým obsahom sacharidov, ktoré už aj na Slovensku kúpiš pod názvom “Bielkovinové cestoviny” alebo ” Proteínové cestoviny”. Pokiaľ také, ale nezoženieš, môžeš ich nahradiť, napríklad celozrnnými cestovinami alebo pohánkovými. Treba, ale počítať s tým, že použitím klasických cestovín stúpa aj množstvo kalórií. Tak poďme na to.

Čo budeme potrebovať? 
  • 100 g nízkosacharidových cestovín (napr. pohánkové, ryžové, či bielkovinové)
  • 1 vajce
  • 2 bielka
  • 1 odmerku čokoládového proteínu (prípadne vanilka, škorica)
  • 1 lyžičku mletej škorice
  • vanilkovú esenciu
  • 25 g nasekaných vlašských orechov

Ako budeme postupovať?

1. Cestoviny si uvaríme podľa návodu. Zlejeme a prepláchneme vodou.

2. V miske vyšľaháme bielka na sneh, pridáme žĺtok. Rozmiešame proteínový prášok, škoricu, orechy a dôkladne premiešame s uvarenými cestovinami.

3. Na papier na pečenie poukladáme cestovinovú zmes do tvaru klbka, posypeme orechmi a škoricou. Pečieme pri 190 stupňoch cca 20 minút.

walnuts-791594_1920

20150731_194549
Prajem ti dobrú chuť :-).

Gabriela Švorcová

Babička i mamina sú vynikajúce a veľmi šikovné kuchárky a cukrárky, tak som ako prvorodená dcéra a vnučka čo to pochytila. Svoj prvý kolačik som urobila, keď som mala asi 9-10 rokov a aj to bez receptu, len tak "z hlavy" :-). Roky ubiehali a aj moje kulinárske zručnosti sa zlepšovali až do doby kedy som objavila svet zvaný FITNESS LIFE STYLE.Začala som cvičiť a plniť si sen z detstva byť fitneskou. Ako je už známe tak v tomto "svete" je základ strava a tvorí až 80% úspechu. Preto i ja som sa vydala cestou objavovania nových potravin a lepšej úpravy jedla v snahe zhodiť prebytočné kilá a citiť sa konečne zdravo a krásne. Postupom času vznikla aj moja fanpage na FB - Chudnite zdravo a do krásy s Gabi, kde pridávam rôzne recepty, ktoré som sama vymyslela, pripadne som sa inšpirovala inými receptami, ktoré som si trošku pomenila podľa seba aby spĺňali moje požiadavky o zdravom stravovaní.
Gabriela Švorcová

Článok bol pridaný dňa 13/01/2016 a zaradený do kategórie: Fitness dezertyReceptyRecepty s proteínom   |   Autor: Gabriela Švorcová

Komentáre