3 hlavné dôvody, prečo sa stacionárny bicykel rýchlo premení na vešiak na šaty

Ako je možné, že vyhodíš stovky a niekedy až tisícky eur za drahé stroje, od ktorých očakávaš výsledky a nakoniec si z nich urobíš vešiak?

Celé to začína tak, že sa nadchneš pre určitý cieľ a máš obrovské očakávania. Jedna z prvých vecí, na ktoré myslíš, keď sa rozhodneš chudnúť je zmena stravy a fakt, že by si sa mala viac hýbať.

Práve s druhým bodom si spojíš napríklad stroj na cvičenie, veď, ak to budeš mať doma, tak budeš častejšie cvičiť, lebo to budeš mať rovno pod nosom a nebudeš musieť nikam cestovať. To ti ušetrí peniaze za fitko, trénera ale aj cestovanie. Je to komfort, tak prečo to nevyužiť a nezadovážiť si jeden z takýchto strojov, ktorý ti prinesie úžitok vo forme lepšej kondície a štíhlej postavy.

Stacionárny bicykel

 

Aká je ale realita?

Štatistika je taká, že až 9 z 10 žien si po určitom čase zo stroja urobí vešiak.

Odkiaľ mám túto štatistiku? Poznám ju zo svojej praxe. Poviem ti, je to pre mňa sranda, keď sa v úvode spolupráce s klientkou rozprávam a opýtam sa, aké zariadenie má doma k dispozícii na to, aby mohla cvičiť. Veľa z nich odpovie, že majú napríklad stacionárny bicykel, ale teraz je z neho skvelý vešiak.

ako schudnut

 

3 hlavné dôvody, prečo sa zo stroja na cvičenie stáva vešiak

# 1: Konzistentnosť

Problém, prečo si si vytvorila zo stroja vešiak je ten, že ťa neuspokojil. Nepomohol ti dosiahnuť výsledok, ktorý si očakávala.

Častý problém je však v tom, že ľudia netrénujú dostatočne pravidelne, a preto nemôžu očakávať výsledky. To je ako keby sme jeden týždeň polievali kvety, potom zase nie, potom zase áno, ďalšie dva týždne nie. Čo by sa udialo? Asi ťažko by boli tieto kvety pekné. To isté platí pre naše telo.

trpezlivosť

 

# 2: Nevedomosť

Ďalší dôvod, prečo si si urobila zo stroja vešiak je fakt, že necvičíš správne. Čo môžeš preto urobiť? Napísať odborníkovi, ktorí ti poradí, ako si zostaviť tréning, aby si z neho mala čo najväčší efekt.

 

# 3: Netrpezlivosť

Najčastejšie príčina premeny stroja na vešiak je, keď neprichádzajú prvé dva týždne výsledky, tak s tým sekneš a vešiak je na svete.

Pracuj na svojej trpezlivosti, veď ani stroj, na ktorý si sadneš, nebol vyrobený za 5 minút. Daj tomu viac času, daj tomu šancu a vedz, že to nie je len o stroji, ale aj o strave a spôsobe myslenia. Zapracuj na týchto oblastiach a ver tomu, že ak zmeníš svoje telo, zmeníš aj svoj život.

cvicenie

Držím ti silno prsty a verím, že ti stroj bude dlhodobo slúžiť ako stroj a konečne ti prinesie vysnívané výsledky. Nech sa ti darí! :-)

 

Možno cvičenie s prístrojmi nie je pre teba, no nechce sa ti (alebo nemáš ani na výber) presúvať niekam za trénerom. V takom prípade vyskúšaj domáce fitko pre ženy:

cvičenie na doma

 

Odporúčame ti aj tieto články:

Prečo nevieš zotrvať v snahe chudnúť?

Ako to, že to chudnutie tak dlho trvá?

Stravuješ sa dobre? Skús si vyrátať prijaté a vydané kalórie a zisti, ako na tom s chudnutím si

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 17/12/2018 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre