Krehký tvarohovo-krupicový koláčik

Tiež si ako malá milovala krupicovú kašu? A keby len v detstve, však :-)? Dokonca si ju vieme pripraviť aj trošku zdravšie, napríklad z kukuričnej alebo pohánkovej krupice. Mňaaam. Čo tak skúsiť ešte vyšší level, pridať do nej poriadnu dávku tvarohu a urobiť z nej efektný koláč? Nielen ty, ale aj tvoje deti sa za touto dobrotou pôjdu “potrhať”. Vyskúšaj sama :-).

Čo budeme potrebovať?

  • 500 g tvarohu
  • 150 g krupice podľa vlastného výberu
  • 350 ml mlieka (plnotučné alebo rastlinné)
  • 4 vajcia
  • 150 g trstinového cukru
  • kôru z citróna a limetky v BIO kvalite (prípadne použi sušené ovocie)
  • 50 g hrozienok

Ako budeme postupovať?

1. Z mlieka a krupice si uvaríme hustú kašu, ktorú necháme vychladnúť. 100 g cukru si vyšľaháme so žĺtkami, pridáme tvaroh a uvarenú kašu.

2. Z bielok a cukru, ktorý zostal si vyšľaháme sneh a zašľaháme ho do pripravenej tvarohovej zmesi.

3. Na záver pridáme kôru z limetky a citróna. Ja som pridala aj sušené ovocie a oriešky. Pečieme do zlatista pri teplote 180 °. Mne sa piekol asi hodinu, záleží od hrúbky.

fitshaker_blog_tvarohovy_kolac1

fitshaker_blog_tvarohovy_kolac2

fitshaker_blog_tvarohovy_kolac3

fitshaker_blog_tvarohovy_kolac4

Tvarohový koláčik je na svete. Dobrú chuť :-).

 

Ďalšie koláčiky, ktoré by si mala skúsiť:

Šťavnatý koláčik z mrkvy a ananásu

Medovo-orieškový koláč

Voňavá torta z ovsených palaciniek

Patrícia Čeľovská

Od svojho detstva obľubujem varenie, pečenie a rôzne domáce práce. V mojich 15-tich rokoch som vážila dosť veľa. A vzhľadom na môj veka bola moja kondícia na veľmi nízkom bode, nehovoriac o tom, že moje zdravie na tom tiež nebolo najlepšie. V tom čase som si povedala dosť a zmenila som svoj život od základov. Všetko sa to začalo samotným prístupom k mnohým okolnostiam. Snažila som sa nebyť lenivá a mať viac pohybu. Postupne som si upravovala aj jedálniček, ktorý do dnes obsahuje viac ovocia, zeleniny, vlákniny, zdravých tukov a podobne. Takýto systém sa mi úspešne darí udržiavať už pár rokov, vlastne, nie je to o udržiavaní, je to už celé o zvyku. Počas tohto obdobia sa mi podarilo schudnúť cca 20 kilogramov. Teraz sa cítim zdravšie, veselšie a všeobecne lepšie. Robím to čo ma tak baví a to je fotografovanie a príprava rôznych jedál.
Patrícia Čeľovská

Článok bol pridaný dňa 02/11/2015 a zaradený do kategórie: Fitness dezertyRecepty   |   Autor: Patrícia Čeľovská

Komentáre