Svieži, obrátený tvarohovo-čerešňový koláčik

Neexistuje lepší koláčik ako ten, ktorý je plný ovocia priamo zo záhradky, však :-)? Maškrtníci práve zažívajú najkrajšie mesiace, ktoré sú plné šťavnatých dezertov. Ak ti zostali ešte nejaké čerešne, priprav si tento tvarohový koláč. Ak už nie, nahraď čerešne iným ovocím, ktoré máš rada a užívaj si leto :-).

Prečo jesť čerešne? Omladzujú pleť, obsahujú vitamín C, celú skupinu vitamínov B, vitamíny E, A, a dokonca aj P. Z minerálnych látok obsahujú vápnik, draslík, horčík, fosfor, síru, sodík, meď, mangán, ale aj železo a zinok. Takisto sa v nich nachádzajú farbivá antokyany, ktoré pôsobia ako antioxidanty. Čerešňa obsahuje až 80% vody, čo prispieva k štíhlej línií.

18702649902_5278c42d09_z

Čo budeme potrebovať?

  • 400 g celozrnnej múky (najlepšie hladká špaldová)
  • 2 vajcia
  • 2 ČL prášku do pečiva
  • 80 g rozpusteného kokosového oleja
  • 250 ml vody
  • 250 – 350 g tvarohu
  • čerešne – podľa tvojej chuti :-)

Ako budeme postupovať?

1. Postup je veľmi jednoduchý. Nechaj predhriať rúru na 180°. Do misky si dáme múku, vajcia, prášok do pečiva, kokosový olej a vodu. Všetky ingrediencie zmiešame vareškou.

2. Na menší plech, vyložený papierom na pečenie, si poukladáme čerešne a na ne dáme tvaroh. Všetko podľa chuti. Ak chceme aby bol koláč chutnejší, do tvarohu primiešame med, stéviu alebo iné sladidlo.

3. Hotové cesto rozotrieme na tvaroh a čerešne a dáme piecť na 30 – 45 minút. Môže sa stať, že čerešne pustia šťavu. V tom prípade ju jednoducho odlejeme, kým je koláč na plechu. Necháme vychladnúť, prevrátime na tácku a máme prichystanú skvelú desiatu či raňajky :-).

fitshaker_blog_prevratena_letna_kocka1

fitshaker_blog_prevratena_letna_kocka2

 

fitshaker_blog_prevratena_letna_kocka6

Dobrú chuť :)

 

Ďalšie sladké tipy ideálne na letné dni:

Extra zdravá zmrzlina na 3 spôsoby

RAW višňová tortička

Nepečená čoko-ovocná torta bez sladidla

Patrícia Čeľovská

Článok bol pridaný dňa 05/07/2015 a zaradený do kategórie: Fitness dezertyRecepty   |   Autor: Patrícia Čeľovská

Komentáre