Svieža ovocná bublanina bez výčitiek

Privítaj jar ľahučkým a sviežim koláčikom! Táto bublanina je sladká vďaka medu a príjemne kyslastá vďaka černiciam a čučoriedkam. Černice aj čučoriedky sú veľmi zdravé plody s kopou pozitívnych účinkov. Také černice napríklad spomaľujú proces starnutia a pomáhajú udržiavať zdravé trávenie. Čučoriedky zasa znižujú cholesterol v krvi a odbúravajú stres. Ak ich však nemáš v mrazničke, ani nenájdeš v obchodoch, pokojne použi maliny či jahody. Aj v tejto verzii ti táto nadýchaná bublanina rozhodne zachutí :-).

Čo budeme potrebovať na plech s rozmermi 30 x 25 cm?

  • 80 g kvalitného masla
  • 5 PL medu
  • 2 vajíčka
  • 200 g špaldovej múky
  • 50 g pomletých mandlí
  • ½ prášku do pečiva bez fosfátov
  • 200 ml mlieka
  • cca 2 hrnčeky obľúbeného ovocia

Ako budeme postupovať?

1. K zmäknutému maslu pridáme med a vymiešame. Potom pridáme žĺtky a mlieko. Vyšľaháme bielka a opatrne vmiešame aj tie.

2. Dosypeme múku, pomleté mandle a vytvoríme cesto, ktoré rozotrieme na plech.

3. Ovocie poobaľujeme v troške rozomletých orechov alebo v múke (takto nespadne na dno bublaniny). Následne ho posypeme na cesto.

4. Pečieme cca 15 minút pri 180 stupňoch.

fitshaker-blog-bublanina1

fitshaker_blog-bublanina2

fitshaker_blog-bublanina3

fitshaker_blog-bublanina4

Dobrú chuť :-).

 

Ďalšie koláčiky, ktoré ti zachutia:

Čokoládovo-orieškové pokušenie bez múky

Fitness perník so škoricovým krémom

Čoko-cviklový koláčik

Nela Juričová

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.
Nela Juričová

Článok bol pridaný dňa 17/04/2016 a zaradený do kategórie: Fitness dezertyRecepty   |   Autor: Nela Juričová

Komentáre