Tip na piknik: Zdravá bagetová roláda

Príjemné, teplé počasie nás pomaly vyháňa von. Je ideálny čas na to, aby sme si posedeli s našimi priateľmi na čerstvom vzduchu. Rozmýšľaš, čo originálne im ponúknuť? Práve pre túto chvíľu som si pre vás pripravila zdravú a veľmi chutnú bagetku, ktorá zachutí ako ženám, tak aj chlapom, či už sú prívržencami zdravej stravy, alebo nie. Obsahuje samé dobré suroviny a je skvelým pokrmom, či už na piknik alebo ku grilovanej zeleninke. Poďme na to. :)

Čo budeme potrebovať?

  • 2x celozrnná bageta (ideálne priamo z overenej pekárne, prípadne vlastnoručne upečená :))
  • 2x varené vajce
  • cca 200 g cottage syr
  • olivy
  • pažítka alebo iné bylinky, ktoré máš rada
  • 1 paprika
  • tvrdý sýr
  • šunka (kvalitná s vysokým podielom mäsa)

Ako budeme postupovať?

1. Na bagete odrežeme konce a dlhou varechou vyberieme vnútro. To už potrebovať nebudeme.

2. Papriku, šunku, syr a olivy si nakrájame a zmiešame s ostatnými surovinami. Touto plnkou bagetu naplníme, zabalíme do potravinárskej fólie a dáme odstáť aspoň na 3 hodinky do chladničky, aby sme ju mohli krájať.

3. Podávame so zeleninovým šalátom alebo k dobrému mäsku. :)

fitshaker_blog_plnena_bagetka3

fitshaker_blog_plnena_bagetka2

fitshaker_blog_plnena_bagetka1

Prajem dobrú chuť. :)

 

Ďalšie recepty, ktoré by sa ti mohli páčiť:

Bezlepkové trojuholníčky

Chrumkavý cícer namiesto čipsov

Pikantný tvaroh – parádna fitness večera

Patrícia Čeľovská

Od svojho detstva obľubujem varenie, pečenie a rôzne domáce práce. V mojich 15-tich rokoch som vážila dosť veľa. A vzhľadom na môj veka bola moja kondícia na veľmi nízkom bode, nehovoriac o tom, že moje zdravie na tom tiež nebolo najlepšie. V tom čase som si povedala dosť a zmenila som svoj život od základov. Všetko sa to začalo samotným prístupom k mnohým okolnostiam. Snažila som sa nebyť lenivá a mať viac pohybu. Postupne som si upravovala aj jedálniček, ktorý do dnes obsahuje viac ovocia, zeleniny, vlákniny, zdravých tukov a podobne. Takýto systém sa mi úspešne darí udržiavať už pár rokov, vlastne, nie je to o udržiavaní, je to už celé o zvyku. Počas tohto obdobia sa mi podarilo schudnúť cca 20 kilogramov. Teraz sa cítim zdravšie, veselšie a všeobecne lepšie. Robím to čo ma tak baví a to je fotografovanie a príprava rôznych jedál.
Patrícia Čeľovská

Článok bol pridaný dňa 13/06/2015 a zaradený do kategórie: RaňajkyReceptyVegetariánske   |   Autor: Patrícia Čeľovská

Komentáre